Jak zablokować kogoś na Snapchacie

Funkcja blokowania jest niezbędna, jeśli chodzi o każdą aplikację lub usługę mediów społecznościowych. Użytkownicy potrzebują go do odstraszania trolli i innych użytkowników, którzy po prostu nie przestaną do nich wysyłać wiadomości. Snapcchat nie jest inny i ma funkcję blokowania. Oto, jak możesz zablokować kogoś na Snapchacie.

Blokuj na Snapchacie

Otwórz Snapchata i dotknij ikony czatu w lewym dolnym rogu, aby przejść do listy wątków czatu. Każda osoba, do której kiedykolwiek wysłałeś wiadomość lub przystawkę, zostanie tutaj wymieniona. Wiadomości lub snapy mogły zniknąć, jednak wątek czatu nadal tam będzie. Stuknij wątek osoby, którą chcesz zablokować, i stuknij ikonę hamburgera w lewym górnym rogu.

Otworzy się ekran ustawień dla tego konkretnego użytkownika. Na tym ekranie możesz poprosić o lokalizację użytkownika, udostępnić swoją lokalizację, udostępnić nazwy użytkowników, edytować nazwę, włączyć tryb Nie przeszkadzać i oczywiście zablokować użytkownika. Stuknij opcję Zablokuj i potwierdź, że chcesz je zablokować. Po zablokowaniu użytkownika Snapchat zapyta, dlaczego chcesz go zablokować. Wykorzystuje te informacje do zarządzania użytkownikami, którzy mogą nadużywać platformy.

Jeśli przypadkowo zablokowałeś kogoś, równie łatwo możesz go odblokować. Przejdź do głównego ekranu widoku kamery na Snapchacie i dotknij ikony bitmoji / profilu w lewym górnym rogu. Na następnym ekranie dotknij przycisku koła zębatego w prawym górnym rogu, aby przejść do ustawień Snapchata.

Na ekranie Ustawienia przewiń w dół, aż zobaczysz opcję Zablokowane. Dotknij go, a zobaczysz listę wszystkich, których zablokowałeś na Snapchacie. Stuknij mały przycisk krzyżyka obok nazwy, a ten użytkownik zostanie odblokowany.

Powinniśmy wspomnieć, że jeśli jedynym powodem, dla którego blokujesz kogoś na Snapchacie, jest to, że wysyłają wiadomości zbyt często i rozpraszają, możesz włączyć wspomniany wcześniej tryb Nie przeszkadzać i wyciszyć od nich powiadomienia. Działa to również w przypadku wątków wiadomości grupowych, które są prawie zawsze bardziej aktywne niż wątki wiadomości jeden na jednego.

Po zablokowaniu użytkownika nie będzie on już mógł wysyłać Ci wiadomości, wysyłać snapów ani przeglądać Twojej historii Snapchata. To oczywiście wskaże im fakt, że zostały zablokowane. Jeśli otrzymujesz dużo wiadomości spamowych lub wiadomości od trolli na Snapchacie, możesz wyłączyć Szybkie dodawanie i utrudnić innym znalezienie i dodanie Cię na Snapchacie.