Jak zainstalować edytor przecen VNote w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

VNote to podobny do VIM edytor obniżek dla systemu Linux. Deweloper zaprojektował aplikację w oparciu o filozofię projektowania podobną do edytora tekstowego VIM, a jej zestaw funkcji jest przyjazny dla programistów i zaawansowanych użytkowników, którzy chcą napisać język znaczników Markdown. Oto jak zainstalować go na wybranym systemie operacyjnym Linux.

Instrukcje instalacji Ubuntu / Debian

Twórca aplikacji VNote nie ma pakietu DEB dla Ubuntu Linux i wydaje się, że nie ma żadnych planów, aby to zmienić. Jedynym istniejącym rodzimym pakietem dla systemu Linux jest RPM dla różnych wersji OpenSUSE Linux. Na szczęście ten pakiet RPM można łatwo przekonwertować do formatu DEB do użytku w systemie Ubuntu.

Konwersja pakietu VNote RPM rozpoczyna się od pobrania pliku RPM bezpośrednio z Internetu za pośrednictwem wget polecenie w terminalu.

Uwaga: ten proces powinien również działać w systemie Debian Linux.

wget https://provo-mirror.opensuse.org/repositories/home:/Chingyat/openSUSE_Leap_15.1/x86_64/vnote-2.5-lp151.2.1.x86_64.rpm

Po pobraniu pliku RPM z Internetu zainstaluj narzędzie do konwersji pakietów Alien na komputerze z systemem Linux. W systemie Ubuntu jest to następujące polecenie.

Uwaga: potrzebujesz pomocy, aby narzędzie do konwersji pakietów Alien działało na komputerze z systemem Linux? Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem tutaj.

sudo apt install alien

Po zainstalowaniu narzędzia do konwersji pakietów Alien użyj go do wygenerowania instalowalnego pakietu DEB z pliku RPM.

sudo alien -dvc vnote-2.5-lp151.2.1.x86_64.rpm

Dane wyjściowe narzędzia do konwersji pakietu Alien to pakiet DEB z etykietą „vnote_2.5-1_amd64.deb”. Stąd zainstaluj plik na komputerze z systemem Linux Ubuntu za pomocą dpkg Komenda.

sudo dpkg -i vnote_2.5-1_amd64.deb

Odtąd musisz zainstalować zależność Qt5, której VNote wymaga do poprawnego działania na Ubuntu.

sudo apt install libqt5webenginewidgets5

Po skonfigurowaniu pakietu „libqt5webenginewidgets5” w systemie Ubuntu aplikacja wyceny VNote powinna działać bezbłędnie!

  Jak robić zrzuty ekranu z terminala Linux za pomocą Scrota

Arch instrukcje instalacji Linux

VNote ma dostępny pakiet instalacyjny Arch Linux AUR. Pakiet pobiera i konfiguruje wszystko całkiem ładnie, co jest doskonałe, biorąc pod uwagę, że deweloper nie dostarczył natywnego pakietu Arch Linux w sekcji wydania.

Aby aplikacja VNote działała w Arch Linux, należy zainstalować kilka pakietów. Te pakiety to „Base-devel” i „Git”. Bez nich pakiet AUR nie zbuduje się. Używając Pacman polecenie, załaduj pakiety.

sudo pacman -S base-devel git

Po zainstalowaniu Git i Base-devel pobierz najnowszy pakiet VNote AUR z klon gita Komenda.

git clone https://aur.archlinux.org/vnote.git

Przenieś sesję terminalową do folderu „vnote” za pomocą Płyta CD Komenda.

cd vnote

Zbuduj i zainstaluj VNote na komputerze Arch Linux z makepkg Komenda.

makepkg -sri

Instrukcje instalacji Fedory

Fedora Linux nie jest oficjalnie wspierana przez twórcę VNote, co jest dziwne, ponieważ mają oficjalne pakiety dostępne dla OpenSUSE Linux, a obie dystrybucje Linuksa używają tego samego formatu opakowania.

  Jak przekształcić Ubuntu w wersję toczącą się

Uruchomienie programu do edycji przecen VNote na Fedorze Linux jest dość proste. Aby rozpocząć, otwórz okno terminala i pobierz najnowszy plik pakietu RPM z repozytorium oprogramowania OpenSUSE 15.1 LEAP za pomocą wget Komenda.

wget https://provo-mirror.opensuse.org/repositories/home:/Chingyat/openSUSE_Leap_15.1/x86_64/vnote-2.5-lp151.2.1.x86_64.rpm

Po pobraniu pliku pakietu RPM na komputer Fedora z systemem Linux zainstaluj go za pomocą instalacja dnf Komenda.

sudo dnf install vnote-2.5-lp151.2.1.x86_64.rpm

Instrukcje instalacji OpenSUSE

W systemie OpenSUSE Linux aplikacja VNote jest niezwykle łatwa do uruchomienia, ponieważ istnieją dedykowane repozytoria oprogramowania dla wszystkich bieżących wersji systemu operacyjnego (oprócz 42.3, z powodu wersji QT).

Aby zainstalować oprogramowanie VNote na komputerze z systemem OpenSUSE Linux, postępuj zgodnie z instrukcjami opisanymi poniżej.

OpenSUSE Tumbleweed

Aby aplikacja VNote działała na Tumbleweed, przejdź do strony OBS dla VNote i kliknij przycisk „1 Click Install” w sekcji „OpenSUSE Tumbleweed”. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie w YaST, aby uzyskać VNote.

OpenSUSE 15.1

W przypadku LEAP 15.1 przejdź do strony VNote OBS i przewiń w dół, aż znajdziesz „OpenSUSE LEAP 15.1”. Następnie kliknij przycisk „1 Click Install” obok jednego z pakietów społeczności, aby skonfigurować oprogramowanie.

Instrukcje instalacji AppImage

Jeśli używasz systemu operacyjnego Linux, który nie obsługuje formatu RPM lub DEB i nie może współpracować z Arch Arch AUR, jedynym sposobem na uruchomienie aplikacji VNote jest pobranie wersji programu AppImage. Aby dostać to w swoje ręce, otwórz okno terminala i użyj wget pobieranie polecenia narzędzia poniżej.

wget https://github.com/tamlok/vnote/releases/download/v2.7.2/VNote-2.7.2-x86_64.AppImage

Po zakończeniu pobierania pliku VNote AppImage na komputer z systemem Linux utwórz nowy folder o nazwie „AppImages” w katalogu domowym, używając mkdir Komenda.

mkdir -p ~/AppImages/

Używając mv przenieś plik VNote AppImage do nowo utworzonego folderu „AppImages”.

mv VNote-2.7.2-x86_64.AppImage  ~/AppImages/

Gdy plik VNote AppImage znajdzie się w folderze „AppImages”, nadszedł czas, aby zaktualizować uprawnienia VNote, aby program mógł pomyślnie działać w systemie.

sudo chmod +x VNote-2.7.2-x86_64.AppImage

Przy aktualnych uprawnieniach VNote przenieś sesję terminalową do folderu „AppImages” za pomocą Płyta CD Komenda.

cd ~/AppImages/

Aby uruchomić VNote AppImage, uruchom następujące polecenie w oknie terminala.

./VNote-2.7.2-x86_64.AppImage

Alternatywnie, aby uruchomić VNote bez terminala, uruchom menedżera plików Linux, kliknij „AppImages” i dwukrotnie kliknij obraz aplikacji VNote. Można go również uruchomić, klikając go prawym przyciskiem myszy i wybierając „uruchom” lub „uruchom”, jeśli menedżer plików go obsługuje.

  Jak przekształcić adres URL w link emoji

x