Jak zaimplementować klucze dostępu/uwierzytelnianie FIDO w swoich aplikacjach [8 Solutions]

Klucze dostępu lub uwierzytelnianie FIDO zapewniają większą dostępność, większe bezpieczeństwo i szybsze logowanie do aplikacji i stron internetowych z różnych urządzeń użytkownika w porównaniu z uwierzytelnianiem użytkownika lub hasłem.

Firmy, które polegają na systemach logowania opartych na hasłach, mogą napotkać problemy, takie jak próby włamań, naruszenia danych, ataki phishingowe, keyloggery i tak dalej.

Po pierwsze, koncepcja logowania opartego na hasłach została wprowadzona w celu zapewnienia bezpieczeństwa i do pewnego stopnia tak jest.

Jednak wielu użytkowników sieci często tworzy słabe hasła lub ponownie używa tych samych haseł w różnych aplikacjach i usługach. Cyberprzestępcy mogą łatwo odgadnąć lub zhakować te słabe hasła i uzyskać dostęp do kont.

Specjaliści od cyberbezpieczeństwa opracowali następnie uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA), w którym weryfikacja odbywa się za pomocą wiadomości tekstowych, e-maili lub połączeń telefonicznych. Chociaż ta praktyka dodaje kolejną warstwę bezpieczeństwa, nie eliminuje problemu; to tylko utrudnia hakerowi.

Aby zapewnić lepsze bezpieczeństwo i ograniczyć lub zapobiec atakom, opracowano inną technologię – uwierzytelnianie FIDO lub klucze dostępu.

W tym artykule omówię, czym jest uwierzytelnianie FIDO, jakie korzyści przynosi ono Twojej firmie, oraz omówię kilku najlepszych dostawców FIDO.

Zaczynajmy!

Co to jest uwierzytelnianie FIDO?

Fast Identity Online (FIDO) to standard bezpieczeństwa wysokiego poziomu, który zapewnia silne specyfikacje uwierzytelniania. Został zaprojektowany i opracowany przez FIDO Alliance, którego celem jest zapewnienie silnego uwierzytelniania na poziomie protokołu i klienta.

Uwierzytelnianie FIDO lub klucze dostępu mogą zastąpić stary i tradycyjny sposób logowania szybkim i bezpiecznym logowaniem. Specyfikacje FIDO obejmują uwierzytelnianie wieloskładnikowe i kryptografię klucza publicznego. W przeciwieństwie do uwierzytelniania za pomocą hasła, FIDO przechowuje informacje, w tym dane uwierzytelniania biometrycznego, na urządzeniach użytkowników, aby zapobiec atakom.

Dzięki uwierzytelnianiu FIDO zmniejsza się wysiłek programistów w tworzenie bezpiecznych loginów dla klientów. Obsługuje to FIDO2, protokoły Universal Second Factor (U2F) i Universal Authentication Framework (UAF). UAF pomaga urządzeniu klienckiemu utworzyć nową parę kluczy podczas rejestracji, która zachowuje jako klucz prywatny i klucz publiczny dla usług online.

Uwierzytelnianie FIDO zapewnia wygodny i bezpieczny dostęp do stron internetowych i aplikacji użytkownikom korzystającym z identyfikatorów zbliżeniowych, urządzeń USB, fizycznych tokenów itp. Dzięki FIDO nie musisz pamiętać hasła ani pytań zabezpieczających, aby zalogować się na swoje konto.

Jak działa uwierzytelnianie FIDO?

Źródło obrazu: Sojusz FIDO

Uwierzytelnianie FIDO pomaga zminimalizować ataki z powodu haseł. Zasada działania FIDO jest dość prosta:

  • Rejestracja: v Na etapie rejestracji użytkownik próbuje otworzyć usługę online. Podczas logowania użytkownik musi wybrać opcję uwierzytelniania.
  • Generowanie pary kluczy: urządzenie użytkownika generuje parę kluczy, która jest specyficzna dla urządzenia użytkownika, konta użytkownika i usługi online. Klucz prywatny jest przechowywany na samym urządzeniu, ale klucz publiczny jest używany w usłudze online powiązanej z kontem użytkownika. W trakcie tego procesu dane biometryczne i klucze prywatne nigdy nie opuszczają urządzeń użytkownika, a cała komunikacja jest szyfrowana, co zmniejsza ryzyko naruszenia bezpieczeństwa.
  • Weryfikacja tożsamości: Użytkownik może teraz uzyskać dostęp do usługi online za pomocą metody weryfikacji tożsamości. Używane urządzenie wybiera klucz prywatny i przechodzi przez wyzwanie usługi online w sposób, który dowodzi, że urządzenie ma klucz prywatny. Następnie urządzenie przesyła wezwanie z powrotem do usługi i umożliwia jej zweryfikowanie uwierzytelnienia na podstawie klucza publicznego.

Po weryfikacji użytkownik może uzyskać dostęp do żądanego konta lub informacji.

Porozmawiajmy teraz o jednych z najlepszych dostawców uwierzytelniania/kluczy dostępu FIDO dla aplikacji internetowych i portali.

Sygnał autoryzacji

Zwiększ bezpieczeństwo swoich klientów teraz, korzystając z eleganckich podpowiedzi Authsignal i zrezygnuj z uwierzytelniania za pomocą klucza w dowolnym miejscu i czasie. Oferuje natychmiastowy dostęp do bezhasłowego i łatwego UX, który pomaga uzyskać najwyższej klasy rejestrację w aplikacji Authenticator i przepływ wyzwań.

Authsignal obsługuje SDK, co oznacza, że ​​rejestracja na uruchomienie wraz z wyzwaniem odbywa się z Web Authsignal.js lub przez Native Mobile Web Views. Możesz użyć zestawów SDK i interfejsów API, aby zintegrować przepływy Authsignal z CIAM (takie jak Cognito i Auth0). Ponadto możesz łatwo dodać swoje logo.

Połącz swoje konto Messagebird lub Twilio, aby włączyć jednorazowe hasło SMS (SOTP). Ponadto możesz skorzystać z techniki uwierzytelniania Time One Time Password (TOTP), aby zapewnić użytkownikom płynne działanie.

Ponadto znajdziesz nowoczesne przeglądarki mobilne i internetowe ze specjalistycznym sprzętem i wbudowaną biometrią. Authsignal oferuje dodatkowe funkcje, takie jak brak mechanizmu reguł kodu i pojedynczy widok klienta.

Zarezerwuj demo lub załóż darmowe konto i zabezpiecz swoje dane. Lub rozpocznij swoją bezpieczną podróż od 0,05 USD za aktywnego użytkownika miesięcznie i skorzystaj z wielu korzyści.

Przejście

Zapewnij swoim klientom niesamowite wrażenia dzięki bezpieczniejszym i prostszym opcjom logowania Passage. Za pomocą kilku wierszy kodu możesz zaimplementować bezbłędne uwierzytelnianie bez hasła w swojej witrynie lub aplikacji.

Umożliw użytkownikom logowanie się i tworzenie kont jednym rzutem oka lub dotknięciem i zwiększaj zaangażowanie. Prowadząc drogę do przyszłości w świecie bez haseł, możesz zmniejszyć zagrożenie atakami opartymi na poświadczeniach. Pozwoli to również zaoszczędzić wysiłek i czas na niekończącym się resetowaniu hasła.

Zastąp swoją starą technikę przepływu uwierzytelniania i całkowicie pozbądź się hasła, korzystając z samodzielnego rozwiązania do uwierzytelniania. Możesz zbudować solidne rozwiązanie od podstaw do zarządzania tożsamością klientów i uwierzytelniania bez hasła.

Dzięki Passage Passkey Complete możesz uzyskać pełne bezpieczeństwo dla swoich użytkowników i firmy, eliminując logowanie oparte na hasłach i oferując logowanie za pomocą hasła.

Passage jest budowane z myślą o prywatności i bezpieczeństwie oraz rozwija swoje kroki w kierunku nowych standardów. Jest całkowicie zgodny z FIDO2. Bezpośrednio wdrażaj najnowocześniejsze uwierzytelnianie w swojej witrynie internetowej, produkcie lub aplikacji w ciągu kilku minut i skup się na tworzeniu czegoś wielkiego.

Zintegruj swoje ulubione stosy technologiczne, takie jak Vue, Django, Rails, Angular i bardziej płynnie, za pomocą łatwych w użyciu zestawów SDK i interfejsów API. Możesz przenieść swoich klientów do Passage za pomocą szybkiego importu.

Umów się na prezentację lub wypróbuj za darmo. Przejdź całkowicie bez hasła od 0,05 USD za aktywnego użytkownika / miesiąc.

Autoryzacja0

Czy masz trudności z zapamiętywaniem haseł?

Auth0 pozwala uwolnić się od haseł, akceptując nową technologię uwierzytelniania bez hasła. Umożliwia bezproblemowe i bezpieczne korzystanie wszystkim użytkownikom.

Uwierzytelnianie bez hasła WebAuthn jest niemożliwe do ataku, dzięki czemu użytkownicy są bezpieczni jak nigdy dotąd. Uwierzytelniając się za pomocą danych biometrycznych WebAuthn, korzystasz z uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA), co oznacza, że ​​po uwierzytelnieniu nie musisz powtarzać uwierzytelniania.

Gdy użytkownik spróbuje zarejestrować się za pomocą urządzenia z opcjami biometrycznymi, ułatwi to przejście bez hasła, umożliwiając użytkownikom łatwe logowanie. Lock Passwordless obejmuje właściwą ścieżkę uwierzytelniania i może być osadzony w wiadomościach e-mail i SMS-ach na tablety, komputery stacjonarne i urządzenia mobilne.

Daj swoim klientom wybór płynnej, bezpiecznej i bezhasłowej obsługi. Wypróbuj Auth0 teraz za darmo dla maksymalnie 7000 aktywnych użytkowników. Zacznij budować bezpieczne miejsce docelowe z Auth0 i uzyskaj nieograniczone możliwości logowania.

Bitwarden

Uzyskaj silne uwierzytelnianie bez hasła dzięki Bitwarden Passwordless.dev w ciągu kilku minut i pozwól swoim użytkownikom, pracownikom i klientom na bezpieczne i płynne logowanie.

Bitwarden umożliwia swoim użytkownikom bezpieczne logowanie, dzięki czemu proces uwierzytelniania jest szybki i płynny dla Twojej bazy użytkowników. Zabezpiecz swoje przedsiębiorstwo przed phishingiem, dając zespołom możliwość dostępu do aplikacji i systemów przedsiębiorstwa bez polegania na hasłach.

Jeśli chcesz zminimalizować złożoność związaną z tworzeniem klucza dostępu, Bitwarden Passwordless.dev oferuje platformę API. Możesz używać nowoczesnych przeglądarek i standardów open source do tworzenia aplikacji FIDO2 WebAuthn, takich jak odcisk palca, identyfikator twarzy i Windows Hello dla użytkowników końcowych, zespołów i klientów.

Możesz zintegrować Bitwarden Passwordless.dev z istniejącymi rozwiązaniami uwierzytelniającymi, aby włączyć funkcje klucza dostępu bez konieczności wymiany lub ponownego kodowania. Oferuje konsolę administracyjną, która pozwala łatwiej zarządzać aplikacjami, użytkownikami, kluczami dostępu i łatwiej w jednym miejscu.

Zewnętrzne oceny dokumentacji Passwordless.dev, procesów i kodu open source pomagają zabezpieczyć dane przed atakującymi.

Zacznij korzystać z Bitwarden za darmo dla maksymalnie 10 000 użytkowników i uzyskaj pełny zestaw oprogramowania wraz z jedną aplikacją na organizację, jednym administratorem konsoli, dostępem do dokumentacji i nie tylko. Skorzystaj z dodatkowych funkcji i korzyści w cenie początkowej 0,05 USD/użytkownika/miesiąc.

Yubico

Rozpocznij swoją bezpieczną podróż konfiguracyjną dla danych swoich klientów z Yubico. Stale przyczynia się do rozwoju protokołu WebAuthn, standardu umożliwiającego bezpieczne uwierzytelnianie za pomocą kluczy dostępu. API WebAuthn umożliwia tworzenie klucza publicznego do uwierzytelniania użytkowników.

Yubico opracowuje szeroką gamę pakietów SDK dla systemów Android i iOS oraz komputerów stacjonarnych, które umożliwiają programistom szybką integrację zabezpieczeń sprzętowych z ich usługami i aplikacjami. W ten sposób pomaga w zapewnieniu silnego bezpieczeństwa na wielu urządzeniach.

YubiHSM2 SDK ma wiele interfejsów i narzędzi, które pomagają zarządzać sprzętem YubiHSM 2 FIPS i YubiHSM 2. Zawiera również moduły PKCS#11 i KSP firmy Microsoft. Ponadto Yubico oferuje elastyczne i otwarte oprogramowanie do integracji silnego uwierzytelniania z produktami lub usługami.

Otrzymasz wiele rozwiązań do zabezpieczania i szyfrowania tajemnic na serwerach. Dostępne rozwiązania to Java WebAuthn, Yubico Desktop OATH Authenticator, klient Java OTP, klient C CTAP i inne. Uzyskaj wczesny dostęp do zasobów FIDO2 i rozpocznij podróż bez hasła.

Bezpieczna autoryzacja

SecureAuth jest dumnym członkiem FIDO Alliance i posiada również certyfikat FIDO. Kryptograficzne dane logowania FIDO2 są unikalne w różnych witrynach internetowych, nigdy nie przechowują żadnych danych na serwerze i nigdy nie opuszczają urządzenia użytkownika. Ten protokół bezpieczeństwa eliminuje ryzyko phishingu oraz wszelkie inne formy kradzieży danych i ataków powtórkowych.

Użytkownicy uzyskują kryptograficzne dane logowania za pomocą wbudowanych metod, w tym kamer na urządzeniach lub czytników linii papilarnych. Mogą również używać kluczy bezpieczeństwa FIDO do odblokowywania poświadczeń logiki. Ponadto masz swobodę wyboru urządzeń, które odpowiadają ich potrzebom.

Wraz z bezpieczeństwem i prywatnością, SecureAuth oferuje skalowalność. Strony internetowe mogą łatwo włączyć FIDO2 za pomocą prostego wywołania JavaScript API. Jest to obsługiwane przez wiele wiodących platform i przeglądarek na wielu urządzeniach, z których klienci korzystają na co dzień.

Wdrażając SecureAuth FIDO2 w swojej firmie, możesz obniżyć koszty poprzez:

  • Oparte na standardach podejście do zabezpieczenia przyszłości inwestycji w uwierzytelnianie,
  • Bezpieczeństwo i interoperacyjność w różnych łańcuchach dostaw oraz
  • Eliminacja kosztownej obsługi administracyjnej urządzeń, połączeń telefonicznych z obsługą klienta i resetowania haseł

Poproś o wersję demonstracyjną, aby zobaczyć, jak SecureAuth może łatwo zabezpieczyć Twoje informacje, umożliwiając logowanie się na dowolnej platformie bez obaw o naruszenia bezpieczeństwa.

Hanko

Ponieważ bezpieczeństwo staje się głównym problemem dla wszystkich, Hanko wprowadza klucze dostępu, aby rozpocząć nową erę logowania, które nie wymaga żadnych haseł. Te klucze dostępu są łatwiejsze i bezpieczniejsze. Hanko ma również funkcje bezpieczeństwa, takie jak rozpoznawanie twarzy, odcisk palca itp.

Hasła Hanko charakteryzują się kryptografią klucza publicznego. Obsługuje prawie wszystkie główne platformy i urządzenia. Dzięki Hanko możesz łatwo i bez żadnych problemów zalogować się bez hasła. Ponadto kody dostępu są idealne do weryfikacji i uwierzytelniania wiadomości e-mail.

Mobilna biometria firmy Hanko wprowadza domyślne hasła do aplikacji mobilnych, dzięki czemu możesz z nich wygodnie korzystać. Dla lepszego bezpieczeństwa możesz użyć kluczy bezpieczeństwa FIDO. Hanko oferuje logowanie OAuth, które umożliwia dodawanie zewnętrznych dostawców tożsamości do strony logowania.

Hanko łączy klucze dostępu z uwierzytelnianiem za pomocą kodu dostępu, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i wygody. Ta kombinacja jest znana jako WebAuthn. Prosty jednorazowy kod może być użyty do uwierzytelnienia awaryjnego w celu przywrócenia dostępu do dowolnego konta.

Skorzystaj z bezpłatnego pakietu startowego Hanko lub wybierz dowolny plan odpowiedni dla Twojej firmy, zaczynając od 9 USD miesięcznie plus 0,01 USD za użytkownika miesięcznie.

Authgear

Zapewnij swoim klientom wyjątkową obsługę bez hasła dzięki kluczom Authgear, poświadczeniom FIDO obsługiwanym przez firmy Microsoft, Google i Apple. Chociaż zapewnia prostsze podejście, jest bezpieczniejsze niż stara technika uwierzytelniania za pomocą hasła z interfejsem API klucza dostępu.

Ponieważ hasła są podatne na różne ataki, Authgear oferuje nowy sposób zabezpieczania cyfrowych danych uwierzytelniających zgodny ze standardami WebAuthn i FIDO. Twoi użytkownicy mogą łatwo logować się lub rejestrować na Twojej stronie bez zapamiętywania lub wpisywania skomplikowanych haseł.

Klucze dostępu eliminują ryzyko ataków związanych z hasłami, takich jak wycieki danych uwierzytelniających, phishing i inne. Jest to wygodniejsze, ponieważ użytkownicy muszą tylko podać swoją nazwę użytkownika, aby otworzyć nowe konto. Authgear używa czujnika biometrycznego, takiego jak rozpoznawanie twarzy, odcisk palca itp. z Twojego urządzenia, aby uwierzytelnić Cię podczas logowania.

Authgear pomaga zmniejszyć tarcie w procesach logowania i rejestracji, zwiększając współczynnik konwersji aplikacji. Za pomocą kluczy dostępu użytkownicy mogą łatwo logować się do aplikacji i stron internetowych bez konieczności ponownego rejestrowania się na każdym urządzeniu.

Ponadto użytkownicy mogą logować się na różnych platformach, skanując kod QR za pomocą już zarejestrowanych urządzeń. Możesz skupić się na swojej pracy i pozwolić Authgear zrobić magiczny krok w zakresie interfejsów API i kodowania. Wszystko, czego potrzebujesz, to zintegrować Authgear ze swoimi aplikacjami i stronami internetowymi, a następnie kliknąć „Zaloguj się za pomocą kluczy dostępu”, aby ustawić klucz dostępu jako główny uwierzytelniacz.

Poproś o wersję demonstracyjną lub rozpocznij swoją podróż już teraz, aby uzyskać dostęp do gotowej strony ustawień dla swoich użytkowników i pozwolić im kontrolować swoje dane z dowolnego miejsca iw dowolnym czasie.

Wniosek

FIDO umożliwia użytkownikom uwierzytelnianie w usługach online w środowiskach stacjonarnych i mobilnych. Zapewnia wygodę, bezpieczeństwo, prywatność i skalowalność, dzięki czemu użytkownicy mogą bezproblemowo rejestrować się lub logować ze swoich urządzeń.

Technologia obsługuje całą gamę technologii uwierzytelniania wysokiego poziomu, w tym biometrię (skanery tęczówki, odcisków palców, rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie głosu itp.), istniejące standardy komunikacji i rozwiązań, takie jak tokeny bezpieczeństwa USB, moduły Trusted Platform Modules, karty inteligentne, i więcej.

Wybierz więc najlepszych dostawców uwierzytelniania FIDO z powyższej listy w oparciu o swoje potrzeby i zachowaj bezpieczeństwo.

Możesz także zapoznać się z niektórymi platformami uwierzytelniania użytkowników.

x