Jak zainstalować Microsoft Teams w systemie Linux

Microsoft ma nową aplikację dla systemu Linux! Nazywa się Teams i jest to ich odpowiedź na zawsze popularny Slack. Jeśli używasz Microsoft Teams do pracy i chcesz uruchomić go w systemie Linux, postępuj zgodnie z nim!

Uwaga: na razie aplikacja Microsoft Teams jest w trybie podglądu i jest w fazie rozwoju. Korzystaj z tego programu na własne ryzyko!

Instrukcje instalacji Ubuntu Linux

Microsoft Teams jest gotowy do instalacji w systemie Ubuntu Linux dzięki temu, że firma wydała samodzielny pakiet DEB, który użytkownicy mogą pobrać i zainstalować. Jeśli używasz systemu Ubuntu Linux i chcesz uruchomić Teams, uruchom terminal, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie użyj wget Pobierz polecenie downloadera poniżej, aby pobrać najnowszą wersję.

wget https://go.microsoft.com/fwlink/p/?linkid=2112886 -O microsoft-teams.deb

Usiądź i pozwól wget narzędzie do pobierania pobierz pakiet Microsoft Teams. Nie powinno to zająć zbyt długo. Po zakończeniu pobierania możesz zainstalować pakiet Microsoft Teams DEB na swoim komputerze, korzystając z Trafny polecenie poniżej.

sudo apt install ./microsoft-teams.deb

Ponieważ w Ubuntu używamy Trafny menedżer pakietów, aby zainstalować pakiet DEB, należy skonfigurować wszystkie zależności. Jeśli jednak z jakiegoś powodu zauważysz błędy w monitach terminalu, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem tutaj, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać problem.

Instrukcje instalacji Debiana

Ponieważ dostępny jest pakiet DEB dla Microsoft Teams (który jest skierowany do Ubuntu Linux), będziesz mógł szybko uruchomić go w systemie Debian Linux. Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie przy otwartym oknie terminala użyj wget narzędzie do pobierania, aby pobrać najnowszy pakiet Microsoft Teams DEB z Internetu.

wget https://go.microsoft.com/fwlink/p/?linkid=2112886 -O microsoft-teams.deb

Kiedyś wget narzędzie do pobierania kończy pobieranie pakietu Microsoft Teams DEB z Internetu, można rozpocząć instalację. Używając dpkg polecenie, zainstaluj go na komputerze z systemem Linux Debian.

sudo dpkg -i microsoft-teams.deb

Po instalacji Teams na twoim komputerze Debian możesz zauważyć pewne błędy w monitach terminalu. Te błędy są typowe podczas korzystania z dpkg dowództwo. Aby rozwiązać problem, przeczytaj nasz przewodnik tutaj, jak naprawić błędy zależności Debiana.

Arch instrukcje instalacji Linux

Na stronie pobierania Microsoft Teams nic nie wskazuje na to, że Arch Linux jest obsługiwany. Wsparcie nie ma jednak znaczenia, ponieważ społeczność Arch stworzyła już świetny pakiet AUR dla użytkowników, którzy chcą zacząć korzystać z aplikacji.

Aby rozpocząć instalację Microsoft Teams w systemie Linux, uruchom okno terminala na pulpicie systemu Linux, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.. Po otwarciu okna terminala użyj Pacman menedżer pakietów, aby zainstalować pakiety „Git” i „Base-devel”.

sudo pacman -S base-devel git

Po zainstalowaniu „Git” i „Base-devel” na komputerze Arch Linux, użyj klon gita polecenie pobrania pomocnika AUR Trizen. W przypadku Trizen instalacja Microsoft Teams w Arch Linux jest prostym, automatycznym procesem.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git
cd trizen

Zainstaluj pomocnika Trizen AUR na komputerze Arch Linux za pomocą makepkg dowództwo.

makepkg -sri

Na koniec załaduj najnowszą wersję Microsoft Teams dla systemu Linux za pośrednictwem trizen dowództwo.

trizen -S teams

Instrukcje instalacji Fedory

Microsoft ma pakiet RPM gotowy do pobrania dla Teams. Tak więc, jeśli używasz Fedory Linux, będziesz mieć łatwy czas, aby wszystko działało. Aby rozpocząć instalację, uruchom okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.. Następnie przy otwartym oknie terminala pobierz najnowszy plik RPM za pomocą wget.

wget https://go.microsoft.com/fwlink/p/?linkid=2112907 -O microsoft-teams.rpm

Po zakończeniu pobierania pliku pakietu RPM na komputer z Fedorą Linux, następnym krokiem instalacji jest użycie Dnf menedżer pakietów, aby zainstalować plik pakietu Teams RPM.

sudo dnf install microsoft-teams.rpm

Instrukcje instalacji OpenSUSE

Użytkownicy OpenSUSE, którzy chcą korzystać z Microsoft Teams, mają szczęście. Ponieważ poświęcili czas na wydanie pliku pakietu RPM (bez wątpienia dla Fedory), uruchomienie aplikacji w systemie operacyjnym jest bez wysiłku.

Aby zainstalować wersję RPM Microsoft Teams na OpenSUSE, musisz najpierw uruchomić okno terminala. naciśnij Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie przy otwartym oknie terminala użyj wget aby pobrać najnowszą wersję RPM.

wget https://go.microsoft.com/fwlink/p/?linkid=2112907 -O microsoft-teams.rpm

Po zakończeniu pobierania pakietu Microsoft Teams RPM na komputer z systemem OpenSUSE Linux użyj Zypper narzędzie do ukończenia instalacji.

sudo zypper install microsoft-teams.rpm

Instrukcja instalacji Flatpak

Microsoft Teams trafił do sklepu Flathub Flatpak. Jeśli więc nie korzystasz z systemu Ubuntu, Debian, Fedory lub OpenSUSE, nadal możesz szybko uzyskać dostęp do nowego konkurenta firmy Slack firmy Microsoft.

Aby rozpocząć instalację, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem dotyczącym włączania środowiska wykonawczego Flatpak w systemie Linux. Wymagane jest pobranie oprogramowania z Flathub. Następnie, po włączeniu środowiska wykonawczego, użyj poniższych poleceń, aby zainstalować Teams.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo  flatpak install flathub com.github.IsmaelMartinez.teams_for_linux

Instrukcje instalacji pakietu Snap

Microsoft Teams jest teraz w sklepie Ubuntu Snap Store. Aby zainstalować tę wersję aplikacji, zacznij od wykonania naszego przewodnika na temat włączania środowiska wykonawczego Snapd. Snapd jest wymagany do uruchamiania pakietów Snap.

Po skonfigurowaniu środowiska wykonawczego Snapd na komputerze z systemem Linux użyj instalacja szybka polecenie poniżej, aby uzyskać najnowszą wersję Microsoft Teams.

sudo snap install teams-for-linux