Udostępnij teraz w social media:

Motyw ikony Delft to rozwidlenie słynnego motywu ikony Faenza. Jest niesamowicie stylowy i pasuje do każdego komputera z systemem Linux. Jeśli chcesz wypróbować motyw ikony Delft w swoim systemie, postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w tym przewodniku!

Pobieranie motywu ikony Delft

Możesz zdobyć motyw ikony Delft za pośrednictwem Gnome-look.org, strony internetowej poświęconej motywom ikon, a także motywom GTK. Aby rozpocząć pobieranie, udaj się do oficjalnego Strona w stylu Delft Gnome.

Gdy jesteś na stronie Delft, znajdź zakładkę „Pliki” i zaznacz ją myszą. Po wybraniu tej karty wyświetlą się opcje pobierania motywu ikon. Następnie kliknij ikonę pobierania w kolumnie „DL”.

Po kliknięciu ikony w kolumnie „DL” na ekranie pojawi się wyskakujące okienko pobierania. Kliknij przycisk „Pobierz”, aby rozpocząć proces pobierania. Pobieranie zajmie tylko kilka sekund, ponieważ rozmiar pliku jest niewielki.

Pobieranie z GitHub

Mimo że motyw ikony Delft jest dostępny w wyglądzie Gnome, sam plik do pobrania pochodzi z GitHub. Jeśli wolisz używać GitHub zamiast strony Delft Gnome, kliknij to połączyć.

Klikając powyższy link, motyw ikony Delft powinien zostać pobrany bezpośrednio z GitHub. Jeśli masz problemy z tym łączem, sprawdź również stronę „Wersje”.

Sprawdź -   Jak naprawić komputer z systemem Linux, który się nie uruchamia

Wyodrębnianie motywu ikony Delft

Motyw ikony Delft jest zapakowany w pliku archiwum TarXZ. Tego pliku archiwum nie można używać w folderze „icons”, ponieważ jest skompresowany, a Linux nie może bezpośrednio współdziałać ze skompresowanymi archiwami, jeśli chodzi o motywy ikon.

W rezultacie musisz zdekompresować plik archiwum TarXZ przed próbą jego zainstalowania. Archiwum motywów ikon Delft najlepiej obsługiwać za pośrednictwem terminala, więc musisz otworzyć okno terminala.

Aby otworzyć okno terminala na pulpicie systemu Linux, naciśnij Ctrl + Alt + T na klawiaturze lub wyszukaj aplikację „Terminal” w menu i uruchom ją w ten sposób. Po otwarciu okna terminala użyj polecenia CD, aby przejść do katalogu „Pobrane”, w którym znajduje się plik TarXZ.

cd ~/Downloads

W katalogu „Pobrane” użyj polecenia tar xvf, aby zdekompresować archiwum „delft-iconpack.tar.xz”. Dekompresja zajmie trochę czasu i utworzy kilka różnych folderów z motywami ikon Delft w katalogu pobierania.

Aby wyświetlić kilka różnych motywów ikon „Delft” w oknie terminala, wykonaj poniższe polecenie ls.

ls | grep Delft

Po przejrzeniu plików za pomocą polecenia ls przejdź do następnej sekcji przewodnika, aby dowiedzieć się, jak zainstalować motyw ikon Delft.

Instalowanie motywu ikony Delft

Istnieją dwa sposoby zainstalowania motywu ikony Delft w systemie Linux. Pierwszy sposób jest znany jako „Pojedynczy użytkownik” i umożliwia dostęp do niego tylko użytkownikowi, który zainstaluje Delft. Druga metoda instalacji nosi nazwę „W całym systemie” i zapewnia każdemu użytkownikowi dostęp do Delft, nawet jeśli go nie zainstalowali.

Sprawdź -   Dlaczego Twój iPhone piszczał lub wibrował? Oto jak się tego dowiedzieć

W tym przewodniku omówimy, jak zainstalować motyw ikony Delft w obu metodach. Aby rozpocząć instalację, musisz otworzyć okno terminala na pulpicie systemu Linux. Aby to zrobić, naciśnij Ctrl + Alt + T na klawiaturze lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji i uruchom go w ten sposób.

Pojedynczy użytkownik

Aby zainstalować motyw ikon Delft w trybie pojedynczego użytkownika, zacznij od uzyskania dostępu do katalogu „Pobrane”, w którym znajdują się wyodrębnione foldery ikon Delft. Aby uzyskać dostęp do tego folderu, użyj następującego polecenia dysku CD.

cd ~/Downloads

Gdy znajdziesz się w katalogu „Pobrane”, użyj polecenia mkdir i utwórz nowy folder w katalogu domowym (~) z nazwą „ikon”. Ten folder jest krytyczny, ponieważ bez niego nie będzie można go zainstalować w trybie pojedynczego użytkownika.

mkdir -p ~/.icons/

Po utworzeniu nowego folderu użyj polecenia mv, aby umieścić wszystkie foldery motywów ikon Delft w nowym folderze. Umieszczając tutaj pliki, Delft zostanie zainstalowany w trybie pojedynczego użytkownika.

mv Delft-*/ ~/.icons/

mv Delft/ ~/.icons/

W całym systemie

Aby zainstalować motyw ikon Delft w trybie ogólnosystemowym, zacznij od użycia polecenia CD, aby przejść do katalogu „Pobrane”. Gdy znajdziesz się w tym folderze, musisz wprowadzić root za pomocą polecenia sudo.

cd ~/Downloads

sudo -s

Po umieszczeniu w katalogu głównym można rozpocząć instalację Delft. Używając polecenia mv, umieść wszystkie pliki w / usr / share / icons /.

mv Delft-*/ /usr/share/icons/
mv Delft/ /usr/share/icons/

Aktywacja motywu ikony Delft

Motyw ikony Delft jest teraz zainstalowany na komputerze z systemem Linux, ale to nie wszystko, co musisz zrobić, aby działał. Musisz także aktywować ten motyw, aby działał. Aktywacja motywów ikon w systemie Linux różni się w zależności od pulpitu.

Sprawdź -   Jak uzyskać gesty linii papilarnych telefonu Pixel na dowolnym urządzeniu [No Root]

Otwórz obszar ustawień, znajdź „Wygląd” lub „Ikony” i zmień domyślny motyw ikon na „Delft”. Jak tylko to zrobisz, Twój system zacznie używać motywu ikony Delft.

Nie możesz dowiedzieć się, jak zmienić motywy ikon na pulpicie systemu Linux? Nie martw się; mamy cię! Spójrz na listę linków poniżej. Każde łącze prowadzi do szczegółowego przewodnika, który nauczy Cię, jak zmienić motyw ikon.