01/26/2022

Jak zablokować użytkownikom Facebooka wysyłanie wiadomości na Instagramie

Udostępnij teraz w social media:

Facebook ma połączone DM Messengera i Instagram. Oznacza to, że każdy z Facebooka może wślizgnąć się do Twoich DM na Instagramie. Jeśli wolisz, aby Twoje profile na Facebooku i Instagramie były oddzielne, może to być powodem do niepokoju. Na szczęście Instagram pozwala łatwo odciąć ten link.

Otwórz aplikację Instagram na swoim Android telefon lub iPhone. Przejdź do karty profilu, dotykając wyświetlanego obrazu znajdującego się w prawym dolnym rogu aplikacji.

Stuknij przycisk menu hamburgera w prawym górnym rogu. W menu bocznym wybierz „Ustawienia”.

Ustawienia menu profilu aplikacji Instagram

Przejdź do Prywatność> Wiadomości.

Odwiedź ustawienia wiadomości w aplikacji Instagram

Tutaj masz kilka sposobów, aby dostosować, kto z Facebooka może wysyłać Ci SMS-y na Instagramie.

Sprawdź -   Jak kontrolować ustawienia grafiki w PUBG na Androida

Aby uniemożliwić znajomym z Facebooka lub innym osobom, z którymi kiedykolwiek rozmawiałeś w Messengerze, skontaktowanie się z Tobą na Instagramie, dotknij drugiego ustawienia na liście.

Formanty wiadomości Facebook Messenger na Instagramie

Domyślna opcja „Czaty” umożliwia każdemu z Twoich znajomych z Facebooka zaśmiecanie Twojej skrzynki odbiorczej na Instagramie. Jeśli chcesz całkowicie zablokować znajomych z Facebooka, zaznacz „Nie odbieraj próśb”. Wybranie opcji „Żądania wiadomości” powoduje wysłanie tekstów od znajomych z Facebooka do listy żądań DM na Instagramie.

Kontroluj wiadomości na Instagramie od znajomych z Facebooka

Znajomi Twoich znajomych z Facebooka mogą również kontaktować się z Tobą na Instagramie z Messengera. Aby to zakończyć, wróć do strony „Sterowanie wiadomościami” i przejdź do „Znajomi znajomych na Facebooku”.

Blokuj znajomych znajomych z Facebooka, aby wysyłali Ci wiadomości na Instagramie

Wybierz „Nie odbieraj próśb”, aby je wyłączyć.

Sprawdź -   Jak tworzyć listy odtwarzania muzyki w systemie Linux

Kontroluj wiadomości na Instagramie od znajomych znajomych na Facebooku

Wreszcie ustawienie „Inni na Facebooku” umożliwia blokowanie nieznajomym z Facebook Messenger wysyłania wiadomości na Instagramie.

Kontroluj wiadomości na Instagramie od nieznajomych na Facebooku

Warto zauważyć, że użytkownicy Facebook Messenger mogą pingować twoją skrzynkę odbiorczą na Instagramie tylko wtedy, gdy wyraziłeś zgodę na połączenie. Te kontrolki wiadomości są przydatne, zwłaszcza jeśli chcesz wypróbować nowe funkcje wiadomości i nie pozwolić, aby profile Messengera przeszkadzały Ci na Instagramie. Niestety, nie ma możliwości przywrócenia starej wersji wiadomości DM na Instagramie.

Podobnie możesz teraz wysłać wiadomość do znajomego z Facebooka z Instagrama.

x