OieIcons to zabawna modyfikacja motywu ikony KDE Breeze, połączona z Numix, Papirus i innymi. Jest to piękny motyw ikon do użycia na KDE Plasma 5, Gnome Shell lub innych komputerach stacjonarnych, jeśli szukasz czegoś schludnego i świeżego. Oto jak zainstalować go w swoim systemie.

Pobierz Git na Linuksa

Motyw ikony OieIcons jest hostowany na Opencode. Aby wchodzić w interakcje z tą witryną, musisz użyć aplikacji Git. Aby korzystać z aplikacji, należy ją zainstalować. Otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Stamtąd postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia, które odpowiadają systemowi operacyjnemu Linux, aby uzyskać

Ubuntu

sudo apt install git

Debian

sudo apt-get install git

Arch Linux

sudo pacman -S git

Fedora

sudo dnf install git

OpenSUSE

sudo zypper install git

Ogólny Linux

Jeśli chcesz zainstalować aplikację Git w systemie operacyjnym Linux, który nie został opisany w tym poście, przejdź do Pkgs.org aby otrzymać kopię programu. Lub pobierz kod źródłowy tutaj aby działał w twoim systemie.

Pobierz motyw ikony OieIcons

Motyw OieIcons jest hostowany na Opencode.net, stronie internetowej, z której programiści mogą korzystać do kontroli źródła. Jest identyczny z GitHub, ponieważ jeśli chcesz pobierać z niego pliki, musisz użyć klon gita Komenda. Tak więc użyj następującego polecenia poniżej, aby uzyskać kopię OieIcons.

git clone https://www.opencode.net/adhe/oieicons.git

Proces pobierania nie potrwa długo. Kiedy wszystko zostanie zrobione, wszystko będzie w katalogu „oieicons”. Możesz uruchomić ls polecenie poniżej, aby sprawdzić, czy wszystkie pliki tam są.

ls oieicons

Jeśli… ls polecenie pokazuje, że wszystkie pliki znajdują się w katalogu „oieicons”, przejdź do następnego kroku w procesie instalacji. W przeciwnym razie uruchom ponownie klon gita polecenie i spróbuj ponownie.

Sprawdź -   Jak przenieść użytkownika Ubuntu na nowy komputer

Zainstaluj motyw ikony OieIcons

Instalowanie ikon w systemie Linux można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy sposób jest znany jako „pojedynczy użytkownik”, ponieważ tylko jedna osoba będzie miała dostęp do motywu ikony. Drugi sposób nazywa się „obejmujący cały system”, co oznacza, że ​​każdy użytkownik w systemie może uzyskać do niego dostęp. W tym przewodniku omówimy oba.

Pojedynczy użytkownik

Aby zainstalować motyw OieIcons na komputerze z systemem Linux, musisz najpierw utworzyć nowy katalog w folderze domowym o nazwie „.icons”. Aby utworzyć ten nowy folder, użyj mkdir polecenie poniżej.

mkdir -p ~/.icons

Po utworzeniu nowego folderu możesz sprawdzić, czy znajduje się on w katalogu domowym za pomocą ls -a polecenie poniżej.

ls -a

Po sprawdzeniu, że nowy folder „.icons” znajduje się w twoim katalogu domowym, czas rozpocząć instalację OieIcons. Używając mv polecenie, umieść folder „oieicons” w właśnie utworzonym folderze „.icons”.

mv oieicons ~/.icons/

Po przeniesieniu plików do folderu „.icons” możesz sprawdzić, czy instalacja zakończyła się powodzeniem, używając ls polecenie i grep rura.

ls ~/.icons | grep "oieicons"

Uruchamianie ls polecenie powyżej wraz z grep wypisze „oieicons”, jeśli rzeczywiście został poprawnie zainstalowany. Jeśli tak nie było, wykonaj ponownie instrukcje instalacji, ponieważ coś mogło pójść nie tak.

Sprawdź -   Jak zainstalować Apache Netbeans w systemie Linux

W całym systemie

Instalacja motywu OieIcon w systemie Linux w trybie systemowym oznacza bezpośrednią interakcję z katalogiem systemowym na komputerze. Aby uzyskać dostęp do tego folderu, musisz zalogować się przy użyciu konta root. Używając sudo -s polecenie, zaloguj się jako root.

sudo -s

Po zalogowaniu się do terminala jako użytkownik root można wreszcie rozpocząć instalację motywu ikony. Używając mv polecenie, umieść folder „OieIcons” w katalogu „/ usr / share / icons /”.

mv oieicons/ /usr/share/icons/

Po przeniesieniu plików ikon do katalogu „/ usr / share / icons /” możesz sprawdzić, czy instalacja zakończyła się powodzeniem, uruchamiając ls polecenie wraz z grep rura.

ls /usr/share/icons/ | grep oieicons

Powyższe polecenie przefiltruje katalog ikon dla motywu OieIcon. Jeśli pliki są poprawnie zainstalowane, w wynikach pojawi się „oieicons”. Jeśli nic się nie pojawi, oznacza to, że instalacja nie powiodła się i musisz ponownie postępować zgodnie z instrukcjami, ponieważ podczas procesu instalacji mogło dojść do awarii.

Sprawdź -   Jak korzystać z interfejsu internetowego PocketCast w systemie Linux

Włącz motyw ikony OieIcons w systemie Linux

OieIcons jest zainstalowany na komputerze z systemem Linux, ale nie jest włączony jako domyślny motyw ikon. Musisz ręcznie włączyć OieIcons w swoim systemie, aby był to Twój motyw ikon.

Włączenie motywu OieIcons na pulpicie Linux jest łatwe. Aby to zrobić, zacznij od otwarcia „Ustawień systemu”. Po otwarciu przejrzyj „Ikony” lub „Wygląd”. Następnie zmień bieżący motyw ikon na „OieIcons”. Powinien on natychmiast zostać zastosowany w środowisku pulpitu.

Potrzebujesz pomocy w uruchomieniu OieIcons w środowiskach pulpitu Linux? Sprawdź naszą listę poniżej, aby uzyskać pomoc dotyczącą stosowania motywów ikon.