Jak zablokować wydobywanie bitcoinów w przeglądarce

Wydobywanie kryptowalut (Bitcoin, Ethereum, AltCoins itp.) Polega na dekodowaniu pojedynczej jednostki kryptowaluty, która jest podzielona na wiele zaszyfrowanych segmentów lub haszów. Każdy hash wymaga mocy obliczeniowej do odszyfrowania. Ta moc przetwarzania wymaga rzędów procesorów, które rozwiązują małe części lub skróty waluty. Niektóre grupy przyjęły mniej kosztowne, ale raczej nieetyczne podejście do wydobywania kryptowaluty, takie jak wykorzystanie czasu spędzonego w ich witrynie w celu „pożyczenia” zasobów systemowych do wydobywania. Ta niefortunna praktyka nazywa się Cryptojacking. Niektórzy górnicy instalują złośliwe oprogramowanie, które może usunąć antywirus. Jednak niektóre infekcje atakują przeglądarkę. Oto jak zablokować wydobywanie bitcoinów w przeglądarce.

Uwaga: niektóre witryny internetowe deklarują, że będą wykorzystywać Twoją sesję przeglądania do wydobywania wraz z informacją o tym, ile mocy obliczeniowej zajmą podczas użytkowania. Inni nie są tak otwarci.

1. Sprawdzanie wydajności

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy w ogóle istnieje problem. Jeśli uważasz, że Twój system zachowuje się inaczej, gdy działa Twoja przeglądarka, oznacza to wyraźną oznakę manipulacji. Jest kilka symptomów, które powinny wywołać pewne flagi.

Spadek wydajności

Zwykle jest to oczywisty znak, że Twój system robi coś, czego nie powinien. Jeśli wydajność twojego systemu nieoczekiwanie spada, możesz mieć powód do zmartwień. Jeśli Twój system zajmuje zbyt dużo czasu, aby przełączać się między oknami, często się zawiesza, wstrzymuje całą sieć, możesz się temu przyjrzeć. Najlepszym sposobem na przetestowanie tego jest najpierw wyłączenie wszystkich uruchomionych rozszerzeń (można je ponownie włączyć po teście), aby poznać podstawową wydajność przeglądarki. Aby wyłączyć rozszerzenia i dodatki.

Następnie uruchom Menedżera zadań (Ctrl + Shift + Esc)> Wydajność> Otwórz Monitor zasobów (na dole okna) lub otwórz menu Start i napisz Monitor zasobów.

Będąc tutaj, przejdź do karty Przegląd i pozwól jej działać przez około 20 minut. Te wyniki to podstawowa wydajność systemu w stanie bezczynności. Często zdarza się, że działa wiele instancji przeglądarki, szczególnie z Chrome, więc nie musisz się o nie martwić.

Po ustaleniu linii bazowej zacznij odwiedzać swoje zwykłe witryny internetowe i obserwuj wzrost wydajności. Tutaj zobaczysz sporadyczne skoki, ale jeśli zauważysz stały wzrost wydajności. Masz witrynę, która żąda zbyt wiele od systemu.

Zwiększone ciepło

Jeśli twój system zaczyna się nagrzewać bardziej niż zwykle, jest to również znak, że warto rozważyć ocenę wydajności. Łatwym sposobem jest położyć rękę obok wentylatora i poczuć temperaturę wychodzącego ciepła, innym sposobem jest monitorowanie temperatury za pomocą specjalistycznych narzędzi.

Blokuj wydobywanie bitcoinów

Jeśli masz powody, by sądzić, że Twoja przeglądarka nie działa, następnym logicznym krokiem będzie wyeliminowanie źródła dolegliwości. Ponieważ nie możesz zająć się demontażem każdej podejrzanej witryny, możesz zamiast tego w pierwszej kolejności uniemożliwić przeglądarce uruchamianie tych skryptów wydobywczych. Pomyśl o nich jako o blokadach reklam dla Cyrptocurrency. Istnieją dwa główne projekty znane jako minerBlock i No Coin. Na nich są oparte rozszerzenia w Chrome Web Store.

minerBlock

minerBlock to proste narzędzie, które monitoruje wszelkie działania wydobywcze online. Najpierw identyfikuje sprawcę, a następnie blokuje jego działania w przeglądarce. To takie proste. Możesz sprawdzić jego ustawienia, aby utworzyć białą listę lub sprawdzić, ile wydobycia udało Ci się odeprzeć. Jeśli to ci się nie podoba, istnieje inna opcja. Użytkownicy przeglądarki Firefox mogą zainstaluj CoinBlock który jest odpowiednikiem minerBlock dla przeglądarki Firefox.

Brak monety

Brak monety działa w tym samym celu, co minerBlock, z zastrzeżeniem, że można ograniczyć czas trwania sesji wyszukiwania. Nadal masz białą listę do utrzymania lub możesz wstrzymać działanie rozszerzenia podczas pracy. Nie zalecamy instalowania obu rozszerzeń w tym samym czasie, ponieważ przyjmują one różne podejścia do tego samego problemu, istnieje ryzyko obciążenia systemu w ten sposób. Właśnie tego staramy się unikać w pierwszej kolejności. Brak monety jest również dostępna dla Firexfox

Wniosek

W niektórych przypadkach może być w porządku, jeśli Twoja ulubiona witryna będzie szukała kryptowaluty, jeśli będzie to robić zamiast natrętnych reklam. Jednak powinieneś (i tak robisz) zachować możliwość kontrolowania, kto uzyskuje dostęp do twoich zasobów podczas przeglądania strony internetowej. Na koniec, jeśli sam jesteś zainteresowany wydobyciem bitcoinów, przeprowadź swoje badania. Jeśli nie wiesz, co robisz, ryzykujesz narażenie swojego sprzętu, a także innych osób, które włączysz do tego eksperymentu.

x