Udostępnij teraz w social media:

Touch ID i Face ID, cokolwiek masz na swoim iPhonie, to zgrabny sposób na zablokowanie urządzenia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że można ich również używać do blokowania aplikacji, jeśli sama aplikacja miałaby obsługiwać tę funkcję. Na przykład aplikacja Notatki umożliwia blokowanie notatek za pomocą Touch ID lub Face ID. Niewiele aplikacji korzysta z tej funkcji, jednak po ostatniej aktualizacji możesz teraz zablokować WhatApp za pomocą Touch ID lub Face ID.

WhatsApp Touch ID / Face ID

Zanim zaczniesz, musisz skonfigurować Touch ID lub Face ID na swoim iPhonie. Pamiętaj, że nowsze modele iPhone’a nie obsługują Touch ID, więc jeśli chcesz zablokować WhatsApp, będziesz musiał użyć Face ID. Musisz także upewnić się, że korzystasz z najnowszej wersji WhatsApp.

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do notatek głosowych iOS w systemie Windows 10

Po zaktualizowaniu aplikacji otwórz ją i przejdź do karty Ustawienia. Na karcie Ustawienia dotknij Prywatność.

Przewiń ekran Prywatność w dół i dotknij Blokada ekranu. Włącz Touch ID lub Face ID, w zależności od tego, co jest dostępne na Twoim urządzeniu.

Możesz wybrać, kiedy WhatsApp będzie się automatycznie blokować. Możesz ustawić ją tak, aby blokowała się natychmiast, tj. W chwili, gdy wyłączysz się z aplikacji, po jednej minucie, po piętnastu minutach lub po godzinie.

Gdy następnym razem uzyskasz dostęp do WhatsApp i upłynie okres blokady, zostaniesz poproszony o użycie Touch ID lub Face ID, aby potwierdzić, że to Ty. Nie ma znaczenia, czy właśnie użyłeś jednego z nich do odblokowania telefonu. Jeśli Twój Touch ID lub Face ID nie zarejestruje się, zawsze możesz odblokować WhatsApp za pomocą skonfigurowanego hasła.

Sprawdź -   Jak wyświetlić informację zwrotną dotyczącą hasła w terminalu Linux

Jeśli skonfigurowałeś weryfikację dwuetapową w WhatsApp, wiesz, że pojawia się ona kilka razy dziennie podczas uzyskiwania dostępu do aplikacji. Przede wszystkim pojawia się po otwarciu WhatsApp z powiadomienia. Po zablokowaniu Whatsapp za pomocą Touch ID lub Face ID ekran weryfikacji dwuetapowej nie pojawi się lub będzie pojawiał się znacznie rzadziej. W moich testach nie spotkałem go przez cały dzień po włączeniu blokady Touch ID dla aplikacji.

To niesamowite, jak niewiele aplikacji korzysta z Touch ID / Face ID. Facebook Messenger ma funkcję, która umożliwia wysyłanie tajnych, autodestrukcyjnych wiadomości. Tam, gdzie aplikacja dąży do takich długości, aby użytkownicy byli dyskretni, może to zrobić, dodając obsługę blokady.

Sprawdź -   Jak grać w YouTube z ekranu blokady na iOS

Ponieważ zarówno WhatsApp, jak i Facebook Messenger są własnością Facebooka, możliwe jest, że ta sama funkcja zostanie wkrótce udostępniona w Facebook Messenger.