Jak zainstalować Evernote w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

Evernote to jedna z najpopularniejszych aplikacji do robienia notatek. Usługa ma miliony użytkowników, rośnie każdego dnia i stale dodaje nowe funkcje, którymi można się ekscytować. Niestety, tak dobra jak usługa, nie ma wsparcia dla użytkowników Linuksa. Tak więc, jeśli używasz Evernote w systemie Linux, musisz korzystać z nieoficjalnego klienta.

Przedstawiamy klienta Cokolwiek Evernote. Jest to program oparty na technologii Electron, który łączy interfejs sieciowy Evernote w zgrabną, łatwą w użyciu natywną aplikację dla systemu Linux. Oto jak sprawić, by działał w twoim systemie.

Instrukcje Ubuntu

Instalacja klienta Cokolwiek Evernote w systemie Ubuntu Linux odbywa się za pośrednictwem pakietu DEB do pobrania, ponieważ Cokolwiek nie jest oficjalnie przenoszone przez Ubuntu w ich źródłach oprogramowania. Ponadto deweloper nie zapewnił PPA, aby umożliwić użytkownikom łatwy sposób instalacji za pośrednictwem menedżera pakietów Apt.

Aby dostać w swoje ręce pakiet Cokolwiek DEB, musisz to zrobić przejdź do strony Source Forge projektu. Na tej stronie kliknij „Cokolwiek_1.0.0_amd64.deb” lub „Cokolwiek_1.0.0_i386.deb”, aby pobrać wersję 64-bitową lub 32-bitową dla Ubuntu. Możesz też otworzyć okno terminala i użyć polecenia wget, aby pobrać je bezpośrednio.

wget https://sourceforge.net/projects/whatever-evernote-client/files/v1.0.0/Whatever_1.0.0_amd64.deb/download -O Whatever_1.0.0_amd64.deb

Lub w przypadku wersji 32-bitowej wykonaj:

wget https://sourceforge.net/projects/whatever-evernote-client/files/v1.0.0/Whatever_1.0.0_i386.deb/download -O Whatever_1.0.0_i386.deb

Po zakończeniu pobierania pakietu DEB na komputer z systemem Ubuntu Linux użyj polecenia dpkg, aby zainstalować go w systemie.

sudo dpkg -i Whatever_*.deb

Na koniec zakończ instalację, poprawiając wszelkie problemy z zależnościami, które mogły powstać podczas instalacji.

sudo apt install -f

Jeśli masz problemy z zależnościami, a powyższe polecenie nie rozwiązuje problemu, istnieją inne sposoby rozwiązania tego problemu. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj ten przewodnik.

  Jak zainstalować OpenOffice w systemie Linux

Instrukcje Debiana

Dostępne są pakiety DEB dla klienta Whokolwiek Evernote. Tak więc, jeśli jesteś użytkownikiem Debiana, będziesz mógł cieszyć się pierwszorzędnym doświadczeniem Evernote.

Aby zdobyć najnowszy pakiet Cokolwiek DEB, przejdź na stronę Source Forge dewelopera. Następnie pobierz „Cokolwiek_1.0.0_amd64.deb” lub „Cokolwiek_1.0.0_i386.deb”. Lub otwórz okno terminala i użyj poniższych poleceń wget, aby pobrać je bezpośrednio z Internetu.

wget https://sourceforge.net/projects/whatever-evernote-client/files/v1.0.0/Whatever_1.0.0_amd64.deb/download -O Whatever_1.0.0_amd64.deb

Lub w przypadku wersji 32-bitowej:

wget https://sourceforge.net/projects/whatever-evernote-client/files/v1.0.0/Whatever_1.0.0_i386.deb/download -O Whatever_1.0.0_i386.deb

Po pobraniu pakietu Cokolwiek DEB na komputer z systemem Debian Linux użyj polecenia dpkg, aby zainstalować program.

sudo dpkg -i Whatever_*.deb

Po zainstalowaniu pakietu Cokolwiek DEB mogą pojawić się błędy zależności. Bez obaw, można je łatwo naprawić za pomocą polecenia apt-get install -f.

sudo apt-get install -f

Czy nadal masz problemy z zależnościami na swoim komputerze z systemem Debian Linux? Jeśli tak, przejdź do naszego szczegółowego przewodnika, w którym opisano, jak rozwiązać problemy z zależnościami w Debianie.

  Jak tweetować z pulpitu Plazmy za pomocą Choqoka

Arch instrukcje Linux

Twórca aplikacji Cokolwiek Evernote obsługuje sporo dystrybucji Linuksa, oferując pakiety RPM, pakiety DEB i ogólne archiwa TarGZ. Jednak nie ma oficjalnego wsparcia dla Arch Linux w tej aplikacji. Nie martw się, Arch Linux AUR jest w tej sprawie! Jak się okazuje, jest dostępna do pobrania wersja pakietu aplikacji, którą można zainstalować!

Aby rozpocząć instalację aplikacji Cokolwiek Evernote na Arch Linux za pośrednictwem AUR, musisz najpierw zainstalować dwa pakiety. Te pakiety to „git” i „base-devel”, a bez nich budowanie programów z Arch Linux AUR nie jest możliwe. Korzystając z poniższego polecenia Pacman, zainstaluj „git” i „base-devel”.

sudo pacman -S git base-devel

Po zainstalowaniu „git” i „base-devel” użyj polecenia git clone, aby pobrać z Internetu najnowszy pakiet AUR dla klienta Cokolwiek Evernote.

git clone https://aur.archlinux.org/whatever.git

Przenieś okno terminala z katalogu domowego (~) do nowo utworzonego katalogu „cokolwiek” za pomocą polecenia CD.

cd whatever

Korzystając z polecenia makepkg, skompiluj Cokolwiek na komputerze Arch Linux. Należy pamiętać, że ten pakiet AUR jest nieoficjalny i może powodować problemy. Jeśli potrzebujesz pomocy przy korzystaniu z pakietu, koniecznie sprawdź sekcję komentarzy.

makepkg -sri

Instrukcje Fedory

Cokolwiek ma bezpośrednie wsparcie dla systemu operacyjnego Fedora Linux, ponieważ programiści udostępniają pliki pakietów RPM do pobrania. Jeśli jesteś użytkownikiem Fedory Linux i chcesz używać tej aplikacji w swoim systemie, przejdź do strony Cokolwiek SourceForge i pobierz „Cokolwiek-1.0.0.rpm” lub „Cokolwiek-1.0.0-ia32.rpm”. Lub użyj poniższych poleceń wget, aby pobrać bezpośrednio przez terminal.

wget https://sourceforge.net/projects/whatever-evernote-client/files/v1.0.0/Whatever-1.0.0.rpm/download -O Whatever-1.0.0.rpm

Lub w przypadku wersji 32-bitowej:

wget https://sourceforge.net/projects/whatever-evernote-client/files/v1.0.0/Whatever-1.0.0-ia32.rpm/download -O Whatever-1.0.0-ia32.rpm

Po zakończeniu pobierania pliku RPM będziesz mógł od razu zainstalować aplikację w Fedorze Linux za pomocą polecenia Dnf.

sudo dnf install Whatever-*.rpm

Instrukcje OpenSUSE

Ponieważ klient Cokolwiek Evernote obsługuje Fedorę Linux za pośrednictwem plików pakietów RPM, naturalne jest, że będą również współpracować z OpenSUSE Linux. Aby rozpocząć instalację w OpenSUSE Linux, przejdź do Niezależnie od strony Evernote SourceForgei pobierz „Cokolwiek-1.0.0.rpm” lub „Cokolwiek-1.0.0-ia32.rpm”. Będziesz także mógł pobrać pliki RPM za pomocą poniższych poleceń wget.

wget https://sourceforge.net/projects/whatever-evernote-client/files/v1.0.0/Whatever-1.0.0.rpm/download -O Whatever-1.0.0.rpm

W przypadku wersji 32-bitowej:

wget https://sourceforge.net/projects/whatever-evernote-client/files/v1.0.0/Whatever-1.0.0-ia32.rpm/download -O Whatever-1.0.0-ia32.rpm

Jak tylko pakiet Evernote RPM zostanie pobrany na komputer, można rozpocząć instalację za pomocą poniższego polecenia Zypper.

sudo zypper install Whatever-*.rpm

  Jak zainstalować OpenOffice w systemie Linux

x