Jak zainstalować maszynę wirtualną Windows 10 VirtualBox w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

Wiele osób często używa narzędzi takich jak Parallels lub VMware do konfigurowania maszyny wirtualnej (VM) na swoich komputerach Mac. VirtualBox to świetna, bezpłatna alternatywa, aby to zrobić. Ponadto możesz go zainstalować i skonfigurować w zaledwie kilka minut.

Maszyny wirtualne mogą obsługiwać dowolny system operacyjny (OS) w bieżącym. Niezależnie od tego, czy chodzi o odzyskiwanie po awarii, testowanie kodu, czy po prostu zabawne eksperymenty, możesz użyć VirtualBox za darmo do symulacji dowolnego systemu operacyjnego Windows, w tym 98, 95, a nawet 3.1.

Instalowanie VirtualBox na macOS

Pierwszy, pobieranie najnowsza wersja VirtualBox dla macOS. Kliknij „OS X Hosts”, a pobieranie rozpocznie się automatycznie.

Otwórz nowy plik DMG, a następnie kliknij dwukrotnie „VirtualBox.pkg”, aby otworzyć instalator. Znajdziesz tu również instrukcję obsługi, a także narzędzie do odinstalowywania.

Menu instalatora VirtualBox.

Kliknij „Kontynuuj”, aby kontynuować instalację.

Kliknij

Jeśli chcesz zmienić miejsce i sposób instalacji aplikacji VirtualBox, kliknij „Zmień lokalizację instalacji”.

Kiedy wszystko jest tak, jak chcesz, kliknij „Zainstaluj”. Jeśli zostanie wyświetlony monit, wpisz hasło do komputera Mac.

Jeśli wcześniej nie zezwoliłeś swojemu Macowi na instalowanie programów firmy Oracle, jest bardzo prawdopodobne, że instalacja zakończy się niepowodzeniem na tym etapie.

Aby przyznać uprawnienia, kliknij lupę w prawym górnym rogu, wpisz „Bezpieczeństwo”, a następnie naciśnij Enter. Alternatywnie możesz kliknąć Aplikacje> Preferencje systemowe> Bezpieczeństwo i prywatność. U dołu karty Ogólne powinien pojawić się tekst z informacją, że oprogramowanie firmy Oracle America, Inc. zostało zablokowane. Kliknij „Zezwól”, a następnie zainstaluj ponownie.

  Jak zmienić plany zasilania przy obciążeniu procesora w systemie Windows 10

Kliknij

Zwróć uwagę, że ta opcja jest dostępna tylko przez 30 minut po nowej instalacji VirtualBox. Jeśli nie widzisz tego tekstu, otwórz folder „Aplikacje” i przeciągnij ikonę VirtualBox do Kosza, aby go odinstalować.

Usuń wszelkie pozostałe pliki, zainstaluj ponownie nową kopię VirtualBox, a następnie natychmiast ponownie otwórz menu „Bezpieczeństwo i prywatność”, aby zobaczyć tę opcję.

Instalacja została zakończona. Kliknij „Zamknij” i „Przenieś do kosza”, ponieważ nie potrzebujesz już pliku instalacyjnego.

Kliknij

Instalowanie systemu Windows 10 na VirtualBox

Po zainstalowaniu VirtualBox na komputerze Mac czas załadować maszynę wirtualną z systemem Windows 10. Otwórz Virtual Box (przez folder „Applications” lub przez wyszukiwanie Spotlight).

VirtualBox w aplikacjach.

W VirtualBox kliknij „Nowy”.

Kliknij

Możesz nazwać swój nowy system operacyjny, jak chcesz. Jeśli wpiszesz nazwę dowolnego dostępnego systemu operacyjnego (np. „Windows 10”), pole „Wersja” automatycznie przełączy się na ten system. Możesz wybrać inny „Folder maszynowy” do przechowywania maszyn wirtualnych.

Kiedy będziesz gotowy, kliknij „Kontynuuj”.

Wpisz nazwę swojego systemu operacyjnego, wybierz

Na następnym ekranie wybierz, ile pamięci RAM (ilość pamięci) chcesz przydzielić do maszyny wirtualnej, a następnie kliknij „Kontynuuj”. Pamiętaj, że jeśli ustawisz to zbyt wysoko, Twój Mac nie będzie miał wystarczającej ilości pamięci do uruchomienia.

  Co zrobić, jeśli menu wyszukiwania nie działa w systemie Windows 11?

Domyślne zalecenie to 2048 MB, co wystarczy do uruchomienia większości instalatorów. Jednak cięższy kod lub aplikacje mogą wymagać co najmniej 2 GB. Zawsze możesz to zmienić później w „Ustawieniach”.

Kliknij

Teraz musisz zdecydować o rozmiarze dysku twardego dla swojej maszyny wirtualnej, czy w ogóle chcesz. Ponieważ jest to prawdopodobnie pierwsza maszyna wirtualna, którą konfigurujesz na tym komputerze, kliknij przycisk opcji obok „Utwórz wirtualny dysk twardy teraz”, a następnie kliknij „Utwórz”.

Wybierz

Następnie musisz zdecydować, jaki typ dysku twardego chcesz utworzyć. Wartością domyślną jest „VDI (VirtualBox Disk Image)”, który jest zastrzeżonym formatem kontenera firmy Oracle.

Jednak instalujesz produkt firmy Microsoft, więc musisz wybrać format, którego używa, czyli „VHD (wirtualny dysk twardy)”. Kliknij przycisk opcji obok tej opcji, a następnie kliknij „Kontynuuj”.

Wybierz

Na następnym ekranie, jeśli chcesz przyspieszyć konfigurację, wybierz „Przydzielone dynamicznie”. Jeśli chcesz uzyskać większą wydajność (co zalecamy), wybierz „Stały rozmiar”, a następnie kliknij „Kontynuuj”.

Wybierz

Na koniec musisz zdecydować, gdzie przechowywać maszynę wirtualną i ile pamięci potrzebuje. Jeśli na poprzednim ekranie wybrałeś „Stały rozmiar”, kliknij „Utwórz”. VirtualBox rozpocznie przydzielanie tej przestrzeni.

Wybierz rozmiar wirtualnego dysku twardego, a następnie kliknij

Pomyślnie zainstalowałeś VirtualBox i maszynę wirtualną Windows 10. Jednak, tak jak na każdym komputerze fizycznym, musisz skonfigurować system operacyjny Windows 10.

Możesz pobrać darmowy obraz dysku Windows 10 bezpośrednio od firmy Microsoft. Zapisz plik ISO na swoim komputerze, wróć do VirtualBox, a następnie kliknij „Start”.

  Jak ukryć listę aplikacji w menu Start w systemie Windows 10

Kliknij

Jeśli obraz ISO systemu Windows 10 jest już na twoim komputerze, VirtualBox może spróbować go zidentyfikować i wybrać automatycznie.

W przeciwnym razie otworzy się nowe okno, więc możesz to zrobić ręcznie. Kliknij folder z zieloną strzałką w górę.

Kliknij folder z zieloną strzałką w górę.

W tym oknie kliknij „Dodaj”. Wybierz plik ISO, kliknij „Otwórz”, a następnie kliknij „Start”.

Kliknij

Twoja maszyna wirtualna z systemem Windows 10 jest teraz gotowa do pracy na komputerze Mac! Jeśli kiedykolwiek zechcesz zmienić jakiekolwiek ustawienia, kliknij prawym przyciskiem myszy maszynę wirtualną, a następnie kliknij „Ustawienia”.

Kliknij

Teraz, gdy jesteś gotowy i działasz, zapoznaj się z innymi naszymi przewodnikami po VirtualBox i maszynach wirtualnych. Możesz również odwołać się do Oracle’s Podręcznik użytkownika dla VirtualBox Jeśli masz jakieś pytania.

x