Udostępnij teraz w social media:

Czy masz WordPress.com blogować i korzystać z Linuksa? Czy chcesz publikować posty na swoim blogu WordPress.com bezpośrednio z pulpitu systemu Linux? Jeśli tak, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, pokazując, jak zainstalować aplikację WordPress Desktop w systemie Linux.

Uwaga: musisz mieć WordPress.com konto, aby korzystać z tego oprogramowania. Aby go utworzyć, kliknij tutaj.

WordPress – Debian / Ubuntu

Witryna WordPress.com ma dostępny pakiet DEB do pobrania. Więc jeśli jesteś użytkownikiem Debiana lub Ubuntu, nie będziesz mieć problemów z uruchomieniem aplikacji WordPress Desktop.

Aby rozpocząć instalację aplikacji WordPress Desktop na komputerze z systemem Debian lub Ubuntu Linux, uruchom okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie przy otwartym oknie terminala skorzystaj z tego łącza tutaj aby pobrać najnowszy pakiet DEB WordPress Desktop.

Gdy pakiet WordPress Desktop DEB zakończy pobieranie na twój komputer z systemem Debian lub Ubuntu Linux, plik zostanie zapisany w katalogu „Downloads”. Używając Płyta CD polecenie w oknie terminala przejdź do folderu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

W folderze „Pobrane” uruchom jedno z poniższych poleceń, aby rozpocząć instalację pakietu DEB.

Sprawdź -   Wszystkie aplikacje mogą czytać Twój iPhone i schowek na Androida

Debian

sudo dpkg -i wordpress.com-linux-deb-*.deb

Śledząc dpkg instalacja pakietu WordPress DEB może wymagać uruchomienia apt-install -f polecenie, aby poprawić wszelkie zależności, które mogły nie zostać zainstalowane.

sudo apt-get install -f

Kiedy apt-get install -f polecenie działa, WordPress powinien poprawnie zainstalować na Debianie. Jeśli jednak nadal masz problemy z zależnościami, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak je naprawić w Debianie.

Ubuntu

W systemie Ubuntu możesz zainstalować pakiet DEB bezpośrednio z Trafny menedżer pakietów, który zajmie się wszelkimi zależnościami i zapobiegnie występowaniu błędów.

Uwaga: jeśli nadal występują problemy z zależnościami, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak je naprawić w Ubuntu.

sudo apt install ./wordpress.com-linux-deb-4.6.0.deb

WordPress – pakiet Snap

Aplikacja WordPress Desktop jest dostępna w sklepie Snap. Jeśli więc nie używasz Debiana ani Ubuntu, może to być jedyny sposób łatwej instalacji narzędzia WordPress Desktop.

Aby rozpocząć instalację aplikacji WordPress Desktop ze sklepu z pakietami Snap, musisz mieć system operacyjny Linux zgodny z Snapd. Musisz także włączyć środowisko wykonawcze Snapd. Aby włączyć Snapd i dowiedzieć się, czy Twoja dystrybucja jest kompatybilna, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem tutaj.

Sprawdź -   Jak kontrolować światła Philips Hue z komputera Mac

Po włączeniu środowiska wykonawczego Snapd na komputerze z systemem Linux otwórz okno terminala. Aby to zrobić, naciśnij Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie przy otwartym oknie terminala użyj instalacja szybka polecenie poniżej, aby załadować najnowszą wersję Snap WordPress Desktop.

sudo snap install wordpress-desktop

WordPress – Arch Linux AUR

WordPress Desktop wydaje archiwum TarGZ aplikacji komputerowej dla ogólnych dystrybucji systemu Linux. Jednym z takich systemów operacyjnych Linux, który korzysta z wydania TarGZ, jest Arch Linux. Zabrali go i zamienili w łatwy w instalacji pakiet AUR. Oto jak go zainstalować.

Pierwszym krokiem w instalacji pakietu AUR WordPress Desktop jest otwarcie okna terminala. Aby uruchomić terminal, naciśnij Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie przy otwartym terminalu użyj Pacman menedżer pakietów, aby zainstalować pakiety „Git” i „Base-devel”.

sudo pacman -S base-devel git

Po zainstalowaniu pakietów „Git” i „Base-devel” musimy zainstalować pomocnika Trizen AUR, ponieważ znacznie ułatwi to uzyskanie pakietu AUR WordPress Desktop.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git cd trizen  makepkg -sri

Po zainstalowaniu pomocnika Trizen AUR użyj go, aby załadować najnowszą wersję pakietu WordPress Desktop AUR.

trizen -S wp-desktop

WordPress – ogólny Linux

Dla tych, którzy nie używają Arch Linux, nie mogą zainstalować pakietów DEB oraz w dystrybucjach Linuksa bez obsługi pakietów Snap, z przyjemnością dowiesz się, że dostępna jest ogólna wersja TarGZ aplikacji WordPress Desktop. Oto, jak to zrobić.

Sprawdź -   9 sposobów otwierania programu PowerShell w systemie Windows 10

Najpierw przejdź do strona pobierania na WordPress.com. Następnie kliknij przycisk „Linux (.TAR.GZ)”, aby rozpocząć pobieranie. To nie jest duży plik, więc pobieranie nie potrwa długo.

Gdy plik TarGZ WordPress Desktop zostanie pobrany na komputer z systemem Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie użyj Płyta CD polecenie, aby przejść do folderu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

Wyodrębnij zawartość archiwum TarGZ, użyj smoła dowództwo.

tar xvf wordpress.com-linux-x64-*.tar_.gz

Po rozpakowaniu plików możesz przejść do katalogu „WordPressDesktop” za pomocą Płyta CD.

cd WordPressDesktop-*

Uruchom aplikację WordPress Desktop na komputerze z systemem Linux za pomocą:

./wpcom