Udostępnij teraz w social media:

Antu to piękny motyw ikon KDE, który przeprojektowuje ponury, domyślny wygląd Breeze na kolorowy, stylowy. Jest to świetny motyw ikon do użycia, jeśli uważasz, że zwykłe ikony KDE są nudne.

Chociaż Antu to nowe wyobrażenie ikon Breeze pulpitu KDE Plasma, jest ono również kompatybilne ze wszystkimi innymi środowiskami Linuxa. Oto jak zmusić Antu do pracy w systemie Linux.

Zainstaluj Git w systemie Linux

Motyw ikony Antu jest hostowany GitHub i jest tam aktywnie rozwijany. W rezultacie, jeśli chcesz zdobyć ikony, musisz zainstalować narzędzie „Git”. Niestety, w wielu systemach operacyjnych Linux to narzędzie nie jest instalowane domyślnie.

Aby zainstalować narzędzie Git na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie przy otwartym oknie terminala postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia, które odpowiadają Twojemu systemowi Linux.

Ubuntu

Na Ubuntu zainstaluj Git z następującymi Trafny dowództwo.

sudo apt install git

Debian

Osoby korzystające z Debiana Linux mogą zainstalować Git Apt-get.

sudo apt-get install git

Arch Linux

W Arch Linux zainstaluj Git za pomocą Pacman dowództwo.

sudo pacman -S git

Fedora

W Fedorze Linux aplikacja Git jest już zainstalowana. Jeśli tak nie jest, użyj następujących dnf dowództwo.

sudo dnf install git

OpenSUSE

Zainstaluj narzędzie Git w systemie OpenSUSE Linux za pomocą Zypper dowództwo.

sudo zypper install git

Pobieranie ikon Antu w systemie Linux

Teraz, gdy narzędzie Git jest zainstalowane w systemie Linux, czas pobrać najnowszą wersję motywu ikony Antu. Aby to zrobić, otwórz okno terminala i użyj klon gita polecenie poniżej.

git clone https://github.com/fabianalexisinostroza/Antu-icons.git

Pozwól klon gita polecenie, aby pobrać pliki ikony Antu na komputer z systemem Linux. Po zakończeniu pobierania folder o nazwie „Antu-ikony” pojawi się w katalogu domowym (~). Sprawdź pliki w folderze „Antu-icons” za pomocą poniższego polecenia.

ls ~/Antu-icons

Instalowanie ikon Antu w systemie Linux

Istnieją dwa sposoby instalacji motywu ikony Antu w systemie Linux. Pierwszy sposób dotyczy pojedynczego użytkownika, w którym tylko użytkownik, który skonfiguruje ikony, będzie mógł używać go w środowisku pulpitu. Drugi sposób dotyczy całego systemu, dzięki czemu pliki ikon są dostępne dla każdego użytkownika systemu Linux, który loguje się na pulpicie. W tym przewodniku omówimy oba sposoby konfiguracji Antu.

Sprawdź -   Jaka jest rozdzielczość 4K? Omówienie Ultra HD

Zainstaluj dla jednego użytkownika

Aby zainstalować ikony Antu na komputerze z systemem Linux jako pojedynczy użytkownik, zacznij od mkdir polecenie, aby utworzyć nowy folder z etykietą „.icons” w katalogu domowym. W folderze „.icons” znajdują się ikony Antu.

mkdir -p ~/.icons

Po utworzeniu folderu „.icons” na komputerze z systemem Linux użyj mv polecenie, aby umieścić w nim „ikony Antu”.

mv ~/Antu-icons/ ~/.icons/

Gdy folder „Antu-icons” znajdzie się w katalogu „.icons”, instalacja jest zakończona. Aby sprawdzić, czy instalacja przebiegła pomyślnie, uruchom ls polecenie poniżej.

ls ~/.icons | grep Antu-icons

Jeśli instalacja nie powiedzie się, w terminalu nie pojawi się „Antu-ikony”. Aby rozwiązać ten problem, ponownie uruchom instrukcje instalacji.

Sprawdź -   Jak robić lepsze zdjęcia w domu (bez lampy błyskowej)

Zainstaluj w całym systemie

Aby zainstalować motyw ikony Antu w całym systemie, musisz uzyskać dostęp do roota w terminalu Linux. Wymagany jest root, ponieważ nie można modyfikować ikon systemowych u tradycyjnego użytkownika.

Zaloguj się do użytkownika root w oknie terminala za pomocą sudo -s dowództwo. Nie używaj su! Logując się do roota za pomocą sudo -s, pozostajesz w katalogu domowym, w którym znajduje się folder „Antu-icons”.

sudo -s

Gdy okno terminalu uzyska dostęp do konta root, użyj mv polecenie, aby zainstalować ikony Antu.

mv Antu-icons/ /usr/share/icons/

Sprawdź, czy instalacja zakończyła się pomyślnie, wykonując następujące czynności ls dowództwo.

ls /usr/share/icons/ | grep Antu-icons

Jeśli instalacja zakończy się powodzeniem, w oknie terminala pojawi się „Antu-ikony”. Jeśli tak nie jest, uruchom ponownie powyższe polecenia i spróbuj ponownie.

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do haseł Bitwarden z wiersza poleceń systemu Linux

Aktywuj motyw ikony Antu w systemie Linux

Teraz, gdy motyw ikony Antu jest zainstalowany na komputerze z systemem Linux, należy go aktywować, aby środowisko pulpitu używało go jako domyślnego motywu ikon.

Aby zmienić domyślny motyw ikon w systemie Linux, otwórz „Ustawienia systemu” i poszukaj „Wygląd” lub „Ikony”. Stamtąd przejrzyj listę ikon i zmień ją na „Antu”. Jak tylko domyślny motyw ikon na pulpicie zmieniono na „Antu” w ustawieniach, wszystkie ikony powinny natychmiast zaktualizować się do nowego motywu.

Czy masz problemy z ustawieniem motywu ikony Antu w środowisku Linux? Sprawdź poniższą listę, aby uzyskać pomoc dotyczącą ustawiania motywów ikon w systemie Linux!