Jak zablokować ładowanie dużych plików graficznych w przeglądarce Firefox

Średnia prędkość internetu, jakiej użytkownik mógł się spodziewać jakieś dwadzieścia lat temu, uniemożliwiłaby przeglądanie nowoczesnej strony internetowej. Ogólnie rzecz biorąc, zarówno technologia, jak i szybkość połączeń poprawiły się wykładniczo w przeszłości. To sprawia, że ​​usługi takie jak Netflix i Hulu są możliwe. Przeciętny użytkownik może oglądać wideo z niewielkim lub zerowym buforowaniem. Rozmiar pliku jest teraz mniejszym problemem, ale to nie znaczy, że czasami nie stanowi problemu. Ciężkie pliki opóźniają pełne załadowanie strony internetowej. Ponadto, gdy te pliki się ładują, spychają stronę internetową w dół, utrudniając jej odczyt. ImageBlocker to dodatek do przeglądarki Firefox, który umożliwia blokowanie ładowania dużych plików graficznych, jeśli przekraczają określony rozmiar.

Blokuj ładowanie dużych plików graficznych

Zainstaluj ImageBlocker i kliknij ikonę dodatku na pasku narzędzi. Dodatek jest zbudowany tak, aby blokować ładowanie dużych plików obrazów, ale nie nakłada ogólnego zakazu. Zamiast tego możesz wybrać, które pliki mają być blokowane według ich rozszerzenia. Na przykład, jeśli chcesz zablokować pliki BMP lub GIF, możesz określić ich odpowiednie rozszerzenia w ustawieniach dodatku.

Podobnie wybierasz, jak duży jest plik. Możesz określić rozmiar pliku w KB, a jeśli plik przekracza ten rozmiar, Firefox go nie załaduje. Rozmiar jest określany na podstawie typu pliku. Tak więc, jeśli chcesz blokować pliki BMP, które są większe niż 200 KB, ale zezwalasz na pliki GIF poniżej 500 KB, możesz to zrobić.

Aby ustawić limity, wprowadź rozszerzenie pliku, a następnie górny limit rozmiaru pliku w polu obok. Kliknij Zapisz. Możesz dodać wiele wyjątków, a te, które dodałeś, zawsze możesz usunąć lub edytować.

Ograniczenia

Dodatek jest trochę buggy. Nie zawsze jest w stanie zatrzymać ładowanie obrazów i nie jesteśmy pewni, jaki jest tego powód. Dodatek jest zbudowany w celu blokowania obrazów, ale na podstawie tego, jak został zbudowany, może teoretycznie blokować dowolny typ pliku, jeśli przekroczy określony rozmiar. Przetestowalibyśmy to założenie, ale jak powiedzieliśmy, dodatek jest niestabilny, nawet jeśli chodzi o blokowanie obrazów.

W tym dodatku nie pozostało nic, poza tym, że musi działać bardziej niezawodnie. Ten dodatek może być bardzo przydatny dla użytkowników tabletów z systemem Windows. Mam nadzieję, że programista poświęci mu trochę więcej uwagi i rozwiąże wszelkie problemy.

x