Jak zainstalować dodatek w Minecraft na Windows 10

Omówiliśmy kilka różnych samouczków dotyczących dostosowywania gry Minecraft UWP. Ta wersja aplikacji różni się nieco od swojego odpowiednika w Javie, dlatego też instalacja shaderów lub skórek jest inna. To powiedziawszy, wersja UWP próbuje nadążyć za wersją Java pod względem funkcji. Podobnie jak wersja Java, możesz instalować dodatki w Minecraft na Windows 10. Oto jak.

Dodatki w Minecraft

Zanim przejdziemy dalej, powinieneś wiedzieć, że dodatek do Minecraft może mieć dwa różne typy. Musisz wiedzieć, jaki jest każdy typ, zanim wybierzesz jeden do zainstalowania.

.mcpack

Ten typ dodatku zmodyfikuje istniejące światy, które utworzyłeś. Jako taki, aby go włączyć, przejdziesz do ustawień określonego świata, a następnie włącz go stamtąd.

.mcworld

Ten typ dodatku doda nowy świat / mapę do Minecraft. Aby go użyć, musisz przejść do ekranu odtwarzania i znaleźć tam dodatek wymieniony jako świat do gry.

Pobierz dodatek do Minecraft

Możesz znaleźć dodatki do Minecraft online. Nie brakuje ich, ale upewnij się, że dodatek wyraźnie mówi, że jest zgodny z wersją systemu Windows 10. Dodatek zbudowany dla wersji Java nie będzie działał w wersji Minecraft UWP.

Możesz przejść do oficjalna strona internetowa Minecrafti stamtąd pobierz dwa przykładowe dodatki.

Zainstaluj dodatek w Minecraft

Aby zainstalować dodatek z rozszerzeniem .mcworld, kliknij go dwukrotnie. Automatycznie uruchomi Minecraft, a na górze zobaczysz komunikat „Importowanie”. Po zakończeniu importowania zamknij i ponownie otwórz Minecraft.

Kliknij „Graj” na ekranie głównym i przewiń światy, aby znaleźć nowo dodany.

Aby zainstalować dodatek z rozszerzeniem .mcpack, kliknij go dwukrotnie, a ponownie otworzy Minecraft. Wkrótce zobaczysz komunikat importowania, a następnie komunikat informujący, że import się powiódł. Zamknij i ponownie otwórz Minecarft.

Kliknij Odtwórz na ekranie głównym, aby przejść do listy wszystkich utworzonych przez siebie światów. Kliknij przycisk ustawień obok świata, w którym chcesz włączyć dodatek.

Na ekranie ustawień zobaczysz sekcję Dodatki, a pod nią będą dwie zakładki; Pakiety zasobów i pakiety zachowań. Sprawdź na obu tych kartach nowo zainstalowany dodatek. Wybierz go i kliknij przycisk znacznika wyboru, aby włączyć go dla tego świata. Kliknij Graj i baw się dobrze.

x