Jak zainstalować App Applet App Store w systemie Linux

Czy kiedykolwiek marzyłeś o zainstalowaniu pakietów Snap, aplikacji Flatpak i programów AppImage w jednym miejscu w systemie Linux? Z App Outlet możesz. To piękny sklep z aplikacjami GUI, dzięki któremu Twoje ulubione Snapy, Flatpaki i AppImages są łatwiejsze niż kiedykolwiek! Oto jak uruchomić system.

Uzyskiwanie dostępu do aplikacji

Zanim omówimy, jak używać App Outlet na komputerze z systemem Linux do instalowania Flatpaks, pakietów Snap i plików AppImage, musimy zademonstrować, jak zainstalować program App Outlet w systemie Linux.

Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami instalacji, które odpowiadają Twojemu systemowi operacyjnemu Linux.

Instrukcje Ubuntu

Twórcy App Outlet dystrybuują pakiet DEB na swojej stronie GitHub, zapewniając użytkownikom Ubuntu Linux łatwy dostęp do uruchomienia programu. Aby uzyskać pakiet DEB dla App Outlet, użyj wget pobierz polecenie poniżej.

wget https://appoutlet.herokuapp.com/download/deb -O app-outlet.deb

Po pobraniu pakietu DEB na komputer Ubuntu możesz go załadować, uruchamiając dpkg Komenda.

sudo dpkg -i app-outlet.deb

Po instalacji pakietu DEB App Outlet mogą pojawić się błędy w monicie terminalu. Aby rozwiązać ten problem, przeczytaj nasz przewodnik na temat korygowania błędów zależności Ubuntu.

Instrukcje Debiana

Dostępny jest pakiet DEB dla App Outlet, więc użytkownicy systemu Debian Linux będą mieli łatwy czas na uruchomienie sklepu. Aby uzyskać pakiet DEB w systemie Debian, skorzystaj z następujących poleceń wget pobierz polecenie poniżej.

wget https://appoutlet.herokuapp.com/download/deb -O app-outlet.deb

Po zakończeniu pobierania pakietu DEB na komputer z systemem Debian Linux można go zainstalować za pomocą dpkg Komenda.

sudo dpkg -i app-outlet.deb

Po zainstalowaniu pakietu DEB aplikacji Outlet możesz zauważyć błędy w monitach terminalu. Aby rozwiązać ten problem, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem dotyczącym korygowania błędów zależności Debiana.

Instrukcje Snap Snap

Dostępna jest wersja Snap App Outlet, która jest idealna dla większości systemów operacyjnych Linux. Aby rozpocząć instalację Snap, upewnij się, że masz skonfigurowane środowisko uruchomieniowe Snapd. Następnie użyj poniższego polecenia, aby zainstalować App Outlet.

sudo snap install app-outlet

Instrukcje AppImage

Istnieje możliwość uruchomienia sklepu App Outlet w dowolnej dystrybucji systemu Linux za pośrednictwem AppImage. Ta metoda jest świetna dla tych, którzy muszą uruchomić App Outlet, ale nie mogą uruchamiać pakietów DEB ani Snapów. Aby uzyskać wersję App Applet Applet, skorzystaj z wget pobierz polecenie poniżej.

wget https://appoutlet.herokuapp.com/download/appimage -O app-outlet.AppImage

Po pobraniu pliku AppImage użyj chmod polecenie, aby zaktualizować uprawnienia App Outlet.

sudo chmod +x app-outlet.AppImage

Na koniec uruchom aplikację App Outlet, uruchamiając:

./app-outlet.AppImage

Kod źródłowy

Kod źródłowy App Outlet jest dostępny online dla użytkowników systemu Linux, którzy wolą kompilować oprogramowanie od zera. Aby go zainstalować, przejdź do strony GitHub App Outleti zainstaluj różne zależności wymagane do uruchomienia (Git i NodeJS).

Po zainstalowaniu zależności wymaganych do zbudowania App Outlet na komputerze z systemem Linux, użyj klon gita polecenie, aby pobrać kod źródłowy.

git clone https://github.com/app-outlet/app-outlet.git

Po zakończeniu pobierania kodu źródłowego użyj Płyta CD polecenie, aby przenieść sesję terminala do katalogu „app-outlet”.

cd app-outlet

Stąd możesz zainstalować pliki zależności projektu za pomocą npm Komenda.

npm install

Na koniec skompiluj kod źródłowy App Outlet. Pamiętaj, że proces budowy może zająć trochę czasu.

npm run electron:linux

Jak korzystać z App Outlet do pobierania oprogramowania

Instalowanie oprogramowania za pomocą App Outlet działa prawie identycznie jak w każdym innym sklepie z oprogramowaniem w systemie Linux (Gnome Software, Elementary AppCenter, KDE Discover itd.). Jeśli chcesz zainstalować oprogramowanie z niego, uruchom program na komputerze z systemem Linux. Następnie wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak instalować aplikacje!

Krok 1: Znajdź „pole wyszukiwania” w App Outlet i kliknij je myszą, aby przejść do trybu wyszukiwania.

Krok 2: Zacznij wpisywać nazwę aplikacji, którą chcesz zainstalować (na przykład Spotify). Następnie naciśnij Wchodzić klawisz, aby poinformować App Outlet o uruchomieniu wyszukiwania.

Krok 3: Przejrzyj wyniki wyszukiwania aplikacji, którą chcesz zainstalować. Chcesz zainstalować za pomocą pakietu Snap? Wybierz przycisk „Snap”. Lub wybierz Flatpak lub AppImage, aby wybrać dla nich aplikacje.

Krok 4: Po wybraniu aplikacji, którą chcesz zainstalować w wynikach wyszukiwania, przejdziesz na jej stronę. Na tej stronie znajdź przycisk „Zainstaluj” i kliknij go myszą.

Krok 5: Wprowadź hasło (jeśli pojawi się monit) i zezwól App Outlet na zainstalowanie wybranego oprogramowania. Powtórz ten proces, aby zainstalować tyle aplikacji, ile chcesz z Flatpak, Snap i AppImage w systemie Linux!