Jak zainstalować motyw Cloudy GTK w systemie Linux

Motyw Cloudy GTK jest modyfikacją słynnego motywu Arc. Projekt jest wykonany z materiału i jest stylowy. Oferuje unikalny, niebieskawy motyw, który przypomina użytkownikom pochmurne niebo.

Motyw Cloudy jest dostępny w różnych kolorach, w tym jasnoszarym, miękkim szarym, ciemnoszarym, jasnoniebieskim, ciemnoniebieskim i miękkim niebieskim. Jeśli jesteś fanem bluesa i szarości i lubisz projektowanie materiałów, skorzystaj z motywu Cloudy GTK w swoim systemie!

Pobieranie motywu Cloudy GTK

Motyw Cloudy GTK jest przeznaczony zarówno dla środowisk graficznych GTK3, jak i GTK2, dzięki czemu będzie działał na wszystkich elementach, od Gnome Shell, przez Cinnamon, Budgie, po bardziej tradycyjne środowiska graficzne, takie jak Mate lub XFCE 4. Zanim jednak porozmawiamy o skonfigurowaniu motywu , musimy go pobrać.

Cloudy jest hostowane w dniu Gnome-look.org, popularna strona z motywami Gnome GTK. Na stronie dostępne są różne opcje pobierania. Rozejrzyj się po karcie „Pliki” i wybierz ją.

Po wybraniu zakładki „Pliki” zauważysz kilka różnych archiwów TarXZ dostępnych do pobrania. Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby dowiedzieć się, jak pobrać te archiwa.

Uwaga: oprócz tego, że jest dostępny na Gnome-look.org jako archiwa TarXZ, motyw jest łatwo dostępny do pobrania na GitHub. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcesz pobrać pliki motywu z GitHub, musisz zainstalować pakiet Git na komputerze z systemem Linux, ponieważ nie jest on standardem we wszystkich systemach operacyjnych.

Jasnoszary

Aby zdobyć jasnoszarą wersję motywu Cloudy GTK, znajdź Cloudy-Light-Grey.tar.xz plik na karcie „Pliki” i kliknij niebieski przycisk, aby pobrać.

Ciemno szary

Chcesz użyć ciemnoszarej wersji Cloudy GTK na komputerze z systemem Linux? Znajdź Cloudy-Dark-Grey.tar.xz plik na karcie „Pliki” i kliknij niebieski przycisk, aby rozpocząć pobieranie.

Jasny niebieski

Chcesz skorzystać z jasnoniebieskiej odmiany Cloudy GTK? Posortuj listę „Pliki” dostępną na Gnome-look.org i znajdź Cloudy-Light-Blue.tar.xz plik na liście. Po znalezieniu kliknij niebieski przycisk pobierania, aby go zdobyć.

Ciemny niebieski

Chcesz użyć ciemnoniebieskiej wersji motywu Cloudy GTK na komputerze z systemem Linux? Przejrzyj listę plików w zakładce „Pliki” na Gnome-look.org. Następnie kliknij niebieski przycisk pobierania obok Cloudy-Dark-Blue.tar.xz Dostać to.

Soft Blue

Chcesz użyć miękkiej niebieskiej wersji motywu Cloudy GTK na komputerze z systemem Linux? Oto jak go pobrać. Najpierw spójrz na zakładkę „Pliki” na Gnome-look.org dla Cloudy-SoftBlue-Dark.tar.xz. Następnie znajdź niebieski przycisk pobierania obok niego i kliknij go myszą, aby rozpocząć pobieranie.

Miękki Szary Ciemny

Aby użyć miękkiej szarej ciemnej odmiany motywu Cloudy GTK na komputerze z systemem Linux, wykonaj następujące czynności. Najpierw przejdź do strony Gnome-look.org dla Cloudy GTK. Następnie znajdź Cloudy-SoftGrey-Dark.tar.xz na liście. Następnie kliknij niebieski przycisk pobierania obok niego, aby rozpocząć pobieranie.

Miękkie szare światło

Chcesz pobrać miękką szarą odmianę światła motywu Cloudy GTK na komputer z systemem Linux? Sortuj w zakładce „Pliki” na stronie Gnome-look.org w Cloudy GTK i znajdź Cloudy-SoftGrey-Light.tar.xz. Następnie kliknij niebieski przycisk pobierania obok, aby wziąć go w garść.

Wyodrębnianie motywu Cloudy GTK

Ponieważ pliki motywów Cloudy GTK są w formacie TarXZ, musimy je wyodrębnić za pomocą wiersza polecenia. Aby rozpocząć proces wyodrębniania, naciśnij Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze, aby otworzyć okno terminala. Następnie użyj Płyta CD polecenie, aby przejść do katalogu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

Gdy znajdziesz się w katalogu „Pobrane pliki” w sesji terminala Linux, użyj smoła polecenie, aby wyodrębnić zawartość plików motywu Cloudy GTK TarXZ.

tar xvf Cloudy-*.tar.xz

Po rozpakowaniu plików pliki motywu Cloudy GTK pojawią się w katalogu „Pobrane”.

Instalowanie motywu Cloudy GTK

Instalowanie motywów GTK w systemie Linux może przebiegać na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest zainstalowanie go jako jednego użytkownika, co oznacza, że ​​tylko użytkownik, który go instaluje, ma dostęp do motywu. Drugi sposób dotyczy całego systemu, który umożliwia każdemu użytkownikowi systemu dostęp do motywu. W tym przewodniku pokażemy, jak skonfigurować Cloudy GTK na dwa sposoby.

Pojedynczy użytkownik

Instalowanie Cloudy GTK jako jednego użytkownika najlepiej wykonać, jeśli tylko Ty korzystasz z komputera z systemem Linux. Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala i użyj mkdir polecenie, aby utworzyć nowy folder „.themes” w katalogu domowym (~).

mkdir -p ~/.themes

Następnie użyj Płyta CD polecenie, aby przenieść okno terminala do folderu „Pobrane” (jeśli twojego terminala jeszcze tam nie ma).

cd ~/Downloads

Z folderu „Pobrane” użyj mv polecenie, aby umieścić pliki motywu w katalogu „.themes”.

mv Cloudy-*/ ~/.themes/

W całym systemie

Jeśli więcej niż jedna osoba planuje używać Cloudy GTK, najlepszym rozwiązaniem jest instalacja w całym systemie. Aby rozpocząć instalację, przenieś okno terminala do katalogu „Pobrane” (jeśli jeszcze go tam nie ma).

cd ~/Downloads

W katalogu „Pobrane pliki” skorzystaj z sudo -s polecenie, aby podnieść okno terminala do uprawnień roota.

sudo -s

Na koniec zainstaluj pliki motywu Cloudy GTK w katalogu / usr / share / themes / w głównym systemie plików.

mv Cloudy-*/ /usr/share/themes/

Włączanie motywu Cloudy GTK

Masz skonfigurowany motyw Cloudy GTK na komputerze z systemem Linux, ale jego instalacja to za mało. Musisz włączyć motyw w środowisku pulpitu, jeśli chcesz zacząć z niego korzystać.

Aby włączyć motyw, otwórz „Ustawienia” i kliknij ustawienia „Wygląd” lub „Motyw”. Następnie zmień domyślny motyw na Cloudy GTK. Lub, jeśli masz problemy z uruchomieniem go, skorzystaj z jednego z poniższych linków!

x