Jak zachować bezpieczeństwo i ochronę

Złodzieje tożsamości to prawdopodobnie jedyni ludzie, którzy naprawdę lubią sezon podatkowy, ciągnąc za oszustwa zeznania podatkowego IRS i uznając się za bandytów, którymi są. Dzisiaj pokażemy Ci najczęstsze wektory ataku, a także sposoby ochrony danych osobowych w Internecie za pomocą VPN.

Unikaj oszustw związanych ze zwrotem podatku IRS 1

Ilekroć nadchodzi sezon podatkowy, legiony oszustów IRS wychodzą z cienia. Są na twoim telefonie, są w Internecie i wiedzą, jak nakłonić Cię do ujawnienia danych osobowych. Nikt nie chce mieć kłopotów z IRS, i właśnie dlatego niektóre z tych oszustw są skuteczne.

Oszustwa związane ze zwrotem podatku mogą być zaskakująco częste, ale nie musisz być ofiarą. Przy odrobinie wiedzy i świadomości możesz być bezpieczny przed oszustwami podatkowymi IRS. Dbaj o bezpieczeństwo swoich danych i ukryj swoją tożsamość oraz upewnij się, że zwrot podatku jest przekazywany na twoje konto bankowe.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Typowe rodzaje oszustw podatkowych IRS

Oszustwa związane ze zwrotem podatku skarbowego są coraz bardziej różnorodne. Niektóre z nich to staroświeckie oszustwa telefoniczne, inne wykorzystują wyrafinowane cyfrowe oszustwa, aby zabrać twoje informacje. Istnieją nawet oszustwa przygotowujące podatki, które fałszują Twoje zwroty i zbierają pieniądze w Twoim imieniu. Poniżej znajduje się kilka najczęstszych rodzajów oszustw związanych ze zwrotem podatku skarbowego, na które należy zwrócić uwagę.

Oszustwa związane z wyłudzaniem informacji

Oszustwa związane z wyłudzaniem informacji są częstsze, niż mogłoby się wydawać. Te proste ataki mają różne formy, w tym fałszywe strony internetowe i spam. Celem jest nakłonienie Cię do dobrowolnego podania informacji, twierdząc, że Twoje konta są kontrolowane. Wystarczy, że podasz kilka danych osobowych na stronie, a IRS zajmie się resztą. Najgorsze oszustwa związane z wyłudzaniem informacji oszukują nawet pobieranie złośliwego oprogramowania zaprojektowanego do kradzieży haseł lub pobierania danych osobowych z historii przeglądarki.

Oszustwa telefoniczne

Oszustwa telefoniczne IRS zyskały popularność w ostatnich latach, być może z powodu zwiększonej świadomości opinii publicznej na temat oszustw wirtualnych. W przypadku tych ataków osoby niepodejrzewające niczego otrzymają telefon od osoby, która twierdzi, że reprezentuje Internal Revenue Service. Szczegóły są różne, ale przez większość czasu dzwoniący twierdzi, że jesteś winien dużą sumę pieniędzy z tytułu zaległych podatków, a jeśli nie zapłacisz natychmiast, policja zostanie wysłana do twojego domu. Podaj od razu swoje szczegóły płatności, a będziesz mógł uzyskać kontakt przez telefon.

Oszustwa telefoniczne często wyglądają niezwykle realistycznie. Numery identyfikacyjne dzwoniącego sugerują oficjalne centrum płatnicze IRS. Agenci podają swoje nazwisko i numer identyfikacyjny. Jeśli odmówisz zapłaty, oszuści oddzwonią nawet z nowego numeru, podając się za policję, grożąc umieszczeniem cię w więzieniu, jeśli nie zapłacisz.

PEŁNY PRZEWODNIK: Wszystko, co musisz wiedzieć o wyłudzaniu połączeń głosowych

Oszustwa e-maile

Oszustwa związane z wyłudzaniem informacji często przybierają formę wiadomości e-mail. Zamiast oszukiwać cię w pobieraniu fałszywych plików lub wprowadzaniu informacji do fałszywej witryny IRS, te oszustwa nalegają, abyś był winien pieniądze i powinien wypełnić załączone formularze z danymi osobowymi i odesłać je z powrotem.

Unikaj oszustw związanych ze zwrotem podatku skarbowego 2 -Hacker

Kradzież tożsamości

Oszustwa te są bardziej podstępne niż większość oszustw związanych ze zwrotem podatku skarbowego. Zamiast kontaktować się z tobą lub próbować uzyskać dane osobowe, oszuści tożsamości mają już pod ręką kilka podstawowych informacji. Składają fałszywe zwroty w Twoim imieniu, a następnie zbierają zwroty, do których możesz mieć prawo. Oszustwo staje się widoczne dopiero po złożeniu prawdziwych zwrotów.

UCZ SIĘ WIĘCEJ: Co zrobić, jeśli Twój numer ubezpieczenia społecznego zostanie skradziony?

Oszustwo osoby przygotowującej zeznanie podatkowe

Ponad 60% indywidualnych podatników polega na profesjonalnych księgowych, którzy pomagają im w dokonywaniu zwrotów. Większość z tych podmiotów przygotowujących jest oczywiście zgodna z prawem, ale istnieje kilku złych aktorów, którzy sfałszują twoje zwroty, zawyżą potrącenia lub roszczenia o zwrot pieniędzy i zabiorą dodatkową gotówkę. Nawet jeśli korzystasz ze znanej usługi przygotowywania podatków, są tacy pracownicy, którzy wykonają dokładnie to oszustwo.

Oszustwa związane ze zwrotem kosztów

Wielu podatników zgłosiło otrzymanie oficjalnego listu pocztą elektroniczną z informacją, że jest im winien dużą sumę pieniędzy w ramach zwrotu podatku. Aby odebrać gotówkę, wystarczy odwiedzić stronę wydrukowaną na liście, wprowadzić dane konta bankowego, a następnie poczekać na depozyt.

Oszustwa charytatywne

Fałszywe organizacje charytatywne to grupy oszustów, które udają organizacje charytatywne. Pracują za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu, aby przyciągnąć darowizny od niczego niepodejrzewających ofiarodawców, obiecując zniżki na podatki w zamian za niewielką gotówkę z góry. Ofiary przekazują darowiznę, a następnie, gdy upłynie czas podatkowy, starają się go odpisać jako odliczenie. Wiele z tych fałszywych organizacji charytatywnych ma nazwy, które wyglądają lub brzmią podobnie do znanych organizacji charytatywnych, co czyni je trudnymi do zauważenia.

Jak uniknąć oszustw związanych ze zwrotem podatku IRS

Unikaj oszustw związanych ze zwrotem podatku skarbowego 3 -Znajdź oszustwa

Zachowanie bezpieczeństwa przed powszechnymi oszustwami podatkowymi jest kwestią ogólnego bezpieczeństwa i czujności na co dzień. Przypomina to unikanie hakerów kont bankowych lub podobnych oszustw, ale ponieważ wiąże się to z IRS, stawka może być znacznie wyższa.

POWIĄZANE CZYTANIE: 5 najlepszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas przeglądania stron internetowych

Rozpoznaj oficjalne komunikaty IRS

IRS nigdy nie dzwoni ani nie wysyła e-maili. Powtórzmy to pogrubioną czcionką: IRS nigdy nie zadzwoni ani nie wyśle ​​e-maila. Jeśli wystąpił błąd w twoich podatkach lub jesteś winien pieniądze, IRS skontaktuje się z tobą za pośrednictwem listu fizycznego za pośrednictwem poczty, bez wyjątków. To oficjalne powiadomienie często prosi o skontaktowanie się z nimi w celu rozwiązania problemu. W tym momencie można bezpiecznie rozmawiać przez telefon z agentem. IRS nie inicjuje kontaktu za pośrednictwem mediów społecznościowych, wiadomości tekstowych ani w żaden inny sposób niż list, więc jeśli zobaczysz e-mail lub otrzymasz połączenie z roszczeniem, że wiesz, że to oszustwo.

Sprawdź adresy URL IRS

IRS był nieco powolny w przyjmowaniu formularzy internetowych i metod archiwizacji. Agencja ma jednak oficjalną domenę, a ponieważ jest częścią rządu USA, wykorzystuje oficjalny sufiks .gov. Ilekroć szukasz formularzy lub wpisujesz informacje, zawsze sprawdź i upewnij się, że używasz irs.gov i nic więcej. Co więcej, agencje rządowe zawsze używają HTTPS do zabezpieczania połączeń z ich stronami, więc upewnij się, że obok paska adresu URL widoczna jest ikona blokady.

Zapytaj o weryfikację

Najlepiej stosować w przypadku potencjalnych oszustw telefonicznych, wystarczy poprosić o dzień lub dwa, aby zweryfikować należny dług, wszystko, czego potrzeba, aby oddzielić oszusta od prawdziwego. IRS zawsze da ci możliwość zakwestionowania lub odwołania od kwoty, którą roszczą ci się winni. Nie ma czegoś takiego jak „zapłać teraz, bo inaczej”, IRS nie wyśle ​​policji do twojego domu ani nie zagrozi ci aresztowaniem.

Identyfikowalne metody płatności

Jednym ze sposobów oszustów na obejście zablokowanych płatności jest prośba o dostarczenie pieniędzy w sposób bezzwrotny. Można śledzić transakcje kartami kredytowymi, blokować płatności PayPal, nawet wstrzymać lub przekierować środki na rachunkach bankowych, narażając oszustów na ryzyko złapania i dając ofiarom szansę odzyskania środków. Zamiast tego niektóre oszustwa wymagają przesyłania pieniędzy w innych formach, takich jak przelewy bankowe lub nawet karty podarunkowe. Brzmi to absurdalnie, ale setki osób sądzi, że IRS zaakceptuje płatności w formie kart podarunkowych iTunes wysłanych z kraju.

IRS nigdy nie poprosi o kartę kredytową przez telefon. Nie zmuszają Cię również do korzystania z określonej metody płatności, zwłaszcza niczego tak surowego, jak karty podarunkowe. W przypadku potencjalnego oszusta zawsze pytaj, czy możesz wysłać płatność inną metodą. Jeśli odmówią, wiesz, że powinieneś od razu się rozłączyć.

Gdy masz wątpliwości, załóż, że to oszustwo

Jeśli coś wygląda i brzmi podejrzanie, prawdopodobnie jest to oszustwo. Jeśli kiedykolwiek masz wątpliwości co do listu, telefonu lub e-maila, zignoruj ​​to. Zawsze możesz skontaktować się z urzędem skarbowym, aby upewnić się, że nie ma nierozstrzygniętych kwestii podatkowych, którymi należy się zająć.

Zabezpiecz swoją tożsamość

Kradzież tożsamości to niezawodny sposób, by stać się ofiarą oszustwa w sprawie zwrotu podatku. Zachowanie czujności w stosunku do danych osobowych może zapobiec wielu podstępnym oszustwom podatkowym, to wszystko jest tylko kwestią wspólnych wysiłków w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak to zrobić.

 • Zawsze używaj HTTPS podczas zakupów online.
 • Nie publikuj poufnych informacji na kontach mediów społecznościowych.
 • Zaszyfruj swoją komunikację i urządzenia.
 • Jeśli twój telefon lub laptop zostanie skradziony, natychmiast zmień hasła do konta.
 • Zabezpiecz swoje urządzenia za pomocą silnych ekranów blokady i haseł logowania.
 • Zniszcz poufne dokumenty przed recyklingiem.
 • Używaj silnych haseł i PIN-ów we wszystkich źródłach cyfrowych.
 • Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego na wszystkich kontach.

Użyj VPN

Wirtualne sieci prywatne szybko stają się niezbędnym narzędziem dla podstawowego bezpieczeństwa online. Niezależnie od tego, czy próbujesz zabezpieczyć swój smartfon podczas podróży, czy po prostu szukasz sposobu na zablokowanie danych podczas surfowania w domu, VPN zapewniają niesamowitą łatwość zachowania bezpieczeństwa, wszystko dzięki szyfrowaniu ruchu w tle i wirtualnym adresom IP. Dzięki dobrej sieci VPN w pracy możesz pokonać wielu oszustów i hakerów, nawet nie próbując.

Co zrobić, jeśli napotkasz oszustwo podatkowe

Unikaj oszustw związanych ze zwrotem podatku skarbowego 4 - Zapobieganie oszustwom

Myślisz, że padłeś ofiarą oszustwa podatkowego? Czy ktoś skontaktował się z Tobą podając się za IRS, ale jesteś podejrzliwy? Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zgłosić tych złych aktorów.

Oszustwa telefoniczne

Jeśli otrzymasz telefon od osoby podającej się za IRS, nie podawaj żadnych informacji, zwłaszcza jeśli wiesz, że nie jesteś winien podatków. Skontaktować się z Generalny Inspektor Skarbu ds. Administracji Podatkowej i przygotuj się na przekazanie im jak największej ilości informacji na temat połączenia. Skontaktuj się także z IRS telefonicznie, aby upewnić się, że to nie jest prawidłowe połączenie i że naprawdę jesteś winien podatki.

Oszustwa związane z wyłudzaniem informacji

Czy dostałeś fałszywy e-mail, który twierdzi, że pochodzi z urzędu skarbowego? Możesz zgłosić to bezpośrednio do IRS, przesyłając wiadomość e-mail na adres [email protected].

Kradzież tożsamości

Jeśli uważasz, że jesteś ofiarą kradzieży tożsamości lub jeśli uważasz, że ktoś złożył podatek przy użyciu Twojego numeru ubezpieczenia społecznego, skontaktuj się z Jednostka wyspecjalizowana w ochronie tożsamości IRS od razu.

Oszustwo podatnika

Przed wybraniem profesjonalnego podatnika dobrze jest upewnić się, że są one zgodne z prawem. IRS prowadzi katalog podmiotów sporządzających federalne deklaracje podatkowe wraz z ich referencjami i kwalifikacjami. Wyszukaj odpowiedniego przygotowawcę, aby upewnić się, że ma on licencję.

Chroń się dzięki niezawodnemu VPN

Bezpieczeństwo w Internecie wymaga dużej uwagi. Sieci VPN pomagają uprościć sprawę, zapewniając zawsze włączone szyfrowanie, wirtualne adresy IP oraz szereg innych funkcji prywatności i bezpieczeństwa. Sieci VPN zapewniają bezpieczeństwo, szyfrując ruch przed opuszczeniem komputera, uniemożliwiając określenie, kim jesteś lub jakie witryny odwiedzasz. Bez VPN twoje dane są niezabezpieczone i łatwe do uzyskania, dzięki czemu hakerzy mogą je łatwo zdobyć.

Poniżej znajdują się nasze zalecenia dotyczące bezpiecznych, godnych zaufania usług VPN. Każdy z nich jest szybki, przyjazny i łatwy w użyciu, oferując najlepsze prędkości szyfrowania i pobierania bez względu na miejsce zamieszkania.

1. ExpressVPN

ExpressVPN jest jedną z najszybszych i najłatwiejszych w użyciu sieci VPN na rynku, a także nie oszczędza na funkcjach bezpieczeństwa. 256-bitowe szyfrowanie AES dla wszystkich danych zapewnia, że ​​pozostajesz niewidoczny, zasada zerowego logowania ruchu, żądań DNS i adresów IP chroni informacje po opuszczeniu urządzeń, a zarówno ochrona przed wyciekiem DNS, jak i funkcje automatycznego przełączania zabójstw zapewniają, że twoja tożsamość jest nigdy nie ujawnione. Co więcej, możesz skierować swój ruch na ponad 3000 serwerów w 94 krajach na całym świecie, aby uzyskać najwyższą anonimowość. ExpressVPN zapewnia również bezpieczeństwo na wielu urządzeniach, w tym komputerach stacjonarnych, tabletach i smartfonach.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowywanie Netflix, iPlayer, Hulu, Amazon Prime
 • Superszybkie serwery (minimalna utrata prędkości)
 • Szyfrowanie AES-256
 • Surowe zasady braku dzienników dotyczące danych osobowych
 • Obsługa klienta 24/7.
Cons

 • Nieco droższe niż konkurencja.

2. NordVPN

NordVPN zarządza jedną z największych sieci serwerów w branży. Lista stale się powiększa, ale w chwili pisania tego tekstu znajduje się na nieco ponad 3300 serwerów w 59 różnych krajach. Przy takiej różnorodności nigdy nie będziesz miał trudności z połączeniem się z szybkim serwerem w domu lub za granicą. NordVPN łączy w sobie zdrowy wybór funkcji prywatności wraz ze swoją siecią, w tym podwójne szyfrowanie, ochronę DDoS, 256-bitowe szyfrowanie AES, ochronę przed wyciekiem DNS, automatyczny przełącznik zabijania i niezwykle dokładne zasady zerowego logowania.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Bardzo przystępne plany
 • Szybkie i stabilne połączenia
 • Silne funkcje bezpieczeństwa
 • „Podwójna” ochrona danych
 • Obsługa klienta (czat 24/7).
Cons

 • Korzystanie z aplikacji może być nieco kłopotliwe.

3. CyberGhost

CyberGhost oferuje niesamowitą gamę funkcji prywatności online zaprojektowanych, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo bez względu na wszystko. Zaczyna się od solidnego 256-bitowego szyfrowania AES, przemysłowego standardu dla niezniszczalnej kryptografii danych. Polityka zerowego logowania zapewnia, że ​​ruch, znaczniki czasu i adres IP nigdy nie są przechowywane długoterminowo, a zarówno ochrona przed wyciekiem DNS, jak i automatyczny przełącznik zabijania blokują twoją tożsamość, aby zapewnić jej bezpieczeństwo. Dzięki solidnej sieci obejmującej ponad 5700 usług w 90 krajach na całym świecie nigdy nie będziesz potrzebować zoptymalizowanego połączenia. CyberGhost działa nawet na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych, aby zwiększyć bezpieczeństwo zarówno w domu, jak i podczas podróży.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix + BBC iPlayer
 • Szybkie, stałe prędkości
 • 2048-bitowe klucze RSA i uwierzytelnianie SHA256
 • Ścisłe zasady braku logowania
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.
Cons

 • Nie odblokowuje wszystkich usług przesyłania strumieniowego.

Wniosek

Oszustwa związane ze zwrotem podatku skarbowego mogą być trudne do wykrycia, ponieważ często stosują subtelne metody, które można złapać dopiero po tym fakcie. Chroniąc swoją tożsamość online i pilnując podejrzanych połączeń i wiadomości e-mail, możesz jednak zabezpieczyć się przed potencjalnymi oszustwami. Pamiętaj: IRS zawsze najpierw skontaktuje się z Tobą za pośrednictwem poczty, bez wyjątków. Zawsze masz do dyspozycji opcje.