Jak zainstalować motyw ikony Ketsa w systemie Linux

Ketsa to atrakcyjny, artystyczny motyw ikon, który wykorzystuje gradienty, aby nadać mu głębi. Jeśli szukasz unikalnego, kreatywnego motywu ikon, który ożywi pulpit systemu Linux, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem i dowiedz się, jak zainstalować motyw ikon Ketsa w systemie Linux.

Pobieranie motywu ikony Ketsa

Użytkownicy mogą uzyskać motyw ikony Ketsa dla systemu Linux na dwa sposoby: stronę z motywem przypominającym Gnome oraz za pośrednictwem Github. W tym przewodniku pokażemy, jak pobrać motyw z obu źródeł (choć zdecydowanie zaleca się, aby uzyskać go za pomocą wyglądu Gnome).

Metoda 1: Wygląd gnomów

Pobieranie motywu ikony Ketsa dla systemu Linux za pomocą wyglądu Gnome jest dość prostym procesem, dzięki doskonałemu projektowi na stronie internetowej. Udaj się na stronę Ketsa w stylu Gnome tutaj.

Po przejściu do strony Ketsa w wyglądzie Gnome, znajdź przycisk „Pliki” na stronie i kliknij go myszką. Wybranie opcji „Pliki” ujawni opcję pojedynczego pobierania, „0.2.4.tar.xz”.

Wybierz niebieski przycisk w kolumnie „DL”, aby rozpocząć pobieranie programu Ketsa za pośrednictwem witryny Gnome-look.

Rozpakowanie archiwum Ketsa

Po pobraniu motywu ikony Ketsa ze strony z motywem przypominającym Gnome nadszedł czas na wyodrębnienie zawartości 0.2.4.tar.xz plik. Uruchom okno terminala na pulpicie Linux, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie przejdź do katalogu „Pobieranie” za pomocą Płyta CD Komenda.

cd ~/Downloads

W katalogu „Do pobrania” użyj smoła polecenie, aby wyodrębnić zawartość 0.2.4.tar.xz.

tar xvf 0.2.4.tar.xz

Zmień nazwę folderu na ketsa z mv Komenda.

mv 0.2.3 ketsa

Metoda 2: GitHub

Jeśli nie jesteś fanem Gnome-look.org, możesz także pobrać motyw ikony Ketsa bezpośrednio z GitHub programisty. Jednak interakcja z GitHub wymaga użycia narzędzia „Git”.

Instalowanie narzędzia „Git” w systemie Linux jest bardzo proste, ponieważ prawie każdy projekt używa go do czegoś. Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie po otwarciu okna terminala postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia opisanymi poniżej, które odpowiadają Twojemu systemowi Linux.

Ubuntu

W systemie Ubuntu zainstaluj narzędzie Git za pomocą Trafny.

sudo apt install git

Debian

Używasz Debiana? Zainstaluj Git za pomocą Apt-get.

sudo apt-get install git

Arch Linux

Fan Arch Linux? Uzyskaj najnowszą wersję Git z Pacman.

sudo pacman -S git

Fedora

Użytkownik Fedory? Załaduj Gita za pomocą Dnf.

sudo dnf install git

OpenSUSE

Fan OpenSUSE Linux? Zainstaluj Git za pomocą Zypper

zypper install git

Ogólny Linux

Program kontroli źródła Git jest dostępny dla wszystkich systemów operacyjnych Linux, dużych i małych. Jeśli twój system operacyjny Linux nie znajduje się na tej liście, nie martw się. Nadal będziesz mógł go zainstalować, wykonując następujące czynności.

Najpierw uruchom okno terminala. Następnie wyszukaj „Git” i zainstaluj go tak, jak zwykle instalujesz oprogramowanie.

Pobierz przez GitHub

Po zainstalowaniu narzędzia Git użyj klon gita polecenie, aby pobrać najnowsze pliki motywu ikony Ketsa na komputer.

cd ~/Downloads
https://github.com/zayronxio/ketsa-icon-theme.git

Po zakończeniu pobierania zobaczysz folder o nazwie „ketsa-icon-theme w katalogu domowym. Zmień nazwę na ketsa z mv Komenda.

mv ketsa-icon-theme ketsa

Instalowanie Ketsa

Istnieją dwa sposoby instalacji motywu ikony Ketsa w systemie Linux. Pierwszym sposobem instalacji jest tryb pojedynczego użytkownika, dzięki czemu motyw jest dostępny tylko dla jednego użytkownika w systemie. Drugim sposobem zainstalowania Ketsa jest tryb ogólnosystemowy, dzięki któremu motyw ikony jest dostępny dla każdego użytkownika. W tym przewodniku pokażemy, jak zainstalować go na dwa sposoby.

Pojedynczy użytkownik

Aby zainstalować motyw ikony Ketsa na komputerze z systemem Linux jako pojedynczy użytkownik, wykonaj następujące czynności. Najpierw utwórz folder o nazwie ~/.icons używając mkdir Komenda.

mkdir -p ~/.icons

Zainstaluj motyw ikony Ketsa w nowym ~/.icons folder za pomocą mv Komenda.

cd ~/Downloads  mv ketsa/ ~/.icons/

W całym systemie

Jeśli chcesz skonfigurować motyw ikony Ketsa jako systemowy na komputerze z systemem Linux, oto co zrobić. Najpierw podnieś okno terminala, aby rootować za pomocą sudo -s Komenda.

cd ~/Downloads  sudo -s

Gdy okno terminalu znajdzie się w trybie root, użyj mv polecenie, aby umieścić ketsa folder do /usr/share/icons/.

mv ketsa /usr/share/icons/

Aktywacja Ketsa

Mimo że w systemie jest zainstalowany motyw ikony Ketsa, proces instalacji jeszcze się nie zakończył. Ketsa nadal wymaga aktywacji.

Aby aktywować motyw ikony Ketsa na komputerze z systemem Linux, otwórz „Ustawienia systemu” na pulpicie. Następnie poszukaj „Wygląd” lub „Ikony” i wybierz „Ketsa” jako motyw ikony.

Czy masz problemy ze zmianą domyślnego motywu ikon na pulpicie Linux? Nie martw się! Jesteśmy z Tobą. Sprawdź naszą listę poniżej, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować Ketsa jako nowy motyw ikony.

x