Udostępnij teraz w social media:

Dzwonek wideo to najlepsze gadżety smarthome, jakie możesz posiadać. Ale jeśli nigdy wcześniej nie instalowałeś żadnego dzwonka do drzwi, faktyczna instalacja może wydawać się nieco zniechęcająca. To dość łatwy proces instalacji – przeprowadzimy Cię przez ten proces.

Podstawy

W tym przewodniku zainstalujemy Nest Hello. Każdy dzwonek wideo jest inny, ale większość z nich ma te same podstawowe podobieństwa. Będziesz potrzebował śrubokręta, wiertarki, szczypiec i wyłączenia zasilania, jeśli instalujesz przewodowy dzwonek do drzwi. Niektóre dzwonki do drzwi wideo mogą dzwonić do dzwonka w Twoim domu, więc może być konieczne znalezienie skrzynki dzwonka.

Oczywiście możesz zapłacić profesjonaliście za zainstalowanie dzwonka do drzwi – ale pokażemy Ci, jak to zrobić samodzielnie.

Wyłącz zasilanie

Jeśli dzwonek wideo współpracuje z okablowaniem w domu, absolutnie pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest wyłączenie zasilania w skrzynce z bezpiecznikami. Jeśli nie masz pewności, który wyłącznik steruje dzwonkiem do drzwi, możesz wypróbować przełączniki, które są blisko dzwonka i blisko skrzynki dzwonka. Po włączeniu wyłącznika spróbuj zadzwonić do drzwi. Kiedy to nie działa, idziesz właściwą.

Znajdź Chimebox

Jeśli dzwonek do drzwi wideo może zadzwonić do dzwonka w domu, zwykle jest dostarczany z pudełkiem, które jest podłączone do dzwonka, aby to osiągnąć. Najpierw znajdź skrzynkę dzwonka i usuń ją. Następnie poszukaj dwóch przewodów prowadzących do śrub oznaczonych „trans” (transformator) i „front” (lub „back”, jeśli jest to drugi dzwonek).

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do innych komputerów w sieci w systemie Windows 10

Gong z odsłoniętym okablowaniem, czerwony przewód na terminalu trans i biały na przednim terminalu.

W zależności od posiadanego sprzętu zrobisz jedną z dwóch rzeczy. W Nest Hello należy usunąć istniejące przewody, przymocować je do gniazd na przewody akcesoriów gongu, a następnie podłączyć dwa gołe przewody przy śrubach.

W przypadku innego sprzętu do dzwonka usuniesz dwa przewody z ich zacisków gongu i skręcisz je razem z przewodami sprzętu dzwonka wideo, a następnie podłącz je z powrotem do zacisków.

Po podłączeniu przewodów umieść sprzęt w dowolnej pustej przestrzeni, którą możesz znaleźć. Ale upewnij się, że nie kolidujesz z uderzeniami, które uderzają w metalowe pręty, aby zadzwonić.

Akcesorium do dzwonka podłączone do skrzynki dzwonka.

Załóż pokrywę gongu i podejdź do dzwonka.

Instalowanie dzwonka

Aby zainstalować nowy dzwonek wideo, musisz najpierw usunąć istniejący przycisk dzwonka. Zwykle dwie śruby mocują standardowy dzwonek do drzwi. Zdejmij je, delikatnie pociągnij przycisk ze ściany, a następnie odłącz przewody w domu od dzwonka.

Delikatnie pociągnij za przewody. Jeśli czujesz, że można wyciągnąć dodatkowy drut ze ściany, zrób to ostrożnie. Dodatkowy luz może być pomocny w kolejnych krokach.

Dwa odsłonięte przewody wystające ze ściany.

Następnym krokiem jest przymocowanie wspornika montażowego do domu nad okablowaniem dzwonka. Jeśli okablowanie jest narożnikiem, do dzwonka może być dołączony wspornik kątowy, aby to uwzględnić. Przymocuj go do wspornika montażowego.

Sprawdź -   Wyciek systemu Windows 10 ma „pobieranie z chmury” do ponownej instalacji systemu Windows

Uchwyt montażowy Nest Hello mocowany do ościeżnicy za pomocą wystających przewodów.

Następnie wspornik montażowy do ściany, przez który przechodzą odsłonięte przewody dzwonka. Znajdź otwory na śruby w uchwycie montażowym i zaznacz je ołówkiem. Zdejmij wspornik i wywierć otwory prowadzące w zaznaczonych miejscach. Następnie umieść wspornik montażowy z powrotem i przykręć go do ściany. Jeśli dzwonek jest zasilany z baterii i nie wykorzystuje okablowania, ale istnieje okablowanie, należy je zakleić taśmą, aby chronić je przed żywiołami. Następnie wsuń je do ściany tak mocno, jak to możliwe.

Teraz, gdy wspornik jest na miejscu, musisz podłączyć okablowanie domu do dzwonka wideo. Każdy producent podchodzi do tego inaczej, ale zazwyczaj wiąże się to z pewnym rodzajem okablowania mostkowego, które przebiega między przewodami w domu a dzwonkiem do drzwi. W przypadku Nest Hello są to zaciski podobne do puszki Chime. Wsuwają się na przewody w domu, aż poczujesz kliknięcie. Następnie wsuń dodatkowy przewód w przestrzeń za wspornikiem montażowym. Jeśli nie będą pasować, może być konieczne usunięcie wspornika montażowego i użycie wiertarki, aby uzyskać dodatkową przestrzeń.

Okablowanie mostkowe przymocowane do okablowania domowego i schowane we wsporniku montażowym.

Następnie podłącz okablowanie mostkowe do dzwonka wideo. W przypadku większości dzwonków są to dwa terminale z tyłu. Być może trzeba będzie owinąć wokół nich okablowanie lub, tak jak w przypadku Nest Hello, mogą to być zaciski, które wsuwa się pod śruby.

Sprawdź -   Co to jest szybkie ładowanie i jak działa?

Tył dzwonka Nest Hello z dołączonym okablowaniem.

Po podłączeniu wszystkiego nadszedł czas, aby zamontować dzwonek w uchwycie montażowym. Dzięki Nest Hello najpierw wsuniesz górę na miejsce, a następnie popchniesz spód, aż usłyszysz, że wskoczył na miejsce. Inne dzwonki mogą wymagać śrub do połączenia ich ze wspornikiem. Zwykle wymaga to użycia śruby zabezpieczającej, a dzwonek prawdopodobnie został dostarczony z niezbędną śrubą.

Dzwonek Nest Hello Video Doorbell ze świecącym podświetleniem przycisku.

Teraz włącz ponownie zasilanie i sprawdź dzwonek do drzwi. Zwykle powinien zapalić się od razu, aby wskazać, że jest gotowy do sparowania z powiązaną aplikacją. Możesz również przetestować przycisk, aby sprawdzić, czy prawidłowo dzwoni do dzwonka w Twoim domu (jeśli może).

Pozostaje tylko pobrać aplikację, taką jak Nest dla Android lub iOSi przejdź przez proces konfiguracji.

Jeśli dzwonek do drzwi nie działa, należy wyłączyć zasilanie i sprawdzić przewody zarówno na tylnym dzwonku, jak i na skrzynce dzwonka pod kątem dobrego połączenia. Jeśli to nie pomoże, skontaktuj się z producentem dzwonka, aby uzyskać dodatkowe instrukcje rozwiązywania problemów.

Gdy wszystko już działa, możesz rozważyć ustawienie stref aktywności, aby nie były zasypywane powiadomieniami, gdy przejeżdża samochód. Jeśli masz inteligentny wyświetlacz, taki jak Nest Hub lub Echo Show, możesz rozważyć aktywowanie jakichkolwiek umiejętności, które pozwolą im pracować z Twoim dzwonkiem do drzwi.