Jak zablokować śledzenie obserwujących na Instagramie

Media społecznościowe nie są najłatwiejsze w nawigacji. Jeśli często publikujesz, musisz martwić się o widoczność, ale także o ludzi, którzy Cię obserwują i jak z nimi współpracujesz. To wylęgarnia botów i trolli, a im bardziej wizualna jest platforma mediów społecznościowych, tym bardziej się na niej gromadzą. Większość platform mediów społecznościowych ma funkcję blokowania, ale blokowanie nie zawsze jest rozwiązaniem. Wytrwałe trolle tworzą nowe konta przez cały czas, ponieważ są darmowe. O wiele lepszą opcją jest zablokowanie trolla w cieniu. Oto, jak możesz zablokować cień obserwatora na Instagramie.

Zakaz cieni na Instagramie

Otwórz Instagram i przejdź do wpisu, który zawiera komentarz trolla. Przesuń palcem w lewo po komentarzu, a zobaczysz przycisk z wykrzyknikiem. Stuknij w to. W menu, które się pojawi, wybierz opcję „Ogranicz nazwę użytkownika”. To skutecznie zablokuje cieniowanie użytkownika na Twoim koncie.

Co to jest zakaz cieni?

Blokada cieni ma miejsce, gdy użytkownik zasadniczo mówi do pustki. Mogą zobaczyć publikowane przez Ciebie treści, ale wszelkie komentarze, które zostawiają, są niewidoczne dla Ciebie i wszystkich innych obserwujących, a także innych kont, które mogą to zobaczyć. Dla trolla, któremu zakazano cieni, są po prostu ignorowani. Nie musisz przejmować się ignorowaniem niegrzecznych lub obraźliwych komentarzy ani tracić czasu na ich usuwanie. Co najmniej oszczędza wiele bólu głowy.

Dlaczego zakaz cieni?

Jeśli masz do czynienia z upartym trollem, blokada cieni jest lepsza niż blokowanie. Dzieje się tak, ponieważ gdy troll został zablokowany, wiedzą o tym. Prawdopodobnie utworzą nowe konto i wrócą do trollowania. W przypadku blokady cieni użytkownik nie zdaje sobie sprawy, że publikowane przez niego komentarze nie są widoczne. Z tego, co wiedzą, nie mają już interakcji.

Użytkownik zablokowany w cieniu może sprawdzić, czy został zablokowany w cieniu, jeśli ma drugie konto. Wszystko, co musieliby zrobić, to sprawdzić twoje konto, aby zobaczyć, czy komentarze z konta zbanowanego w tle są widoczne, czy nie. Poza tym użytkownik nie może nic zrobić. Użytkownik, który został zablokowany w cieniu, nie może odwołać się od tego zakazu, jednak gdy opublikuje komentarz, masz możliwość jego zatwierdzenia i umożliwienia widoczności w swoich postach. Oznacza to więcej pracy kuratorskiej dla Ciebie, ale użytkownik nadal nie będzie wiedział, że komentarz jest widoczny, ponieważ pozwoliłeś mu być.

x