Udostępnij teraz w social media:

Aplikacja Bitwarden to menedżer haseł typu open source dla systemów Linux, Mac, Windows i większości nowoczesnych przeglądarek internetowych. Jest całkowicie darmowy i oferuje przydatne funkcje, takie jak integracja z Ubikey i wiele aspektów pulpitu.

Jednym z najlepszych powodów, dla których warto wybrać Bitwarden zamiast czegoś takiego jak LastPass lub Dashlane, jest to, że wszystkie oferowane przez niego funkcje są bezpłatne i nie ma potrzeby pobierania abonamentu. A co najważniejsze, poważnie traktują Linuksa jako platformę, oferując natywną aplikację do zainstalowania. Oto jak sprawić, by działał w twoim systemie.

Ubuntu / Debian

Deweloperzy Bitwarden mają do pobrania pakiet DEB, co oznacza, że ​​jeśli używasz Ubuntu lub Debian lub dystrybucji Linuksa, która używa formatu opakowania Debiana, będziesz mógł szybko zainstalować aplikację.

Aby zdobyć najnowszy pakiet Bitwarden DEB, kliknij ten link tutaj. Powinien natychmiast rozpocząć pobieranie pakietu. Po zakończeniu pobierania DEB otwórz terminal, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.

Za pomocą polecenia CD przenieś sesję wiersza poleceń do folderu „Pobrane”, w którym znajduje się pakiet Bitwarden.

cd ~/Download

W katalogu „Pobrane” będziesz mógł zainstalować pakiet Bitwarden w systemie za pomocą polecenia dpkg.

sudo dpkg -i Bitwarden-*-amd64.deb

Po zakończeniu instalacji użyj polecenia apt install, aby naprawić wszelkie problemy z zależnościami, które mogły powstać podczas procesu instalacji pakietu.

sudo apt install -f

Arch Linux

Bitwarden nie ma oficjalnej wersji Arch, ale na AUR jest nieoficjalna aplikacja dla tych, którzy tego chcą. Aby rozpocząć instalację, użyj menedżera pakietów Pacman, aby zainstalować pakiety Base-devel i Git.

sudo pacman -S base-devel git

Po skonfigurowaniu pakietów użyj narzędzia Git, aby pobrać i pobrać pomocnika Trizen AUR. Dzięki temu narzędziu konfiguracja Bitwarden będzie znacznie łatwiejsza, ponieważ nie będziesz musiał ręcznie instalować każdej indywidualnej zależności.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git
cd trizen

Zainstaluj Trizen za pomocą makepkg.

makepkg -sri

Na koniec użyj aplikacji Trizen, aby pobrać najnowszą wersję Bitwarden z AUR.

trizen -S bitwarden-bin

Fedora / OpenSUSE

Dostępny jest RPM dla aplikacji komputerowej Bitwarden, co oznacza, że ​​użytkownicy Fedory i OpenSUSE będą mogli dość szybko ją uruchomić i uruchomić.

Sprawdź -   Jak zainstalować aktualizację BIOS Spectre na komputerze

Aby rozpocząć instalację, kliknij to łącze tutaj aby rozpocząć pobieranie pliku RPM Bitwarden. Po zakończeniu pobierania pakietu otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze.

Za pomocą polecenia CD przenieś sesję wiersza poleceń do katalogu „Pobrane” w folderze domowym.

cd ~/Downloads

Po przejściu do folderu „Pobrane” postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi dystrybucji, aby Bitwarden mógł pomyślnie zainstalować.

Fedora

W Fedorze Linux menedżer pakietów DNF jest wymagany do zainstalowania pakietów RPM. Aby zainstalować Bitwarden, użyj poniższego polecenia instalacji dnf.

sudo dnf install Bitwarden-*-x86_64.rpm

OpenSUSE

Instalowanie plików pakietów RPM w OpenSUSE wymaga użycia menedżera pakietów Zypper. Aby aplikacja działała w systemie, wprowadź następujące polecenie instalacji zypper.

sudo zypper install Bitwarden-*-x86_64.rpm

Kłapnięcie

Twórcy menedżera haseł Bitwarden umieścili swoją aplikację w sklepie Snap, więc jeśli nie jesteś w stanie zainstalować pakietów DEB lub RPM, ale możesz zainstalować i używać Snapów, masz szczęście.

Sprawdź -   Jak używać Map Google do nawigacji w Apple CarPlay

Uzyskanie pakietu Bitwarden Snap jest łatwe, jednak musisz mieć uruchomioną dystrybucję Linuksa obsługującą Snapd. Aby Snapd działał w systemie Linux, przejdź do naszego samouczka na ten temat. Opisujemy, jak sprawić, by działał w prawie każdej dystrybucji. Alternatywnie zainstaluj Ubuntu, ponieważ obsługuje on Snap po wyjęciu z pudełka.

Po uruchomieniu Snapd na komputerze z systemem Linux skonfigurowanie aplikacji Bitwarden odbywa się za pomocą prostego polecenia szybkiej instalacji w terminalu.

sudo snap install bitwarden

AppImage

Jednym ze sposobów korzystania z aplikacji Bitwarden w systemie Linux, jeśli nie możesz używać Snapów, DEB lub RPM, jest pobranie ich oficjalnego AppImage. Zaletą tej metody instalacji jest to, że będzie działać w każdej dystrybucji Linuksa bez zadawania pytań.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, czy proces działa jako administrator w systemie Windows 10

Aby rozpocząć instalację AppImage, kliknij ten link tutaj. Szybko zostanie pobrany na Twój komputer. Następnie, po zakończeniu pobierania AppImage, otwórz okno terminala i użyj polecenia CD, aby przejść do katalogu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

Użyj chmod, aby zaktualizować uprawnienia pliku AppImage, aby był wykonywalny na komputerze z systemem Linux.

sudo chmod +X Bitwarden-*-x86_64.AppImage

Następnie utwórz nowy folder AppImages przy użyciu mkdir.

mkdir -p ~/AppImages

Przenieś plik Bitwarden do katalogu „Appimages”.

mv Bitwarden-*-x86_64.AppImage  ~/AppImages

Będziesz wtedy mógł uruchomić aplikację po raz pierwszy za pomocą poniższego polecenia.

./Bitwarden-*-x86_64.AppImage