Jak zainstalować FFMPEG na Windows 10

FFMPEG to zbiór programów, które mogą obsługiwać różne funkcje kodowania, nagrywania i konwersji audio i wideo. Robi dużo, ale jest narzędziem wiersza poleceń, co oznacza, że ​​nie ma GUI, z którego można by go używać. Jeśli nie wiesz, jak działają narzędzia wiersza polecenia lub nie wiesz, jak zainstalować FFMPEG w systemie Windows 10, powinieneś wiedzieć, że jego konfiguracja jest prosta i niewiele więcej niż pobieranie pliku.

W tym artykule wskazano najbardziej odpowiednią wersję FFMPEG, której należy używać w systemie Windows 10, oraz sposób dodania narzędzia do PATH, aby można go było uruchomić z dowolnego okna wiersza polecenia.

Pobierz FFMPEG

To jest oficjalna strona FFMPEG skąd możesz pobrać narzędzie na Windowsa, Maca i Linuksa. Kliknij logo Windows, a zobaczysz link „Windows builds by Zeranoe”. Kliknij i pobierz wersję 64-bitową lub 32-bitową.

Uruchamianie FFMPEG

Po pobraniu kompilacji rozpakuj skompresowany plik. W wyodrębnionym folderze znajduje się folder o nazwie „bin”. W nim jest EXE dla FFMPEG. Aby go uruchomić / korzystać z aplikacji, musisz otworzyć nowe okno wiersza polecenia i użyć polecenia „cd”, aby przejść do folderu „bin”. Następnie możesz uruchomić polecenie, które zostanie wykonane.

Dodaj FFMPEG do ŚCIEŻKI

Jeśli zamierzasz często używać FFMPEG i jako zwykłej części codziennych zadań, użycie polecenia „cd”, aby przejść do folderu, w którym znajduje się jego plik EXE, będzie uciążliwe. Zamiast tego powinieneś dodać go do ŚCIEŻKI.

Najpierw przenieś folder w miejsce, o którym wiesz, że go nie usuniesz.

Następnie otwórz nowe okno Eksploratora plików i wklej następujące elementy na pasku lokalizacji i dotknij Enter.

Control PanelSystem and SecuritySystem

Spowoduje to otwarcie Panelu sterowania. W kolumnie po lewej stronie kliknij Zaawansowane ustawienia systemu. Otworzy się nowe okno. Przejdź do zakładki „Zaawansowane” w tym oknie i kliknij przycisk Zmienna środowiskowa na samym dole.

W nowym oknie, które zostanie otwarte, wybierz „Ścieżka” w „Zmienne użytkownika dla (Twoja nazwa użytkownika)” i kliknij Edytuj. Otworzy się kolejne okno. Kliknij przycisk „Nowy”, a następnie użyj przycisku Przeglądaj, aby przejść do folderu „bin” i dodać go. Kliknij przycisk OK i zamknij wszystkie okna.

Możesz teraz używać FFMPEG z dowolnego okna wiersza polecenia. Nie będziesz musiał użyć polecenia „cd”, aby najpierw zmienić katalog, w którym znajduje się wiersz polecenia. Upewnij się, że nie przenosisz folderu, w którym znajduje się FFMPEG. Jeśli go przeniesiesz, będziesz musiał zaktualizować ścieżkę lub przestanie działać.