Jak zainstalować aplikację dla jednego użytkownika w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Aplikacje w systemie Windows 10 zwykle wszystkie są instalowane w tym samym folderze, tj. W folderze Program Files lub Program Files (86) na dysku C. Podczas wykonywania wstępnej instalacji aplikacji zaproponuje utworzenie folderu w jednym z tych dwóch folderów. Być może zauważyłeś, że pozwala to zmienić lokalizację, co oznacza, że ​​niekoniecznie musisz instalować aplikacje na dysku C. Jeśli masz zainstalowaną aplikację UWP, możesz przenieść ją na inny dysk w dowolnym momencie. Jeśli instalujesz aplikację komputerową i chcesz ją zainstalować dla jednego użytkownika, musisz zmienić tylko to, gdzie jest zainstalowana.

Zainstaluj aplikację dla jednego użytkownika

Większość aplikacji komputerowych pozwala wybrać miejsce instalacji aplikacji. Będą pewne wyjątki, w których aplikacja musi być zainstalowana w folderze Program Files, ale w takim przypadku aplikacja nie pozwoli Ci zmienić miejsca instalacji.

  Czy mogę odzyskać dane z karty SD z systemem Android lub dysku USB sformatowanego jako pamięć wewnętrzna?

Aby zainstalować aplikację dla jednego użytkownika, należy ją zainstalować w folderze AppData użytkownika. Znajduje się w następującej lokalizacji;

C:UsersYourUserNameAppDataLocal

Ten folder jest zwykle ukryty, więc upewnij się, że masz ustawione ukryte foldery, aby były widoczne, w przeciwnym razie nie będziesz mógł go wybrać. Po ustawieniu ukrytych elementów na widoczne, uruchom instalator aplikacji.

Po przejściu do ekranu lokalizacji instalacji kliknij przycisk przeglądania i przejdź do folderu AppData. Wybierz folder lokalny i utwórz w nim nowy folder dla aplikacji. Jeśli nie utworzysz folderu, aplikacja zostanie zainstalowana w folderze lokalnym, w którym pozostanie bałagan plików.

Kontynuuj instalację jak zwykle. Po zakończeniu aplikacja zostanie dodana do listy aplikacji w menu Start. Jeśli zdecydujesz się dodać, na pulpicie pojawi się również skrót do aplikacji.

  PS5 i Xbox Series X: Co to są teraflopy?

Możesz uruchomić aplikację tak jak zwykle. Jeśli musisz go odinstalować, możesz to zrobić z Panelu sterowania. Przejdź do ekranu odinstalowywania programów, a zainstalowana aplikacja pojawi się na liście programów w systemie. Wybierz i kliknij przycisk Odinstaluj.

W większości przypadków aplikacja będzie działać bez żadnych problemów, ale jeśli masz inne aplikacje, które na niej polegają, możliwe, że nie będą w stanie jej znaleźć, ponieważ jest zainstalowana w niekonwencjonalnej lokalizacji. Pamiętaj o tym, gdy zdecydujesz się zainstalować aplikację tylko dla jednego użytkownika.

x