Udostępnij teraz w social media:

Suru Plus to rewitalizacja motywu ikon Unity 8, który został wdrożony przez Ubuntu (na krótko przed anulowaniem projektu). Dzięki Suru użytkownicy mogą ponownie doświadczyć ikony Unity 8 na dowolnym pulpicie systemu Linux!

Uwaga: Suru Plus najlepiej działa w środowiskach graficznych GTK +, takich jak Gnome Shell, Mate i inne. To powiedziawszy, może również działać na komputerach stacjonarnych Qt Linux, takich jak KDE Plasma i LXQt.

Pobierz Suru Plus

Motyw ikony Suru Plus jest open source i hostowany na GitHub, więc łatwo jest uzyskać do niego dostęp. Ponieważ jednak ikony znajdują się na GitHub, musisz najpierw zainstalować pakiet Git na komputerze z systemem Linux.

Aby zainstalować Git, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze i postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia dla aktualnie używanego systemu operacyjnego Linux.

Ubuntu

sudo apt install git

Debian

sudo apt-get install git

Arch Linux

sudo pacman -S git

Fedora

sudo dnf install git

OpenSUSE

sudo zypper install git

Ogólny Linux

Korzystasz z mniej znanego systemu operacyjnego Linux i potrzebujesz dostępu do pakietu Git? Otwórz narzędzie do instalacji pakietów, wyszukaj pakiet „git” i zainstaluj go. Alternatywnie możesz skompilować pakiet z jego kodu źródłowego, odwiedzając tę ​​stronę tutaj.

Sprawdź -   Jak zainstalować edytor obrazów Gimp w systemie Linux

Po zainstalowaniu narzędzia Git na komputerze z systemem Linux pobierz najnowszą wersję kodu Suru Plus na komputer z systemem Linux za pomocą polecenia git clone.

git clone https://github.com/snwh/suru-icon-theme.git

Pobieranie może zająć trochę czasu, ponieważ jest wiele plików do zdobycia. Po zakończeniu pobierania użyj polecenia cd, aby przejść do katalogu „suru-icon-theme”.

cd ~/suru-icon-theme

Kompilowanie Suru Plus

Kompilowanie motywu ikony Suru Plus w systemie Linux wymaga Mesona. Spójrz poniżej, aby zainstalować go w swojej dystrybucji.

Ubuntu

sudo apt install meson

Debian

sudo apt-get install meson

Arch Linux

sudo pacman -S meson

Fedora

sudo dnf install meson

OpenSUSE

sudo zypper install meson

Ogólny Linux

Meson można zainstalować w ogólnych dystrybucjach Linuksa za pośrednictwem Python3. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z oficjalną dokumentacją tutaj. Dodatkowo możesz zainstalować Mesona, pobierając pakiet dla swojej dystrybucji Linuksa pod adresem Pkgs.org.

Po zajęciu się Mesonem użyj go do skompilowania ikon Suru Plus na komputerze z systemem Linux.

meson "build" --prefix=/usr

Instalowanie Suru Plus

Instalowanie motywu ikony Suru Plus w systemie Linux różni się nieco od innych motywów ikon, ponieważ kod źródłowy nie wypluwa ogólnego folderu ikon, który można umieścić w dowolnym miejscu. Zamiast tego, aby użyć tego motywu ikon, musisz użyć narzędzia do budowania Ninja, aby zainstalować go bezpośrednio.

Sprawdź -   Jak zabezpieczyć serwer Synology NAS przed oprogramowaniem ransomware

Oficjalnie kod źródłowy Suru Plus zawiera instrukcje kompilacji, które umieszczą motyw ikony w domyślnym katalogu ikon dla systemu Linux. Jednak możliwe jest również zainstalowanie go jako pojedynczego użytkownika z kilkoma szybkimi poprawkami.

Zainstaluj dla jednego użytkownika

Twórca Suru Plus domyślnie nie ustawia ikon do instalacji w katalogu „~ / .icons”. Powodem tego jest to, że większość użytkowników Linuksa prawdopodobnie nie martwi się konfigurowaniem swoich ikon dla pojedynczego użytkownika. W rezultacie musimy ręcznie przenieść pliki po zakończeniu instalatora Ninja.

Aby rozpocząć instalację dla jednego użytkownika, uruchom polecenie instalacji Ninja i pozwól mu zainstalować się w domyślnej lokalizacji ikony, tak jak zwykle robi to skrypt budowania Ninja.

sudo ninja -C "build" install

Instalacja powinna minąć. Po zakończeniu wszystko pojawi się w „/ usr / share / icons / Suru /”. Stąd użyj polecenia mkdir, aby utworzyć lokalny folder ikon, aby używać Suru jako pojedynczego użytkownika na swoim komputerze.

mkdir -p ~/.icons

Na koniec zainstaluj Suru jako pojedynczy użytkownik w systemie Linux, przenosząc pliki ikon z „/ usr / share / icons /” do katalogu „~ / .icons”.

sudo mv /usr/share/icons/Suru/ ~/.icons/

Zainstaluj w całym systemie

Chcesz, aby każdy użytkownik Twojego komputera z systemem Linux miał dostęp do motywu ikony Suru Plus? Jeśli tak, musisz go zainstalować w całym systemie. Na szczęście system kompilacji Ninja sprawia, że ​​jest to proces automatyczny. Aby to zrobić, przejdź do okna terminala Linux i wprowadź poniższe polecenie.

sudo ninja -C "build" install

Aktywacja Suru Plus

Motyw ikony Suru musi być włączony, zanim będzie można go używać. Aby go aktywować, otwórz ustawienia systemowe w środowisku pulpitu Linux, wyszukaj opcje „Ikony” i włącz je tam.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw Vimix GTK w systemie Linux

Nie możesz dowiedzieć się, jak zamienić motywy ikon na pulpicie systemu Linux? Możemy pomóc! Spójrz na poniższą listę i wybierz łącze do uruchomionego środowiska graficznego. W każdym z tych linków znajdziesz szczegółowe instrukcje dotyczące dostosowywania ustawień ikon.