Udostępnij teraz w social media:

Internet jest pełen niechcianych treści, więc możesz chcieć ograniczyć dostęp do niektórych witryn. Chociaż w Mozilla Firefox nie ma wbudowanej funkcji blokowania witryn internetowych, istnieją rozszerzenia, które wykonają zadanie.

Zablokuj witrynę w przeglądarce Firefox na komputerze stacjonarnym

Aby zablokować witrynę internetową w przeglądarce Firefox na komputerze stacjonarnym lub komputerze Mac, otwórz przeglądarkę Firefox i przejdź do Oficjalna strona Mozilli z dodatkami. Na pasku wyszukiwania w prawym górnym rogu okna wpisz „Zablokuj witrynę”. Wybierz pierwszą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Na następnej stronie zobaczysz kilka informacji o rozszerzeniu, w tym imię i nazwisko programisty oraz krótki opis rozszerzenia. Kliknij „Dodaj do przeglądarki Firefox”.

Kliknij

Pojawi się komunikat z prośbą o dodanie Zablokuj witrynę. Zasadniczo jest to prośba o pozwolenie na:

Uzyskaj dostęp do swoich danych we wszystkich witrynach internetowych
Wyświetlaj powiadomienia
Uzyskaj dostęp do kart przeglądarki (w tym przypadku tylko w przeglądarce Mozilla Firefox)

Sprawdź -   Jak śledzić akcje za pomocą Arkuszy Google

Kliknij „Dodaj”.

Kliknij

Pojawia się inny komunikat potwierdzający, że rozszerzenie Block Site zostało dodane do przeglądarki Firefox. Możesz także zaznaczyć pole wyboru obok opcji „Zezwól temu rozszerzeniu na uruchamianie w prywatnym systemie Windows”, jeśli chcesz je włączyć.

Kiedy skończysz, kliknij „OK”.

Kliknij

Teraz, gdy rozszerzenie zostało dodane do Firefoksa, możesz zarządzać jego ustawieniami. Kliknij menu hamburgera w prawym górnym rogu, aby wyświetlić menu przeglądarki, a następnie kliknij „Dodatki”.

Kliknij menu hamburgera, a następnie kliknij

Alternatywnie możesz uzyskać dostęp do dodatków Firefoksa, naciskając Ctrl + Shift + A (Command + Shift + A na Macu) lub wpisując „about: addons” w pasku adresu.

Rodzaj

W panelu po lewej stronie kliknij „Rozszerzenia”.

Kliknij

Pojawi się lista zainstalowanych rozszerzeń. Znajdź „Zablokuj witrynę” i kliknij trzy kropki obok niego.

Kliknij trzy kropki obok

W wyświetlonym menu wybierz „Opcje”.

Kliknij

Na następnej stronie w polu tekstowym „Zablokuj nową nazwę hosta” wpisz nazwę witryny, którą chcesz zablokować. Kliknij „Dodaj”, aby dodać witrynę do listy zablokowanych.

Sprawdź -   Blokuj wiadomości e-mail w Gmailu według tematu, nadawcy lub domeny [Chrome]

Możesz również ustawić harmonogram blokowania witryny. Jest to przydatne, jeśli na przykład nie chcesz, aby Twoje dzieci pojawiały się na Facebooku po określonym czasie w szkole.

Wpisz witrynę, którą chcesz zablokować w polu tekstowym, kliknij

Kliknij „Zapisz” w sekcji „Narzędzia”, aby zapisać zmiany. Możesz mieć pewność, że ustawienia nie zostaną zmienione, jeśli ustawisz hasło główne.

Kliknij

Teraz, gdy ktoś spróbuje uzyskać dostęp do witryn internetowych znajdujących się na liście zablokowanych, zobaczy poniższy komunikat.

Plik

Zablokuj witrynę w przeglądarce Firefox na urządzeniach mobilnych

Proces blokowania witryny w przeglądarce Firefox jest nieco inny na Twoim iPhone, iPadlub Android urządzenie. Android zapewnia nieco większą elastyczność niż iOS i iPadOS. Możesz pobrać darmowy dodatek na Androida o nazwie Leechblock NG. Ma głównie pozytywne oceny i jest specyficzny dla Firefoksa, co oznacza, że ​​nie ogranicza witryn w innych przeglądarkach, takich jak Google Chrome.

Sprawdź -   Jak zrobić dobrą tapetę na żywo na swój iPhone

Po zainstalowaniu Leechblock NG wystarczy dodać witryny, które chcesz zablokować, do listy zablokowanych.

Jeśli jednak chcesz zablokować witrynę na swoim iPhonie lub iPadzie, musisz to zrobić za pomocą funkcji Czas przed ekranem. Każda witryna dodana do tej listy nie jest blokowana tylko w przeglądarce Firefox; jest blokowany w dowolnej przeglądarce na dowolnym urządzeniu korzystającym z konta iCloud.

Aby to skonfigurować, przejdź do Ustawienia> Czas przed ekranem> Ograniczenia dotyczące treści i prywatności. Włącz opcję „Ograniczenia dotyczące treści i prywatności”, a następnie dotknij „Ograniczenia dotyczące treści”.

Włącz

Na następnym ekranie dotknij „Treść internetowa”.

Kran

Następnie kliknij „Ogranicz witryny dla dorosłych”, a następnie wybierz „Dodaj witrynę” pod „Nigdy nie zezwalaj”.

Kran

Wpisz adres URL witryny, którą chcesz zablokować, a następnie dotknij „Gotowe”.

Wpisz adres URL, a następnie stuknij

Ta witryna zostanie teraz zablokowana w Firefoksie i innych przeglądarkach na Twoim iPhonie lub iPadzie.