Jak zablokować cień obserwującego na Instagramie

Media społecznościowe nie są najłatwiejsze w nawigacji. Jeśli często publikujesz, musisz martwić się o widoczność, ale także o osoby, które Cię śledzą i o sposób interakcji z nimi. Jest to wylęgarnia botów i trolli, a im bardziej wizualna jest platforma mediów społecznościowych, tym bardziej się na niej nakładają. Większość platform społecznościowych ma funkcję blokowania, ale blokowanie nie zawsze jest rozwiązaniem. Trwałe trolle cały czas tworzą nowe konta, ponieważ są bezpłatne. O wiele lepszą opcją jest zablokowanie trolla w cieniu. Oto jak możesz zablokować śledzenie obserwującego na Instagramie.

Zakaz cieni na Instagramie

Otwórz Instagram i przejdź do postu z komentarzem trolla. Przesuń palcem w lewo na komentarz, a zobaczysz przycisk z wykrzyknikiem. Dotknij tego. W wyskakującym menu wybierz opcję „Ogranicz nazwę użytkownika”. To skutecznie zablokuje cień użytkownika na twoim koncie.

Co to jest zakaz cieni?

Zakaz cieni polega na tym, że użytkownik zasadniczo przemawia w pustkę. Są w stanie zobaczyć publikowane przez Ciebie treści, ale wszelkie pozostawione przez nich komentarze są niewidoczne dla Ciebie i wszystkich Twoich obserwujących, a także dla innych kont, które ją widzą. Trollowi, któremu zakazano cieni, po prostu się ignoruje. Nie musisz zawracać sobie głowy ignorowaniem niegrzecznych lub obraźliwych komentarzy ani tracić czasu na ich usuwanie. Co najmniej oszczędza ci bólu głowy.

Dlaczego banowanie cieni?

Jeśli masz do czynienia z trwałym trollem, lepszym rozwiązaniem jest zakaz cieni niż blokowanie. To dlatego, że kiedy troll został zablokowany, wiedzą o tym. Prawdopodobnie utworzą nowe konto i wrócą do trollingu. Po zablokowaniu cienia użytkownik nie zdaje sobie sprawy, że zamieszczane przez niego komentarze nie są widoczne. Z tego co wiedzą, nie uzyskują już żadnych interakcji.

Użytkownik zablokowany w cieniu może sprawdzić, czy został zablokowany w cieniu, jeśli ma drugie konto. Wszystko, co musieli zrobić, to sprawdzić konto, aby zobaczyć, czy komentarze z konta zablokowanego w cieniu są widoczne, czy nie. Poza tym użytkownik nie może nic zrobić. Użytkownik, który został zablokowany w cieniu, nie może jednak odwołać się od tego zakazu, gdy opublikuje komentarz, możesz go zatwierdzić i pozwolić, aby był widoczny w Twoich postach. Oznacza to dla Ciebie więcej pracy kuratorskiej, ale użytkownik nadal nie wie, że komentarz jest widoczny, ponieważ pozwolił na to użytkownik.

x