Jak zainstalować motyw ikony Surfn w systemie Linux

Surfn to płaski motyw ikon na pulpit systemu Linux. Ma czysty wygląd i jest bardzo przyjemny dla oczu, zwłaszcza jeśli masz dość domyślnego wyglądu pulpitu Linuksa.

Motyw ikon występuje w kilku różnych odmianach, w tym Surfn Arched, Surfn Luv, Surfn Mint-X, Surfn Numix i wiele innych. W tym przewodniku pokażemy, jak zdobyć motyw, który zastąpi domyślne ikony w systemie Linux.

Pobierz motyw ikony Surfn

Motyw ikony Surfin jest już dostępny na Github i jest dostępny dla wszystkich użytkowników. Aby jednak go zdobyć, musisz najpierw zainstalować najnowszy pakiet Git w systemie Linux. Na szczęście prawie każdy system operacyjny Linux obsługuje Git, więc zrobienie tego nie powinno być trudne.

Zainstaluj Git

Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia, które odpowiadają używanej dystrybucji Linuksa.

Ubuntu

sudo apt install git

Debian

sudo apt-get install git

Arch Linux

sudo pacman -S git

Fedora

sudo dnf install git -y

OpenSUSE

sudo zypper install git

Ogólny Linux

Git jest dostępny w większości systemów operacyjnych Linux. Jeśli używasz dystrybucji Linuksa, której nie ma na tej liście, udaj się do Pkgs.org. Mają informacje o Gicie nawet dla najbardziej niejasnych dystrybucji. Lub, sprawdź witrynę Git jeśli wolisz zainstalować program z kodu źródłowego.

Pobierz motyw

Po uruchomieniu klienta Git w systemie Linux będziesz mógł pobrać najnowszą wersję motywu ikony Surfn ze strony GitHub dewelopera. W terminalu użyj polecenia git clone.

git clone https://github.com/erikdubois/Surfn.git

Pozwól narzędziu Git pobrać pliki źródłowe na komputer. To nie powinno zająć dużo czasu. Po zakończeniu procesu użyj polecenia CD, aby przejść do nowo sklonowanego folderu Surfn.

cd Surfin

W katalogu Surfin uruchom polecenie LS, aby wyświetlić wszystkie pliki w folderze. Przyjrzyj się i upewnij się, że wszystko jest tak, jak pokazuje strona Surfn Github.

ls

Zakładając, że są tam wszystkie pliki, przejdź do następnej sekcji samouczka. Lub, jeśli okaże się, że niektórych plików nie ma, wróć do instrukcji pobierania i ponownie uruchom polecenie git-clone. Powinien poprawić brakujące elementy, których nie udało się poprawnie pobrać.

Zainstaluj motyw ikony Surfn

Motyw ikon Surfn instaluje się w systemie Linux znacznie inaczej niż wiele innych motywów ikon, które omówiliśmy w newsblog.pl. Zamiast konieczności ręcznego umieszczania plików w / usr / share / icons lub ~ / .icons, zawiera automatyczny skrypt, który zajmuje się wszystkim.

Należy jednak pamiętać, że automatyczny skrypt instaluje się tylko dla jednego użytkownika. Aby uruchomić skrypt instalacyjny, upewnij się, że jesteś w katalogu „Surfn”. Następnie wykonaj:

./icons-surfn-v2.sh

Lub jeśli powyższe polecenie powoduje problemy, spróbuj:

sh icons-surfn-v2.sh

Zainstaluj w całym systemie

Bardzo przydatne jest to, że motyw ikony Surfn zawiera skrypt instalacyjny, który konfiguruje wszystko automatycznie. Niestety, ustawia wszystko w folderze domowym użytkownika, który go uruchamia, co czyni go żmudnym, jeśli chcesz, aby więcej niż jeden użytkownik miał dostęp do motywu ikony.

Na szczęście istnieje możliwość zainstalowania motywu ikon w całym systemie. Aby rozpocząć proces instalacji w całym systemie, uruchom okno terminala i uzyskaj powłokę roota za pomocą su lub sudo -s.

su -

Lub, jeśli Twój komputer z systemem Linux nie może korzystać z konta Root, uruchom:

sudo -s

Teraz, gdy masz już powłokę roota, przenieś sesję terminala do folderu kodu Surfn.

cd /home/username/Surfn/surfn-icons

Następnie przenieś wszystkie foldery do katalogu / usr / share / icons / za pomocą polecenia mv.

mv * /usr/share/icons/

Jeśli polecenie mv się powiedzie, motyw ikony Surfin będzie dostępny dla wszystkich użytkowników na komputerze z systemem Linux.

Aktywuj Surfn

Aktywacja motywu ikony Surfn odbywa się w sekcji „Wygląd”, „Motyw” lub „Ikona” na pulpicie systemu Linux. Aby uzyskać dostęp do tych ustawień, otwórz okno „Ustawienia systemu” w środowisku pulpitu Linux.

Po otwarciu okna ustawień poszukaj opcji modyfikacji ikon systemowych i kliknij je myszą. Następnie przejrzyj menu pod kątem „Surfn” lub jednej z innych ikon Surfn zawartych w pakiecie, aby zastosować ją jako domyślny motyw ikon systemowych.

Potrzebujesz pomocy w aktywacji motywu ikony Surfn na komputerze z systemem Linux? Możemy pomóc! Spójrz na poniższą listę, aby uzyskać informacje na temat stosowania motywów ikon dla prawie wszystkich nowoczesnych środowisk graficznych Linux.