Jak zablokować zaproszenia do grup w WhatsApp

Wiadomości grupowe to przydatna funkcja, którą znajdziesz w większości aplikacji do przesyłania wiadomości, w tym Facebook Messenger, WhatsApp, a nawet iMessages. Czat grupowy może jednak wymknąć się spod kontroli, zwłaszcza jeśli nie ma sprawdzania, kto może zostać dodany do grupy lub kto może dodać Cię do grupy. WhatsApp od dawna jest pobłażliwy w tej dziedzinie. Nie ma rozsądnego górnego limitu liczby osób, które mogą znajdować się w grupie, ale teraz możesz wreszcie zablokować zaproszenia grupowe na WhatsApp od osób, których nie znasz.

Blokuj zaproszenia do grup w WhatsApp

Jest to nowa funkcja w WhatsApp, dostępna zarówno w wersji na iOS, jak i Androida. Upewnij się, że aplikacja na Twoim urządzeniu jest aktualna.

Przejdź do zakładki Ustawienia i dotknij Konto. Na ekranie Konto przejdź do Prywatności.

Na ekranie Prywatność poszukaj opcji Grupy i dotknij jej. Na ekranie Grupy możesz wybrać, kto może, a kto nie może zaprosić Cię do grupy. Wartość domyślna to „Wszyscy”. Oznacza to, że każdy, kto ma Twój numer telefonu, niezależnie od tego, czy kiedykolwiek wysłałeś mu wiadomość, może zaprosić / dodać Cię do grupy.

Opcja „Moje kontakty” pozwala tylko tym użytkownikom, z którymi wymieniłeś wiadomości i dodałeś do swoich kontaktów, na dodanie Cię do grupy. Oznacza to, że w większości przypadków do grup będą dodawane tylko osoby, którym ufasz.

Opcja „Moje kontakty oprócz…” pozwala wykluczyć określone kontakty z możliwości dodawania Cię do grupy WhatsApp. Jest to najbardziej restrykcyjna opcja i możesz jej użyć do zablokowania zaproszeń od kontaktu, który ma tendencję do dodawania Cię do grup, które nie są przydatne.

To ustawienie będzie miało wpływ na przyszłe zaproszenia do grup. Jeśli jesteś już częścią wątku grupowego, który został uruchomiony przez kogoś, kogo nie znasz, lub zostałeś dodany przez kogoś spoza listy kontaktów, nadal pozostaniesz jej częścią. Zawsze możesz opuścić grupę, przechodząc do jej ekranu szczegółów. Jeśli opuszczenie grupy stawia Cię w więzi społecznej, możesz po prostu ją wyciszyć. Czat grupowy można wyciszyć na okres do jednego roku, zanim zostanie automatycznie włączony.

Wyciszony czat grupowy nie wyśle ​​Ci powiadomień. Wiadomości zostaną dostarczone po cichu i możesz wrócić i przeczytać je w dowolnym momencie. Członkowie grupy nie będą wiedzieć, że wyciszyłeś grupę, będą jednak wiedzieć, czy przeczytałeś wiadomość, czy nie.