Jak zainstalować motyw ikony Arc w systemie Linux

Ikony Arc to motyw ikon pulpitu Linux, przeznaczony do zainstalowania wraz z motywem Arc GTK. To piękny, nowoczesny motyw ikon, który czerpie inspirację z Moka, Papirus i innych. W tym przewodniku pokażemy, jak uruchomić system.

Pobieranie ikon Arc

Motyw Ikona Arc jest dostępny dla użytkowników Linuksa do pobrania za pośrednictwem strony internetowej Gnome Look. Aby uzyskać motyw ikony, kliknij to połączyć wejść na stronę.

W witrynie Gnome Look znajdź kartę „Pliki” i kliknij ją. Wybranie opcji „Pliki” spowoduje wyświetlenie opcji pobierania motywu ikony Arc. Znajdź plik „Arc-ICONS_1.5.8.zip” i kliknij niebieski przycisk obok niego, aby pobrać go na komputer.

Po zakończeniu pobierania otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie przejdź do następnej części przewodnika.

Wyodrębnianie ikon łuku

Motyw ikony Arc jest skompresowany w archiwum „ZIP”. Archiwum „ZIP” można wyodrębnić tylko za pomocą narzędzia „Rozpakuj”. Tak więc, zanim przejdziemy do dekompresji tego pliku archiwum, musimy przejść, jak zainstalować Unzip. Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji wiersza polecenia opisanymi poniżej, które odpowiadają Twojemu systemowi Linux.

Ubuntu

sudo apt install unzip

Debian

sudo apt-get install unzip

Arch Linux

sudo pacman -S unzip

Fedora

sudo dnf install unzip

OpenSUSE

sudo zypper install unzip

Ogólny Linux

Narzędzie Unzip jest obecnie dostępne w prawie każdej dystrybucji Linuksa na rynku, ponieważ jest to bardzo popularne narzędzie wiersza polecenia. Jeśli potrzebujesz, aby narzędzie Rozpakuj działało na twoim systemie operacyjnym Linux, a nie zostało to omówione w tym przewodniku, wykonaj następujące czynności.

Najpierw otwórz terminal i wyszukaj w menedżerze pakietów „rozpakuj”. Następnie, gdy znajdziesz „rozpakuj”, użyj wiersza polecenia, aby zainstalować go tak, jak zwykle instalujesz oprogramowanie na komputerze.

Ekstrahujący

Po zainstalowaniu narzędzia Rozpakuj użyj Płyta CD polecenie, aby przenieść sesję terminala do ~/Downloads katalog, w którym znajduje się archiwum ZIP ikony Arc.

cd ~/Downloads

Po wejściu do ~/Downloads katalog, użyj rozsunąć suwak polecenie, aby w pełni wyodrębnić zawartość archiwum ZIP.

unzip Arc-ICONS_1.5.8.zip

Uruchamianie rozsunąć suwak polecenie utworzy nowy katalog o nazwie Arc-ICONS. Możesz wyświetlić jego zawartość za pomocą ls Komenda.

ls Arc-ICONS

Po przejrzeniu folderu Arc-ICONS przejdź do następnej części przewodnika.

Instalowanie ikon Arc

Instalowanie motywów ikon w systemie Linux zwykle odbywa się w /usr/share/icons/ katalog, ponieważ większość motywów ikon ma być dostępna dla każdego użytkownika w systemie. To powiedziawszy, możliwe jest również skonfigurowanie motywów ikon w systemie Linux w folderze domowym użytkownika, aby tylko jeden użytkownik miał dostęp do motywu.

W tym przewodniku omówimy sposób instalacji motywu ikony Arc zarówno dla jednego użytkownika, jak i dla całego systemu, aby wszyscy użytkownicy w systemie mieli do niego dostęp.

Pojedynczy użytkownik

Instalowanie ikon jako jednego użytkownika wymaga utworzenia nowego folderu. Ten folder jest znany jako ~/.icons, i jest ukryty w katalogu domowym użytkownika (~). Aby utworzyć ten nowy folder, otwórz okno terminala i użyj mkdir polecenie poniżej.

mkdir -p ~/.icons

Po utworzeniu nowego katalogu ~ / .icons nadszedł czas, aby zainstalować motyw ikony Arc. Używając Płyta CD polecenie przenieś terminal do katalogu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

Teraz, gdy jesteś w środku ~/Downloads katalog, użyj mv polecenie, aby umieścić folder ikony Arc wewnątrz ~/.icons.

mv Arc-ICONS ~/.icons/

W całym systemie

Instalowanie motywów ikon w całym systemie, aby każdy użytkownik miał dostęp do ikon, odbywa się poprzez modyfikację głównego systemu plików. W rezultacie musisz podnieść sesję terminala do rootowania. Używając sudo -s polecenie, zmień okno terminala na root.

sudo -s

Po podniesieniu okna terminala do poziomu root, użyj Płyta CD polecenie, aby przejść z katalogu, w którym uruchomiono terminal, do ~/Downloads teczka.

cd ~/Downloads

Wewnątrz ~/Downloads folder użyj mv polecenie, aby przenieść katalog Arc-ICONS do katalogu ikon systemu (/usr/share/icons/).

mv mv Arc-ICONS/ /usr/share/icons/

Włączanie ikon Arc

Motyw ikona Arc jest zainstalowany na komputerze z systemem Linux. Niestety, sama instalacja nie sprawi, że będzie to domyślny motyw ikon. Zamiast tego musisz majstrować przy środowisku pulpitu i zmienić go na „Ikony łuku”.

Aby zmienić domyślny motyw ikon na nowo zainstalowany motyw ikon Arc, wykonaj następujące czynności. Najpierw otwórz „Ustawienia systemu”. Następnie poszukaj ustawień „Wygląd” i kliknij je. Następnie znajdź sekcję „ikony” i przełącz domyślny motyw ikon na Arc.

Ewentualnie, jeśli masz problemy ze zmianą domyślnego motywu ikon na komputerze z systemem Linux, sprawdź łącza na poniższej liście! Zastanawiają się, jak zmienić domyślne ikony we wszystkich głównych środowiskach Linuksa!