Jak zainstalować Entangle w systemie Linux

Entangle to aplikacja typu open source, która pozwala użytkownikom w systemie Linux na pobieranie migawek DLSR na uwięzi z pulpitu systemu Linux. Jeśli jesteś zapalonym fotografem i szukasz doskonałej aplikacji do robienia zdjęć na Linuksie, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem i dowiedz się, jak zainstalować Entangle na Linuksie.

Instrukcje instalacji Ubuntu

W systemie Ubuntu aplikacja Entangle jest łatwa do skonfigurowania, ponieważ znajduje się w podstawowych źródłach oprogramowania dla systemu operacyjnego. Jednak Entangle znajduje się w repozytorium „Universe” i nie każda instalacja Ubuntu ma włączoną funkcję „Universe” po wyjęciu z pudełka. Musimy więc zademonstrować, jak skonfigurować repozytorium „Wszechświat”, zanim przejdziemy dalej.

Aby skonfigurować repozytorium oprogramowania „Universe” Ubuntu na komputerze z systemem Linux, zacznij od otwarcia okna terminala na pulpicie. Możesz otworzyć okno terminala za pomocą Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie przy otwartym oknie terminala skorzystaj z polecenia add-apt-repository, aby dodać repo.

sudo add-apt-repository universe

Po dodaniu repozytorium „Universe” do konfiguracji Ubuntu Apt konieczne będzie uruchomienie polecenia aktualizacji. Uruchomienie polecenia aktualizacji spowoduje odświeżenie wszystkich źródeł oprogramowania w systemie Ubuntu. Skonfiguruje repozytorium „Universe”, abyś mógł go użyć do zainstalowania Entangle.

sudo apt update

Gdy Ubuntu jest całkowicie aktualne, będziesz mógł zainstalować najnowszą wersję Entangle na swoim komputerze za pomocą polecenia apt install poniżej.

sudo apt install entangle

Instrukcje instalacji Debiana

Entangle to oprogramowanie typu open source. Z tego powodu jest dostępny do instalacji na Debianie w repozytorium oprogramowania „Main”. Aby zainstalować aplikację na komputerze z systemem Debian Linux, zacznij od otwarcia okna terminala na pulpicie. Możesz uruchomić terminal za pomocą Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Gdy okno terminala jest otwarte, skorzystaj z poniższej komendy apt-get install, aby skonfigurować Entangle.

sudo apt-get install entangle

Należy wiedzieć, że oprogramowanie Debian Linux jest znacznie nieaktualne w porównaniu do innych systemów operacyjnych Linux. Nie mówiąc już, że Entangle będzie działał strasznie na Debianie. Będzie dobrze. Jednak ze względu na powolne aktualizacje oprogramowania w Debianie (ze względu na stabilność) możesz tracić nowe funkcje.

Jeśli nowe funkcje są dla Ciebie krytyczne, rozważ skorzystanie z naszego przewodnika, aby skonfigurować Backports Debiana. Jest to projekt, który przenosi bardziej nowoczesne pakiety do starszych wersji Debiana. Możesz też postępować zgodnie z instrukcjami instalacji Flatpak dla Entangle, ponieważ będą one prawdopodobnie bardziej aktualne niż wersja Debian Linux i oferują nowsze funkcje.

Arch instrukcje instalacji Linux

Aplikacja Entangle nie jest dostępna dla użytkowników Arch Linux i Manjaro Linux w tradycyjny sposób. Zamiast tego, jeśli chcesz skorzystać z tego programu, musisz go zainstalować za pomocą Arch Linux AUR. Aby rozpocząć proces instalacji, otwórz okno terminala. Następnie użyj poniższego polecenia Pacman, aby zainstalować zarówno pakiety „Git”, jak i „Base-devel”.

sudo pacman -S git base-devel

Po skonfigurowaniu dwóch pakietów na komputerze z systemem Linux nadszedł czas, aby zainstalować pomocnika Trizen AUR. Trizen to narzędzie, które zautomatyzuje instalację Entangle, dzięki czemu nie trzeba ręcznie konfigurować zależności i zbierać wszystkich komponentów, aby ręcznie korzystać z programu.

Aby rozpocząć instalację Trizen, sklonuj migawkę z AUR za pomocą git clone. Następnie zainstaluj aplikację za pomocą makepkg.

Uwaga: jeśli wersja Entour Entour AUR nie działa dla Ciebie, wersję Flatpak można również zainstalować na Arch Linux i Manjaro.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git
 
 cd trizen
 makepkg -sri

Po skonfigurowaniu aplikacji Trizen możesz szybko zainstalować Entangle w systemie Arch lub Manjaro za pomocą trizen -S.

trizen -S entangle

Instrukcje instalacji Fedory

Aplikacja Entangle jest dostępna dla wszystkich użytkowników Fedory Linux w głównym repozytorium oprogramowania. Aby zainstalować tę aplikację w Fedorze Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie, gdy klawiatura jest otwarta, użyj poniższej komendy dnf install, aby zainstalować Entangle na swoim komputerze.

sudo dnf install entangle

Instrukcje instalacji OpenSUSE

Aplikacja Entangle jest dostępna dla użytkowników OpenSUSE 15.1 i 15.2, a także dla użytkowników Tumbleweed poprzez repozytorium oprogramowania OpenSUSE Oss. Aby zainstalować aplikację, upewnij się, że masz włączoną OpenSUSE Oss (powinna ona zostać włączona automatycznie). Następnie wprowadź poniższe polecenie Zypper poniżej w oknie terminala.

sudo zypper install entangle

Instrukcja instalacji Flatpak

Entangle jest dostępny jako Flatpak, a jeśli nie korzystasz z głównego systemu operacyjnego Linux, może to być najlepszy sposób na skonfigurowanie aplikacji. Aby rozpocząć instalację, upewnij się, że na komputerze skonfigurowano środowisko wykonawcze Flatpak. Aby skonfigurować środowisko wykonawcze Flatpak, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na ten temat.

Gdy środowisko wykonawcze Flatpak działa na komputerze z systemem Linux, wprowadź dwa polecenia poniżej, aby pobrać najnowszą wersję Entangle na komputerze z systemem Linux za pośrednictwem Flatpak.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo
 
 flatpak install flathub org.entangle_photo.Manager

newsblog.pl

newsblog.pl

x