Jak zablokować czerwoną powłokę na komputerze PC lub Mac

Jego niedawno odkryto że czołowi twórcy gier dołączają do swoich gier oprogramowanie o nazwie Red Shell. Red Shell to oprogramowanie śledzące, które programiści pierwotnie uważali za nieszkodliwe i gromadziło tylko podstawowe dane. Okazuje się, że Red Shell gromadzi znacznie więcej danych, niż początkowo sądzili programiści, a gracze nie są z tego powodu zadowoleni. Wielu programistów zaczęło usuwać Red Shell, ale nie wszyscy to zrobili. Jeśli grasz w grę, która jeszcze jej nie usunęła, możesz zablokować Red Shell przed dzwonieniem do domu.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Aby zablokować Red Shell, możesz dodać serwery, do których dzwoni do domu, do pliku hosta i zablokować je. Gdy nie można uzyskać dostępu do serwerów, Red Shell nie będzie w stanie wysyłać zebranych danych na swoje serwery domowe, a następnie sprzedawać ich stronom trzecim.

Block Red Shell

Red Shell to problem w systemach Windows, Mac i Linux, więc jeśli grasz na którejkolwiek z tych platform, a Twoja wybrana gra nadal korzysta z Red Shell, powinieneś ją zablokować.

Windows 7, 8 / 8.1, 10

Otwórz Notatnik z uprawnieniami administratora. Możesz to zrobić, wyszukując go w wyszukiwarce Windows, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom jako administrator. Alternatywnie otwórz okno uruchamiania za pomocą skrótu klawiaturowego Win + R i wpisz Notatnik, a następnie naciśnij Ctrl + Shift + Enter.

W Notatniku przejdź do Plik> Otwórz. W polu Otwórz plik przejdź do następującej lokalizacji i wybierz plik Hosts. Upewnij się, że zmieniłeś typ pliku z plików tekstowych na wszystkie pliki.

C:WindowsSystem32driversetc

W pliku hosts dodaj na samym końcu. Upewnij się, że każdy znajduje się w osobnej linii.

0.0.0.0 redshell.io
0.0.0.0 api.redshell.io 
0.0.0.0 treasuredata.com
0.0.0.0 in.treasuredata.com

System operacyjny Mac

W systemie macOS otwórz Terminal i wprowadź następujące polecenie;

sudo nano /etc/hosts

Stuknij Enter i uwierzytelnij za pomocą hasła administratora. Spowoduje to otwarcie edytora tekstu Nano i załadowanie pliku hosts.

Na samym końcu wprowadź następujące dane;

0.0.0.0 redshell.io api.redshell.io
0.0.0.0 treasuredata.com api.treasuredata.com

Zapisz zmianę za pomocą skrótu klawiaturowego Control + O i zamknij ją.

Linux

W systemie Linux otwórz terminal i uruchom następujące polecenie.

sudo nano /etc/hosts

Będziesz musiał uwierzytelnić się za pomocą hasła administratora. Wklej poniższy fragment na samym końcu i zapisz zmianę za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + O.

0.0.0.0 redshell.io api.redshell.io
0.0.0.0 treasuredata.com api.treasuredata.com

To wszystko, co musisz zrobić. Dobrym pomysłem może być wyczyszczenie DNS w systemie. Może rozwiązać wszelkie błędy, które mogą pojawić się po edycji pliku hosts. Dobrym pomysłem może być również ponowne uruchomienie systemu.

x