iOS

Jak zablokować ukryty album ze zdjęciami za pomocą Face ID / Touch ID w iOS 16 na iPhonie?

Udostępnij teraz w social media:

Wszyscy mamy kilka prywatnych zdjęć, które chcemy trzymać pod zasłoną lub przed wścibskimi oczami. Chociaż aplikacja Zdjęcia Apple już oferowała sposób na ukrycie zdjęć na iPhonie, każdy mógł łatwo uzyskać dostęp do Twojego ukrytego albumu. Dlatego większość użytkowników iOS w dużym stopniu polega na aplikacjach do przechowywania zdjęć, aby chronić swoje osobiste zdjęcia. Jeśli jednak zainstalowałeś iOS 16, możesz teraz zablokować swój ukryty album ze zdjęciami za pomocą Face ID / Touch ID na iPhonie i iPadzie, aby nikt nie mógł uzyskać dostępu do Twoich prywatnych zdjęć bez Twojej zgody. Oto jak zablokować ukryty album ze zdjęciami w iOS 16.

Zablokuj ukryty album zdjęć na iPhonie

Oprócz umożliwienia zabezpieczenia ukrytego albumu, iOS 16 pozwala również chronić folder „Ostatnio usunięte”, w którym usunięte zdjęcia i filmy pozostają dostępne przez okres do 30 dni. Z punktu widzenia prywatności jest to dobrze przemyślane. Niejednokrotnie usuwamy niektóre osobiste obrazy i zapominamy o ich trwałym wymazaniu. W rezultacie nadal istnieją na urządzeniu. Jednak po włączeniu tej nowej funkcji prywatności nie będziesz już musiał martwić się o ochronę usuniętych obrazów.

Zablokuj ukryte i ostatnio usunięte foldery za pomocą Face ID/Touch ID

1. Najpierw otwórz aplikację Ustawienia na iPhonie lub iPadzie.

2. Teraz przewiń w dół, aby znaleźć aplikację Zdjęcia i wybierz ją.

3. Upewnij się, że przełącznik obok opcji Użyj Face ID/Touch ID jest włączony.

Odtąd obok ukrytego albumu i ostatnio usuniętych folderów pojawi się mała ikona kłódki. Warto zaznaczyć, że jeśli ktoś spróbuje wyłączyć tę funkcję, będzie musiał najpierw uwierzytelnić się za pomocą Touch ID lub Face ID. Możesz więc mieć pewność, że Twoje zdjęcia są bezpieczne.

Odblokuj ukryte i ostatnio usunięte foldery za pomocą Face ID/Touch ID

Odblokowanie ukrytego albumu ze zdjęciami jest tak proste, jak to tylko możliwe.

  Jak wyłączyć dostępność w iOS

1. Na iPhonie lub iPadzie otwórz aplikację Zdjęcia, a następnie stuknij kartę Albumy u dołu ekranu.

2. W sekcji Narzędzia stuknij Ukryte, a następnie uwierzytelnij się za pomocą Touch ID/Face ID, aby wyświetlić swoje zdjęcia. A jeśli chcesz sprawdzić ostatnio usunięte obrazy, dotknij Ostatnio usunięte, a następnie uwierzytelnij.

Zezwól każdemu członkowi rodziny / bliskiemu znajomemu na dostęp do Twojego zablokowanego prywatnego albumu zdjęć

Co zrobić, jeśli chcesz zezwolić jednemu ze swoich przyjaciół lub bliskich na nieograniczony dostęp do Twojego ukrytego albumu? Cóż, możesz poprosić znajomego o skonfigurowanie alternatywnego wyglądu na urządzeniu obsługującym Face ID lub dodanie odcisku palca na urządzeniu wyposażonym w Touch ID, aby mieć nieograniczony dostęp do ukrytego albumu.

1. Przejdź do aplikacji Ustawienia na swoim iPhonie i wybierz Face ID / Touch ID i kod dostępu.

2. Teraz skonfiguruj alternatywny wygląd lub dodaj odcisk palca w zależności od dostępności.

W przyszłości Twój znajomy będzie mógł również przeglądać Twój ukryty album ze zdjęciami za pomocą Face ID lub Touch ID.

  Jak tworzyć alarmy oparte na lokalizacji w systemie iOS

Chroń swoje osobiste zdjęcia przed wzrokiem ciekawskich

Cóż, w ten sposób możesz zablokować swój ukryty album zdjęć w iOS 16. Ta nowa funkcja jest mile widzianym dodatkiem dla użytkowników iPhone’a, którzy musieli polegać na aplikacjach innych firm, aby chronić swoje osobiste zdjęcia. Ponieważ ta funkcja jest wbudowana w aplikację Zdjęcia, nie musisz się martwić, że aplikacja innej firmy ukradnie Twoje dane lub prześle Twoje obrazy do chmury. Czy zacząłeś blokować swoje ukryte i usunięte albumy na iPhonie? Daj nam znać w komentarzach.

x