Jak zainstalować aktualizację BIOS Spectre na komputerze

Błąd Intel Meltdown można załatać aktualizacją systemu operacyjnego. Tego samego nie można powiedzieć o błędzie Spectre. Aby w pełni zabezpieczyć swój system, na ile jest to obecnie możliwe, przed Spectre musisz zaktualizować BIOS. Producenci komputerów PC zaczęli wypuszczać specjalną aktualizację BIOS Spectre. Aktualizacja systemu BIOS to nie aktualizacja systemu operacyjnego. Nie zainstaluje się automatycznie. Musisz sam go pobrać i zainstalować. Ponieważ aktualizacje systemu BIOS są bardzo rzadko wdrażane i jest to aktualizacja krytyczna, przeprowadzimy Cię przez cały proces.

AKTUALIZACJA: Firma Intel wydała ostrzeżenie użytkowników przed instalowaniem jego poprawek. Wygląda na to, że poprawki spowolniły działanie systemów bardziej niż to, co pierwotnie szacował Intel. Jeśli już zaktualizowałeś, producent w końcu wyda nową poprawkę do BIOS-u. W tym momencie wszystko jest w bałaganie.

Aktualizacje systemu BIOS są instalowane w ten sam sposób we wszystkich wersjach systemu Windows.

Lista aktualizacji BIOS Spectre

Najtrudniejsza część polega na znalezieniu i pobraniu aktualizacji BIOS Spectre na komputer. Reszta jest dość prosta. Łączymy Cię z aktualizacjami systemu BIOS wydanymi przez popularnych producentów komputerów.

Acer – Odwiedź tę stronę i rozwiń sekcję dotyczącą komputerów stacjonarnych, aby zobaczyć, które systemy Acer zostały zidentyfikowane jako podatne na ataki. Aktualizacja systemu BIOS dla Spectre nie dotarła jeszcze do laptopów Acer. Oczekuje się na marzec 2018 r. Gdy nadejdzie marzec, odwiedź Wsparcie Acer zidentyfikuj swój komputer / laptop i pobierz najnowszą wersję systemu BIOS.

ASUS – ASUS pracuje nad aktualizacjami BIOS-u, które będą dostępne w tym miesiącu. Niektórzy już są. Sprawdź połączoną stronę i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby znaleźć aktualizację systemu BIOS dla swojego laptopa.

Dell – Przewiń w dół do sekcji Produkty klienckie i poszukaj swojego laptopa. Kliknij numer wersji systemu BIOS, aby pobrać aktualizację. W przypadku innych produktów firmy Dell odwiedź tę stronę.

HP – Odwiedź tę stronę, wyszukaj laptopa / komputer i pobierz najnowszą dostępną wersję systemu BIOS. Firma HP wydała aktualizację systemu BIOS dla większości laptopów, których dotyczy problem, ale nie dla wszystkich. Jeśli Twojego systemu nie ma na liście, poczekaj do końca stycznia.

Lenovo – Odwiedź stronę, aby zobaczyć, które systemy mają aktualizację BIOS Spectre, a które nadal znajdują się na liście oczekujących. Lenovo podało szacunkowy czas dla każdego komputera / laptopa, więc zwróć uwagę i koniecznie sprawdź ponownie.

Microsoft – BIOS tabletu Surface zostanie zaktualizowany za pośrednictwem aktualizacji systemu Windows. Te tablety są wyjątkiem i żadne inne komputery stacjonarne / komputery z systemem Windows nie zaktualizują systemu BIOS za pośrednictwem aktualizacji systemu Windows.

Panasonic – Trwają prace nad aktualizacjami systemu BIOS, a szacowana data premiery to luty 2018 r. Koniecznie sprawdź wtedy.

Toshiba – Pracują nad tym i aktualizacja powinna być dostępna na początku tego roku.

Vaio – Będziesz potrzebować Tłumacza Google dla tej strony, ale każdy model z połączonym plikiem ma zaktualizowany BIOS, który możesz pobrać.

LG i Huawei nie opublikowały jeszcze żadnych aktualizacji BIOS-u. LG wciąż jest na czele, podczas gdy Huawei nadal bada problem.

Zainstaluj aktualizację BIOS Spectre

Nowa aktualizacja systemu BIOS zostanie pobrana jako plik EXE. Aby zaktualizować BIOS, wystarczy uruchomić plik EXE na pulpicie. Upewnij się, że;

Zamknij wszystkie aplikacje i zamknij wszystkie aplikacje modyfikujące interfejs użytkownika, takie jak Rainmeter
Upewnij się, że jesteś podłączony do źródła zasilania. Nie polegaj na baterii laptopa, aby przeprowadzić aktualizację. Upewnij się, że źródło zasilania nie zawiedzie Cię w trakcie aktualizacji.

Podczas aktualizacji

Aktualizacja systemu BIOS rozpocznie się na pulpicie w interfejsie użytkownika systemu Windows, jednak system wkrótce uruchomi się ponownie i zostanie wyświetlony ekran systemu BIOS. Nie ingeruj w nic. Pozwól aktualizacji zainstalować. Aktualizacja nie poprosi Cię o potwierdzenie ani wybór czegokolwiek. Po zakończeniu aktualizacji system automatycznie uruchomi się na pulpicie.

Uruchamianie po aktualizacji

Idealnie byłoby, gdybyś mógł uruchomić komputer bez żadnych problemów. To powiedziawszy, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z uruchomieniem systemu, zamknij go lub wymuś zamknięcie, a następnie włącz. Jeśli utkniesz na ekranie blokady, nie wybieraj opcji restartu z menu zasilania. Wybierz opcję wyłączania, a następnie włącz ją po całkowitym zamknięciu systemu.

Czy jesteś bezpieczny?

Uruchom narzędzie o nazwie InSpectre. Poinformuje Cię, czy Twój system jest chroniony przed Spectre, czy nie i jakie środki należy podjąć, aby się upewnić. Jeśli aktualizacja systemu BIOS załatała błąd, zobaczysz poniższy ekran z informacją, że system jest teraz chroniony.

x