Jak zainstalować i zaktualizować Flash na komputerze Mac

Adobe Flash jest używany w przypadku określonych treści w witrynach internetowych – zwykle wideo lub aplikacji internetowych. Chociaż powoli wycofuje się go na rzecz HTML5, czasami witryna nadal wymaga zainstalowania odtwarzacza Flash. Nie jest już instalowany domyślnie w systemie MacOS, ale nadal możesz go pobrać.

Ostrzeżenie: nie pobieraj Flasha z dowolnego miejsca poza Adobe. To powszechna taktyka wyłudzania informacji w złośliwej witrynie, która twierdzi, że Twój odtwarzacz Flash jest „nieaktualny” i kieruje Cię do fałszywego pobrania. Należy pobierać Flash tylko z Oficjalna strona pobierania Adobe.

Instalowanie Flasha

Flash jest dostarczany w DMG i ma oddzielne wersje dla różnych przeglądarek. Wybierz przeglądarkę, której używasz, pobierz Flash i otwórz ją. Powinien istnieć jeden instalator do uruchomienia, a wszystko, co musisz zrobić, to zaakceptować Warunki i wprowadzić hasło do komputera Mac, aby umożliwić instalację.

Instalator Flash zapyta Cię, jak chcesz zaktualizować program – automatycznie, ręcznie lub za pomocą wyskakującego okienka, którego używa większość aplikacji ze sklepu App Store. Ponieważ wiadomo, że Flash miał trudną historię z kilkoma lukami w zabezpieczeniach, prawdopodobnie najlepiej jest aktualizować automatycznie.

Ręczna aktualizacja Flasha

Flash doda nowy panel preferencji w Preferencjach systemowych, w którym można skonfigurować lokalną pamięć i ustawienia kamery, a także ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji. W sekcji „Aktualizacje” będzie można zmienić konfigurację opcji wybranych podczas instalacji, a także ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji, klikając „Sprawdź teraz”.

Jeśli Flash jest nieaktualny, automatycznie pobierze aktualną wersję.

Po zainstalowaniu wszystkiego nadal będziesz chciał upewnić się, że Flash jest poprawnie skonfigurowany w przeglądarce, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ponieważ uruchomienie dowolnej przypadkowej aplikacji Flash (zwykle znajdującej się w złośliwych reklamach) może narazić Cię na złośliwe oprogramowanie. Zalecamy również włączenie funkcji „kliknij, aby odtworzyć”, która będzie uruchamiać tylko aplikacje Flash zatwierdzone ręcznie. Aby się zabezpieczyć, możesz przeczytać nasz przewodnik dotyczący funkcji „kliknij, aby odtworzyć” dla każdej przeglądarki.

Kredyty graficzne: Jarretera/ Shutterstock