Jak zablokować kogoś na Badoo

Jeśli nie słyszałeś wcześniej o Badoo, zdecydowanie powinieneś to sprawdzić. Jest to najczęściej używana aplikacja randkowa, jaką kiedykolwiek stworzono. Tinder może być bardziej popularny w Ameryce, ale Badoo jest znacznie bardziej popularny w innych krajach, takich jak Brazylia, Hiszpania, Meksyk, Francja i Włochy.

Ale biorąc pod uwagę bardzo szeroką bazę użytkowników, niektóre zgniłe jabłka można znaleźć na Badoo. Agresywne zachowanie jest zbyt powszechne w aplikacjach randkowych, zwłaszcza ze strony mężczyzn, którzy szukają dziewczyny i nie przyjmują odpowiedzi „nie”. Na szczęście możesz blokować i zgłaszać takie osoby, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jak działa Badoo

Jak każda inna aplikacja randkowa, Badoo działa na zasadzie przesuwania palcem w lewo lub w prawo, w zależności od tego, czy ktoś ci się podoba. Ale jak to wszystko ustawić?

Najpierw musisz pobrać aplikację ze sklepu Google Play na Androida lub z Apple Store na iPhone’a. Aplikacja ma model freemium, co oznacza, że ​​można ją bezpłatnie pobrać i używać. Istnieje jednak kilka zakupów w aplikacji.

Musisz się zarejestrować, podając swój adres e-mail i hasło. Będziesz także musiał przesłać zdjęcie, aby inni użytkownicy mogli Cię zobaczyć i zdecydować, czy chcą Cię dodać. Po rejestracji będziesz musiał potwierdzić, że to naprawdę Ty na zdjęciu, robiąc na miejscu nowe zdjęcie. Badoo sprawdzi to i pozwoli Ci korzystać z aplikacji, jeśli potwierdzi, że to Ty.

Źródło obrazu: facebook.com/badoo

Pierwsze kroki

Po zalogowaniu się i uruchomieniu aplikacji zostaniesz automatycznie przekierowany do okna dopasowywania, w którym zostaniesz dopasowany do osób o płci, którą jesteś zainteresowany. Aplikacja zapyta o Twoją lokalizację, aby mogli dopasować Cię do osób, które są w pobliżu.

Powinieneś nacisnąć X, jeśli nie lubisz tej osoby, lub przesuń palcem w lewo. Jeśli Ci się podobają, przesuń palcem w prawo lub dotknij ikony serca. Jeśli chcesz przyspieszyć proces, dotknij ikony pośrodku, co wysyła do nich sympatię. Pamiętaj, że ta funkcja ma swój koszt. Jeśli ta osoba postanowi Cię polubić, otrzymasz powiadomienie i będziesz mógł rozpocząć rozmowę.

Ale na czacie może być intensywnie. Ktoś, kto na początku wydaje się miły, po krótkim czasie może stać się bardzo nieprzyjemny. Jeśli dana osoba wciąż zadaje Ci nieodpowiednie pytania, wysyła zdjęcia lub spamuje wiadomościami, możesz ją łatwo zablokować.

Jak zablokować kogoś na Badoo

W przypadku, gdy ktoś Cię nęka, nie wahaj się zablokować i natychmiast go zgłosić. Oto jak możesz to zrobić na Badoo:

 • Uruchom aplikację Badoo na swoim urządzeniu.
 • Przejdź do okna rozmowy, które ma ikonę chmury umieszczoną w prawym dolnym rogu ekranu.
 • Wejdź na czat z osobą, którą chcesz zablokować.
 • Stuknij w jego zdjęcie, aby przejść do jego profilu.
 • Przesuń palcem do samego dołu ekranu.
 • Wybierz Blokuj lub Zgłoś
 • Na tym ekranie możesz wybrać, dlaczego je zgłaszasz (np. spam, oszustwo, niegrzeczność itp.)
 • Potwierdź, naciskając znacznik wyboru w prawym górnym rogu.
 • Co się dzieje, gdy kogoś blokujesz?

  Osoba, którą zablokowałeś, nie otrzyma powiadomienia z informacją, że to zrobiłeś. Ponadto nadal będą mogli przeglądać Twój profil, a nawet zobaczą, czy odwiedzasz ich. Zablokowanie ich uniemożliwia im tylko ponowne wysłanie do Ciebie wiadomości. Jeśli jesteś absolutnie zdesperowany, aby kogoś unikać pod każdym względem, najlepiej będzie założyć nowe konto.

  Jak zarządzać zablokowanymi użytkownikami

  Możesz zobaczyć listę wszystkich zablokowanych użytkowników po przejściu do Ustawień. Oto jak się do tego dostać:

 • Po prostu przejdź do swojego profilu, prawej ikony na dole ekranu.
 • Ustawienia znajdują się w lewym górnym rogu ekranu.
 • Następnie wybierz Zablokowani użytkownicy.
 • Zobaczysz wszystkich zablokowanych użytkowników.
 • Aby kogoś odblokować, dotknij jego zdjęcia. Przewiń w dół ich profilu i wybierz Odblokuj. Jeśli zrobisz to wystarczająco szybko, osoba może nie wiedzieć, że kiedykolwiek ją zablokowałeś.
 • PA pa!

  Na szczęście Badoo bardzo ułatwia pozbycie się gęsiej skórki, łobuzów lub wyjątkowo denerwujących ludzi, z którymi możesz się spotkać. Nie pozwól nikomu zepsuć Ci dnia, mówiąc Ci coś złego lub okazując brak szacunku. Mogą chcieć twojego czasu i uwagi, ale nie zasługują na to.

  x