Jak zainstalować Dysk Google w systemie Linux i 5 narzędzi, aby to zrobić

Udostępnij teraz w social media:

Fakt, że Linux jest wysoce konfigurowalny, pozwalając programistom majstrować przy systemie operacyjnym i dostosowywać wszystko do swoich upodobań, jest również powodem, dla którego programiści faworyzują system operacyjny.

Według State of Developer Ecosystem 2021, ankiety przeprowadzonej przez JetBrains w 2021 roku, stwierdzono, że 47% programistów na całym świecie używa Linuksa do programowania. To sprawia, że ​​Linux jest drugą najpopularniejszą platformą dla programistów po Windowsie.

Zgodnie z wynikami tej ankiety, Statista stwierdził, że od 2018 do 2021 roku system operacyjny Linux był niezmiennie ulubieńcem programistów. Od 2021 roku jest drugą najpopularniejszą operacją wśród programistów na całym świecie.

W nowszej ankiecie, 2022 Developer Survey, przeprowadzonej przez StackOverflow, stwierdzono, że Linux jest ponownie jednym z najczęściej używanych systemów operacyjnych, zajmując drugie miejsce, przy czym 39,89% programistów twierdzi, że używa systemu operacyjnego do użytku profesjonalnego, a 40,23% % twierdzi, że używa systemu operacyjnego również do użytku osobistego.

Oprócz tego, że są ulubieńcami programistów, pracodawcy zatrudniający talenty open source mają tendencję do faworyzowania programistów ze znajomością Linuksa. W 9th Annual Open Source Jobs Report stwierdzono, że umiejętności związane z Linuksem były drugą najbardziej poszukiwaną umiejętnością po umiejętnościach związanych z chmurą. We wszystkich pozostałych 8 raportach rocznych Linux prowadzi jako najbardziej pożądana umiejętność wśród talentów open source.

Istnieje kilka powodów, które wyjaśniają, dlaczego system operacyjny Linux jest bardzo popularny wśród programistów. Po pierwsze, Linux jest bardzo niezawodnym, bezpiecznym i stabilnym systemem operacyjnym, który rzadko ulega awariom lub infekcjom złośliwym oprogramowaniem. Dla programistów jest to kluczowa kwestia przy wyborze środowiska programistycznego.

Ponadto Linux jest darmowy i open source, więc programiści nie ponoszą żadnych kosztów podczas korzystania z systemu operacyjnego. Jego otwarty charakter oznacza, że ​​każdy może zajrzeć do kodu i ulepszeń Linuksa, a wszelkie problemy w systemie operacyjnym są rozwiązywane szybciej niż w innych systemach operacyjnych.

Jeśli programiści nie chcą samodzielnie dostosowywać systemu operacyjnego, Linux ma wiele różnych dystrybucji, z których programiści mogą wybierać zgodnie z ich potrzebami.

Podsumowując, Linux napędza Internet. Według ZDNet, 500 najlepszych superkomputerów na świecie działa pod Linuksem, 96,3% z 1 miliona najlepszych serwerów internetowych działa pod Linuksem, a ponad 85% smartfonów działa pod Linuksem. Dlatego dla programistów korzystne jest posiadanie umiejętności w zakresie Linuksa.

dysk Google

Dysk Google to usługa przechowywania w chmurze opracowana przez Google i uruchomiona w 2012 roku. Dysk Google umożliwia użytkownikom przechowywanie plików na serwerach Google. Tworząc konto Google, użytkownicy automatycznie uzyskują dostęp do dysku Google z 15 GB miejsca na bezpłatne przechowywanie plików w chmurze. Dostępne są jednak opcje płatności, jeśli użytkownicy chcą zwiększyć swoje miejsce na Dysku Google.

Oprócz przechowywania plików w chmurze Dysk Google umożliwia użytkownikom łatwe udostępnianie plików w Internecie i uzyskiwanie do nich dostępu z dowolnego miejsca na świecie na wielu urządzeniach podłączonych do Internetu. Pozwala użytkownikom synchronizować dane między urządzeniami obsługującymi Google. To sprawia, że ​​bardzo dobrze jest tworzyć kopie zapasowe danych w chmurze

  Jak słuchać YouTube Music w systemie Linux za pomocą Ytmdesktop

Oprócz usług przechowywania, Dysk Google zawiera pakiet Edytorów Dokumentów Google. Obejmuje to Dokumenty Google, Arkusze Google, Prezentacje Google, Rysunki Google, Formularze Google, Witryny Google i Google Keep. Aplikacje te umożliwiają użytkownikom współpracę nad dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi, prezentacjami, rysunkami, formularzami, witrynami i notatkami. Pozwala także użytkownikom łatwo udostępniać te pliki innym osobom.

Dysk Google zasila te aplikacje i zapewnia im funkcje offline, mimo że są one najczęściej używane jako aplikacje internetowe. Dysk Google łatwo integruje się z innymi aplikacjami Google, takimi jak Zdjęcia Google, które przechowują zdjęcia użytkowników na Dysku Google. Pozwala również użytkownikom na łatwe wyszukiwanie plików przy użyciu przetwarzania języka naturalnego.

Bardzo pomocną funkcją Dysku Google, której wielu użytkowników nie zna, jest optyczne rozpoznawanie znaków (OCR). Dzięki temu użytkownicy mogą skanować zdjęcia i konwertować je na tekst bez konieczności transkrypcji tekstu w samych obrazach.

Korzyści z używania Dysku Google

Jako usługa przechowywania w chmurze Dysk Google ma kilka zalet dla swoich użytkowników. To zawiera:

Bezpieczeństwo

Jest to kluczowa kwestia przy wyborze platformy do przechowywania danych. W związku z tym wszystkie pliki przesłane na Dysk Google lub utworzone przez aplikacje włączone do Dysku Google, takie jak Dokumenty Google, są szyfrowane podczas przesyłania i przechowywania przy użyciu szyfrowania AES256-bitowego.

Ponadto Google ocenia pliki udostępniane użytkownikowi Dysku Google pod kątem złośliwego oprogramowania i wyłudzania informacji oraz używa reCAPTCHA do ochrony użytkowników przed nadużyciami i oszukańczymi działaniami na Dysku Google.

Kompatybilność z wieloma aplikacjami i plikami

Dysk Google łatwo integruje się z wieloma aplikacjami, umożliwiając użytkownikom korzystanie z niego bez trudności.

Niektóre aplikacje, które można zintegrować z Dyskiem Google, to Microsoft Office, Slack, Notion, SalesForce, Trello, Grammarly, TSheets i Hubspot. Ponadto Dysk Google umożliwia użytkownikom otwieranie ponad 50 typów plików bez instalowania specjalnych aplikacji.

Łatwe przechowywanie i udostępnianie plików

Dla użytkowników Dysk Google jest bardzo przyjazny dla użytkownika i łatwy w użyciu, umożliwiając im łatwe przechowywanie, tworzenie kopii zapasowych i udostępnianie plików. Jest to ważne we wspieraniu współpracy między różnymi użytkownikami. Dzięki Dyskowi Google kilku użytkowników może wspólnie pracować nad tym samym plikiem.

Interfejs Drive jest również bardzo intuicyjny, nawet dla początkujących, a najlepsze w nim jest to, że robi to, co powinien robić bez żadnych problemów.

Optyczne rozpoznawanie znaków (OCR)

Jest to funkcja udostępniana przez Dysk Google, która pozwala użytkownikom zrezygnować z papieru, skanując zdjęcia i konwertując je na dokumenty. Użytkownicy muszą po prostu przesłać zdjęcie dokumentu na Dysk Google, a dzięki funkcji OCR wyodrębnią tekst z przesłanego obrazu bez konieczności samodzielnego przepisywania.

Szukaj żetonów

Użytkownicy Dysku Google mogą uzyskać dostęp do zaawansowanej funkcji wyszukiwania o nazwie Search Chips. Search Chips pozwalają użytkownikom przejść do następnego wyszukiwania i generować bardziej trafne wyniki. Search Chips pozwalają użytkownikom uzyskiwać lepsze wyniki przy użyciu typów plików, osób w pliku, lokalizacji, daty modyfikacji pliku, etykiet w pliku i zadań w zamierzonym pliku.

Rozpoznawanie znaków jest również wykorzystywane do skanowania dokumentów w celu znalezienia poszukiwanego tekstu, nawet w obrazach i plikach zapisanych przez innych współpracowników lub użytkowników. Dzięki temu wyszukiwanie na Dysku Google jest procesem bezbolesnym.

  Jak skonfigurować czcionki internetowe Google na Ubuntu i Debianie

Wszystkie powyższe zalety sprawiają, że Dysk Google jest bardzo przydatnym narzędziem, którego każdy powinien rozważyć.

Dlaczego warto używać Dysku Google w systemie Linux

Jako system operacyjny świadomy bezpieczeństwa, sensowne jest również korzystanie z usługi przechowywania w chmurze, która dba o twoje bezpieczeństwo. Dysk Google gwarantuje użytkownikom bezpieczeństwo ich plików.

Ponadto, ponieważ wielu programistów współpracuje z innymi, Dyski Google są dostarczane z pakietem aplikacji, takich jak Dokumenty Google, Prezentacje Google i Arkusze Google, które umożliwiają tworzenie i udostępnianie dokumentów, prezentacji i arkuszy kalkulacyjnych.

Otwiera również programistę do współpracy z innymi użytkownikami korzystającymi z pakietu Microsoft Suite, ponieważ Dysk Google jest z nim zgodny i może tworzyć dokumenty działające w pakiecie Microsoft Suite.

Dysk Google umożliwia także programistom tworzenie kopii zapasowych i synchronizację danych na różnych urządzeniach, w tym na urządzeniach z różnymi systemami operacyjnymi. To znacznie poprawia bezpieczeństwo i dostępność ich danych na różnych platformach.

Ponieważ Google nie ma klienta stacjonarnego dla Dysku Google w systemie Linux, istnieją bardzo dobre alternatywy, które pozwalają użytkownikom Linuksa korzystać z Dysku Google. To zawiera:

Zsynchronizowany

Insync to klient pulpitu systemu Linux, który umożliwia zarządzanie dyskiem Google bezpośrednio z pulpitu systemu Linux. Insync jest wyposażony w funkcje, dzięki którym korzystanie z Dysku Google w systemie Linux jest bezstresowe.

Insync umożliwia użytkownikom lokalny dostęp do wszystkich plików na Dysku Google w menedżerze plików systemu Linux. Użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do wielu kont na Dysku Google i synchronizować swoje dane na wielu urządzeniach z systemem Linux.

Obsługuje również dostęp offline do plików udostępnianych za pośrednictwem Dysku Google, dzięki czemu jest doskonałym narzędziem dla zespołów pracujących z plikami na Dysku Google.

Ponadto Insycn automatycznie konwertuje pliki z Dysku Google na alternatywy dla systemu Linux, takie jak konwersja pliku Dokumentów Google na plik obsługiwany przez LibreOffice. Insync umożliwia także użytkownikom Linuksa tworzenie kopii zapasowych plików w chmurze.

Insync jest dostępny dla wszystkich głównych dystrybucji Linuksa i oferuje 15-dniowy bezpłatny okres próbny, po którym użytkownicy będą musieli uiścić jednorazową opłatę za zakup w wysokości 29,99 USD, aby kontynuować korzystanie z aplikacji. Warto zauważyć, że Insynch obsługuje również inne platformy do przechowywania w chmurze, takie jak OneDrive i Dropbox.

ponadprzeciętny

overGrive to komputerowy klient Dysku Google dla systemu Linux i tańsza alternatywa dla Insync. Jednak overGrive jest nadal płatną aplikacją. Użytkownicy otrzymują 14-dniowy okres próbny po uiszczeniu jednorazowej opłaty za zakup w wysokości 9,99 USD.

Jako klient pulpitu Dysku Google, overGrive umożliwia użytkownikom Linuksa automatyczną synchronizację Dysku Google z ich komputerem, a także automatyczną synchronizację lub tworzenie kopii zapasowych plików lokalnych na Dysku Google. Obsługuje również synchronizację udostępnionych plików i folderów, synchronizację wielu kont, wykluczanie plików do synchronizacji według ich typu oraz kontrolowanie sposobu usuwania elementów z dysku Google.

Dodatkowo obsługuje konwersję Dokumentów Google do formatu pliku LibreOffice oraz konwersję dokumentów LibreOffice do Dokumentów Google. Wszystko to odbywa się za pomocą graficznego interfejsu użytkownika. overGrive jest regularnie aktualizowany i stanowi dobrą alternatywę dla Insync.

Rklon

Rclone to darmowy klient stacjonarny Linux do przechowywania w chmurze o otwartym kodzie źródłowym, który obsługuje zarządzanie plikami na platformach do przechowywania w chmurze, takich jak Dysk Google. Chociaż ma eksperymentalny graficzny interfejs użytkownika oparty na sieci Web, Rclone jest programem wiersza poleceń i jest idealny dla użytkowników Linuksa, którzy mogą wygodnie pracować z terminala.

  Jak przekształcić Ubuntu w wersję toczącą się

Jego funkcje obejmują jednokierunkową synchronizację, aby katalog był identyczny z jego odpowiednikiem na Dysku Google, migrację plików do przechowywania w chmurze i późniejsze usuwanie kopii lokalnej, szyfrowanie i tworzenie kopii zapasowych plików w chmurze oraz przywracanie i odszyfrowywanie plików z chmury.

Umożliwia także użytkownikom migrację danych do chmury i między różnymi dostawcami pamięci masowej w chmurze. Odbywa się to za pomocą transferu po stronie serwera, co minimalizuje wykorzystanie lokalnej przepustowości. Dodatkowo Rclone obsługuje montowanie pamięci w chmurze jako dysku sieciowego.

Oprócz Dysku Google, Rclone obsługuje OneDrive, Dropbox, Mega i Amazon S3.

GNOM

GNOME został dostarczony z integracją Dysku Google, która umożliwia użytkownikom dostęp do Dysku Google w systemie Linux. Wszystko, co użytkownicy muszą zrobić, to przejść do kont online GNOME i dodać swoje konto Google Drive.

Dzięki menedżerowi plików Nautilus GNOME użytkownicy Linuksa mogą synchronizować swój Dysk Google z Linuksem oraz kopiować i usuwać pliki ze swojego konta Dysku Google. Umożliwia także przesyłanie plików na Dysk Google poprzez przeciąganie i upuszczanie, a także otwieranie plików na Dysku Google bezpośrednio z menedżera plików Nautilus.

Co najlepsze, GNOME jest stale aktualizowany i darmowy.

KIO GDrive

KIO GDrive to narzędzie, które umożliwia aplikacjom korzystającym z biblioteki KIO, takim jak Kate, Dolphin czy Gwenview, korzystanie z Dysku Google z systemu Linux oraz uzyskiwanie dostępu i edytowanie plików na Dysku Google z ich komputerów.

KIO GDrive jest tworzony przez społeczność Kool Desktop Environment (KDE), która tworzy graficzny interfejs użytkownika dla systemów Unix. Niektóre z ich aplikacji obejmują wyżej wymienione aplikacje, a mianowicie Dolphin, menedżer plików; Kate, edytor tekstu; i Gwenview, przeglądarka obrazów.

Biblioteka KIO KDE zawiera komponenty do manipulacji plikami, zdalnego dostępu do plików, kopiowania i usuwania, a także inne komponenty interfejsu użytkownika związane z plikami.

Korzystając z aplikacji korzystających z Biblioteki KIO, użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do swojego Dysku Google za pośrednictwem folderu sieciowego w Dolphin, który zawiera sekcję Dysku Google. KIO GDrive jest dostępny w popularnych dystrybucjach Linuksa, takich jak Ubuntu, Arch Linux, Debian i Fedora.

Wniosek

Dysk Google to bardzo przydatne narzędzie dla każdego użytkownika, zwłaszcza dla programistów. Jednak mimo że Google jeszcze nie umożliwił użytkownikom komputerów stacjonarnych korzystania z Linuksa bezpośrednio w ich systemach, istnieją niesamowite alternatywy, które pozwalają użytkownikom korzystać z Dysku Google bezpośrednio z ich systemów Linux.

Dlatego jeśli korzystasz z systemu Linux, rozważ zakup jednego z sugerowanych narzędzi do korzystania z Dysku Google bezpośrednio z komputera z systemem Linux.

Możesz także zapoznać się z najlepszą pamięcią masową w chmurze dla systemu Linux dla zaawansowanych użytkowników.

x