Jak zainstalować Homebrew na macOS Catalina

Udostępnij teraz w social media:

Homebrew to narzędzie do zarządzania pakietami. Jest bardziej popularny w systemie Linux, ale jest również szeroko stosowany w systemie macOS. W rzeczywistości w przypadku aplikacji instalowanych jako pakiety Homebrew jest najprostszym sposobem na ich usunięcie. Oto jak zainstalować Homebrew na macOS Catalina.

Xcode

Aby zainstalować Homebrew na macOS Catalina, musisz mieć zainstalowany Xcode. Możesz go pobrać z Mac App Store. Aplikacja jest duża i z jakiegoś powodu pobiera się bardzo wolno, gdy otrzymasz ją ze sklepu Mac App Store, więc czekasz trochę.

Po zainstalowaniu musisz również zainstalować do niego narzędzia wiersza polecenia. Aby zainstalować narzędzia wiersza polecenia, otwórz terminal i wprowadź następujące polecenie.

xcode-select --install

Zobaczysz monit o potwierdzenie zamiaru zainstalowania narzędzi, a także umowę EULA, na którą musisz wyrazić zgodę.

  Jak pominąć monit o zamknięcie systemu macOS

Narzędzia wiersza polecenia nie instalują się zbyt długo. Po zakończeniu możesz zainstalować Homebrew.

Zainstaluj Homebrew

Otwórz terminal i uruchom następujące polecenie.

/usr/bin/ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

Będziesz musiał potwierdzić, że chcesz zainstalować Homebrew. Terminal pokaże wszystkie zmiany, które wprowadzi, tj. Nowe katalogi, które wprowadzi po zainstalowaniu. Potwierdź, że chcesz go zainstalować.

Następnie wystarczy poczekać na zakończenie instalacji. Po zakończeniu zobaczysz komunikat w Terminalu potwierdzający, że instalacja się powiodła. Możesz teraz zamknąć Terminal.

Jeśli w dowolnym momencie chcesz zweryfikować instalację Homebrew, możesz uruchomić następujące polecenie w terminalu.

brew -v

Polecenie zwróci, która wersja Homebrew jest zainstalowana na komputerze Mac.

  Najlepszy program antywirusowy dla systemu Linux w recenzji 2019

Jeśli chcesz odinstalować Homebrew, możesz uruchomić następujące polecenie w Terminalu.

ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/uninstall)"

Homebrew ma dostępnych ton dokumentacji więc jeśli nie wiesz, jak go używać, przejrzyj dokumentację. Aplikacje, które można zainstalować za pomocą Homebrew, często zawierają polecenie, które należy uruchomić, aby je zainstalować. Zasadniczo pochodzą ze skryptu, który można uruchomić za pomocą Homebrew, a skrypt zajmuje się instalacją. Jeśli dostępny jest skrypt odinstalowujący, możesz go uruchomić, aby usunąć aplikację.

Powinieneś wiedzieć, że aplikacje instalowane przez Homebrew nadal muszą być 64-bitowe, jeśli instalujesz je na Catalinie. Homebrew nie pozwala użytkownikom ominąć 64-bitowego stanu, jaki ma Catalina. Nie można tego obejść. W związku z tym Homebrew musiał zaktualizować do wersji zgodnej z Cataliną, więc jest mało prawdopodobne, abyś mógł zainstalować starsze wersje.

x