Udostępnij teraz w social media:

Motyw ikony Tela to kolorowy, płaski motyw ikon na pulpicie systemu Linux. Papirus i wiele innych motywów ikon dla Linuksa podążają za tym samym trendem projektowym. Jednak Tela wyróżnia się, oferując użytkownikom piękne, niepowtarzalne i artystyczne ikony. Tego rodzaju szczegółów nie znajdziesz w żadnym innym temacie.

Jeśli podoba Ci się „płaski” styl ikon, ale masz już dość Papirusa lub chcesz wypróbować nowy motyw, zrób sobie przysługę i postępuj zgodnie z tym przewodnikiem i dowiedz się, jak skonfigurować motyw ikony Tela w systemie Linux!

Zainstaluj Git w systemie Linux

Motyw ikony Tela wymaga narzędzia kontroli źródła Git, ponieważ motyw ikony znajduje się na GitHub. Na szczęście aplikacja Git jest uniwersalna we wszystkich systemach operacyjnych Linux i jest niezwykle łatwa w instalacji.

Aby rozpocząć instalację narzędzia kontroli źródła Git na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia, które odpowiadają aktualnie używanemu systemowi Linux.

Ubuntu

sudo apt install git

Debian

sudo apt-get install git

Arch Linux

sudo pacman -S git

Fedora

sudo dnf install git

OpenSUSE

sudo zypper install git

Ogólny Linux

Jak wspomniano wcześniej, narzędzie kontroli źródła Git jest powszechnie używane w systemie Linux. Duże i małe systemy operacyjne używają go do różnych celów. W rezultacie Git jest bardzo łatwy do skonfigurowania nawet w nieznanych dystrybucjach Linuksa.

Sprawdź -   Jak edytować dźwięk w przeglądarce

Aby go zainstalować, wyszukaj „git” w menedżerze pakietów swojej dystrybucji. Alternatywnie, przejdź do Pkgs.org, ponieważ mają listę pakietów Git dla wielu różnych systemów operacyjnych Linux. Możesz także pobrać aplikację Git z strona jądra Linux, i skompiluj go od podstaw, jeśli to konieczne.

Pobierz motyw ikony Tela

Pobieranie motywu ikony Tela na komputer z systemem Linux odbywa się za pośrednictwem terminala, ponieważ Git działa tylko za pomocą wiersza polecenia. Aby rozpocząć pobieranie, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Stamtąd użyj klon gita polecenie, aby pobrać motyw ikony Tela i wszystkie niezbędne pliki instalacyjne.

git clone https://github.com/vinceliuice/Tela-icon-theme.git

Pobierz pliki motywu ikony Tela przez Git. Nie powinno to zająć długo. Po zakończeniu procesu zobaczysz nowy katalog o nazwie „Tela-icon-theme” w folderze domowym (~). Potwierdź, że wszystkie pliki ikon Tela znajdują się w tym katalogu, uruchamiając ls polecenie poniżej.

ls ~/Tela-icon-theme

Zainstaluj motyw ikony Tela

Aby można było korzystać z pulpitu systemu Linux, należy zainstalować motyw ikony Tela. Instalowanie motywów ikon w systemie Linux można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy sposób to „pojedynczy użytkownik”, co oznacza, że ​​tylko jeden użytkownik ma dostęp do ikon. Drugi sposób to „systemowy”, w którym każdy na komputerze z systemem Linux, niezależnie od użytkownika, może uzyskać dostęp do ikon i korzystać z nich. W tym przewodniku omówimy obie metody.

Sprawdź -   Jak uzyskać lokalizację geograficzną systemu na podstawie skryptu Bash

Pojedynczy użytkownik

Aby rozpocząć instalację motywu ikony Tela jako pojedynczy użytkownik w systemie Linux, musisz najpierw utworzyć katalog „.icons” w folderze domowym. Aby to zrobić, użyj mkdir Komenda.

mkdir -p ~/.icons

Po utworzeniu nowego katalogu „.icons” w folderze domowym (~) użyj Płyta CD polecenie, aby przejść do katalogu motywów ikon Tela.

cd ~/Tela-icon-theme

Na koniec zainstaluj motyw ikony Tela w katalogu „.icons” za pomocą dołączonego skryptu.

./install.sh -d ~/.icons

Potwierdź, że instalacja się powiodła, wykonując następujące czynności ls Komenda.

ls ~/.icons | grep Tela

W całym systemie

Aby zainstalować motyw ikony Tela w całym systemie, musisz najpierw podnieść okno terminala do użytkownika root. Aby to zrobić, użyj sudo -s Komenda.

sudo -s

Po uzyskaniu dostępu do użytkownika root przejdź do katalogu motywów ikony Tela i uruchom dołączony skrypt instalacyjny, aby skonfigurować motyw.

cd Tela-icon-theme/ ./install.sh -d /usr/share/icons/

Potwierdź, że instalacja się powiodła, wykonując następujące czynności ls Komenda.

ls /usr/share/icons/ | grep Tela

Aktywuj motyw ikony Tela w systemie Linux

Motyw ikona Tela jest teraz skonfigurowany na komputerze z systemem Linux. Jednak środowisko komputerowe jeszcze go nie używa. Dlaczego? Musisz zmienić motyw ikony na komputerze z systemem Linux na Tela.

Sprawdź -   Jak zaplanować połączenie grupowe na Skype

Aby zmienić domyślny motyw ikon dla komputera z systemem Linux, otwórz „Ustawienia systemu” i znajdź obszar ustawień „Wygląd” lub „Ikona”. Następnie zmień domyślny motyw ikon, których obecnie używa Twój system, na „Tela”. Wkrótce potem na pulpicie będzie używany motyw ikon Tela.

Czy masz problemy ze skonfigurowaniem motywu ikony Tela na komputerze z systemem Linux? Nie martw się! Jesteśmy z Tobą. Spójrz na linki na poniższej liście. Wszystkie poniższe łącza zawierają szczegółowe informacje na temat dostosowywania środowisk pulpitu systemu Linux i zmiany motywów ikon.