Jak zablokować wszystkie połączenia i wiadomości z numeru w systemie Android 7.0


Blokowanie połączeń to funkcja obsługiwana przez starsze telefony z internetem i wiele smartfonów. Blokowanie połączeń pojawiło się i zniknęło w różnych wersjach Androida w przeszłości. Dzięki Androidowi 7.0 powrócił i jest z łatwością mądrzejszy niż cokolwiek innego na rynku smartfonów. Blokowanie połączeń w systemie Android 7 działa globalnie, tj. Zablokowany numer nie może dzwonić ani wysyłać SMS-ów przez zwykłą aplikację do obsługi telefonu / wiadomości, a także blokuje wszystkie połączenia i wiadomości z numeru na wszystkich aplikacjach do przesyłania wiadomości zainstalowanych na urządzeniu. Oto jak zablokować numer w systemie Android 7.0.

Otwórz aplikację Telefon na swoim urządzeniu i dotknij przycisku więcej u góry. Przejdź do ustawień aplikacji i dotknij „Blokowanie połączeń”.

ustawienia telefonuustawienia-telefonu-1

Wybierz „Dodaj numer”, aby wprowadzić numer, który chcesz zablokować. Kiedy skończysz, dotknij „Zablokuj”, a numer nie będzie już mógł się z Tobą skontaktować.

numery blokowe zablokuj numer

Funkcja blokowania nie może czytać numerów z aplikacji Kontakty, tj. Nie możesz wybrać numeru do zablokowania, przechodząc do istniejącej listy kontaktów. Jeśli ktoś, kogo znasz, nagle spamuje / nęka cię przez telefon, będziesz musiał ręcznie dodać jego numer, postępując zgodnie z powyższą metodą.

Wszystkie zablokowane numery pojawiają się na ekranie „Zablokowane numery”. Możesz odblokować numer, dotykając przycisku krzyżyka obok niego. Aplikacja telefonu potwierdzi, czy rzeczywiście chcesz ją odblokować.

Powinniśmy tutaj wspomnieć, że blokowanie połączeń to nie to samo, co identyfikator dzwoniącego i funkcja spamu, która została wprowadzona w tej samej wersji Androida. Funkcja identyfikacji dzwoniącego i spamu działa proaktywnie w celu filtrowania połączeń przychodzących. Gdy wykryje numer, który może być spamem, np. Telemarketer, ostrzeże Cię o tym i posunie się nawet do zablokowania połączenia. Ta funkcja używa własnych parametrów do określenia, które połączenia powinny być blokowane. Blokowanie połączeń umożliwia blokowanie numerów według własnego uznania.

W Androidzie 6.0 funkcja blokowania działała tylko w przypadku połączeń, a nie poczty głosowej lub wiadomości tekstowych. Pozwoliło jednak na dodanie numerów z Kontaktów. Nowa funkcja blokowania połączeń to kilka kroków do przodu i jeden mały krok w tył.