Samolot jest prostym, pięknym motywem ikon dla systemu Linux. Ma płaską konstrukcję, a wszystkie ikony są bardzo czyste i dobrze widoczne. Jeśli szukasz czystego, płaskiego zestawu ikon dla swojego komputera z systemem Linux, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby uruchomić Plane w systemie!

Pobieranie ikon samolotów

Aby uzyskać motyw ikony Plane dla systemu Linux, musisz udaj się na Gnome-look.org. Tam znajdziesz kartę „Pliki” i kliknij ją myszą, aby uzyskać dostęp do plików do pobrania.

W zakładce „Pliki” przejrzyj dwa pakiety ikon dostępne do pobrania. Pierwsza paczka to PlaneDarkGnomedark-2-20200224214239.0.zip i jest to ciemna wersja motywu ikony. Drugi to PlaneGnome-2.0.zip, który nie jest ciemnym motywem. Kliknij niebieski przycisk w kolumnie „DL”, a następnie niebieski przycisk „Pobierz”, aby zapisać go na komputerze.

Wydobywanie ikon samolotów

Motywy ikon samolotu są spakowane w archiwach ZIP. Aby wyodrębnić te archiwa, potrzebujesz okna terminalu. Otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie stamtąd użyj poniższych poleceń, aby zainstalować narzędzie Unzip, narzędzie wiersza polecenia, które pomoże Ci wyodrębnić zawartość pobranego archiwum Plane.

Ubuntu

Aby uzyskać rozpakowanie na Ubuntu, uruchom polecenie Apt.

sudo apt install unzip

Debian

Aby zainstalować Rozpakuj na Debianie, uruchom Apt-get.

sudo apt-get install unzip

Arch Linux

W Arch Linux zainstaluj Unzip za pomocą pacman -S.

sudo pacman -S unzip

Fedora

Pobierz najnowszą wersję Rozpakuj na Fedorze dzięki dnf.

sudo dnf install unzip

OpenSUSE

Skonfiguruj rozpakowanie w OpenSUSE z programem zypper.

sudo zypper install unzip

Po skonfigurowaniu aplikacji Rozpakuj na komputerze z systemem Linux użyj polecenia CD, aby przenieść sesję terminala do katalogu „Pobrane”, z którego pobrano pakiet ikon samolotu.

cd ~/Downloads

W katalogu „Pobrane” uruchom poniższe polecenia, aby w pełni wyodrębnić zawartość plików ZIP samolotu.

mkdir -p ~/Downloads/plane-dark  mv PlaneDarkGnomedark-2-20200224214239.0.zip ~/Downloads/plane-dark/
cd ~/Downloads/plane-dark/  unzip PlaneDarkGnomedark-2-20200224214239.0.zip  rm PlaneDarkGnomedark-2-20200224214239.0.zip

lub

mkdir -p ~/Downloads/plane  mv PlaneGnome-2.0.zip ~/Downloads/plane/  cd ~/Downloads/plane/
unzip PlaneGnome-2.0.zip  rm PlaneGnome-2.0.zip

Po zakończeniu ekstrakcji przejdź do następnej sekcji przewodnika.

Sprawdź -   Jak uzyskać holenderski adres IP z dowolnego kraju

Instalowanie ikon samolotów

Konfigurowanie motywów ikon w systemie operacyjnym Linux można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy sposób to jeden użytkownik. Ustawienie ikon jako pojedynczego użytkownika oznacza, że ​​tylko użytkownik, który zainstaluje motyw ikony, ma do niego dostęp. Drugi sposób konfigurowania motywów ikon dotyczy całego systemu. W całym systemie oznacza, że ​​bez względu na to, kto zainstaluje ikony, wszyscy na komputerze będą mieli do niego dostęp i będą mogli ustawić go jako domyślny motyw ikon.

W tym przewodniku omówimy, jak zainstalować motyw ikony Samolot na dwa sposoby. Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala i postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza poleceń poniżej.

Sprawdź -   Jak korzystać z Map Google w trybie incognito na Androidzie

Pojedynczy użytkownik

Aby zainstalować motyw ikony Samolot jako pojedynczy użytkownik, musisz zacząć od utworzenia nowego folderu. Ten nowy folder to „.icons” i mieści wszystkie pliki motywów ikon w twoim katalogu domowym. Aby utworzyć nowy folder, użyj następującego polecenia mkdir. Pamiętaj, aby użyć przełącznika -p! Sprawi, że uprawnienia do folderu „.icons” będą takie same jak do katalogu domowego.

mkdir -p ~/.icons

Po utworzeniu nowego folderu „.icons” użyj polecenia CD, aby przenieść sesję terminala do katalogu „Pobrane”, w którym znajdują się pliki ikon płaszczyzny.

cd ~/Downloads

W katalogu „Pobrane” skorzystaj z polecenia mv, aby przenieść pliki motywu do katalogu „.icons”. Aby zainstalować motyw Płaski ciemny ikona, przenieś folder „płaski-ciemny”. Aby zainstalować tradycyjne ikony płaszczyzny, przenieś folder „płaszczyzna”.

mv plane-dark/ ~/.icons mv plane/ ~/.icons

Możesz potwierdzić instalację za pomocą polecenia ls.

ls ~/.icons | grep plane

W całym systemie

Aby zainstalować ikony samolotu w całym systemie, zacznij od przejścia do katalogu „Pobieranie” za pomocą polecenia CD poniżej.

cd ~/Downloads

Po uzyskaniu dostępu do katalogu „Pobrane” przenieś sesję terminalową z tradycyjnego użytkownika na konto root, używając poniższej komendy sudo -s.

sudo -s

Gdy terminal ma dostęp do konta root, uruchom komendę mv, aby zainstalować ikony samolotu na komputerze.

mv plane-dark/ /usr/share/icons/  mv plane/  /usr/share/icons/

Włączanie ikon płaszczyzny

Motyw Ikona płaszczyzny jest zainstalowany na komputerze z systemem Linux, ale nie będzie można go używać, dopóki nie zostanie włączony. Aby włączyć ikony płaszczyzny w systemie, zacznij od otwarcia okna „Ustawienia”. W oknie „Ustawienia” poszukaj obszaru „Wygląd” lub „Ikony” i zmień domyślny motyw ikon na Płaszczyzna.

Sprawdź -   Jak utworzyć listę wszystkich elementów w folderze w systemie Windows 10

Czy masz problemy ze skonfigurowaniem Plane jako domyślnego motywu ikony na komputerze z systemem Linux? Sprawdź poniższe łącza, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować pulpit systemu Linux do korzystania z ikon płaszczyzny.

newsblog.pl

BIULETYN