Udostępnij teraz w social media:

Xenlism to niestandardowy zamiennik motywu ikon dla pulpitu systemu Linux. Jego projekt koncentruje się na jednolitym, kwadratowym kształcie z zgrabnymi logo pośrodku i zyskał popularność dzięki spójnemu projektowi i skupieniu się na dostarczaniu imponujących ikon zastępczych dla szerokiej gamy programów na platformie.

W tym poście przeprowadzimy Cię przez proces instalacji motywu ikony Xenlism dla systemu Linux. Porozmawiamy również o tym, jak włączyć motyw w różnych środowiskach graficznych, takich jak Gnome, KDE Plasma 5, Mate itp.

Zdobądź Xenlism

Motyw ikony Xenlism, podobnie jak większość innych zamienników ikon dla systemu Linux, jest na GitHubie. Powodem, dla którego jest na GitHub, jest to, że programista uważa, że ​​jest to najłatwiejszy sposób na kontrolowanie kodu źródłowego i stworzenie doskonałego, przejrzystego systemu dostarczania dla użytkowników Linuksa, którzy chcą go używać. Jednak ponieważ znajduje się w witrynie GitHub, użytkownicy Linuksa muszą zainstalować narzędzie Git, aby pobrać pliki ikon.

Zainstaluj Git

Instalacja pakietu Git w systemie Linux nie jest trudna. Wiele dystrybucji Linuksa domyślnie zawiera to narzędzie, ponieważ ich system pakowania w pewien sposób opiera się na Gicie. Mimo to Git nie zawsze jest instalowany dla każdego systemu operacyjnego Linux, więc dobrym pomysłem jest omówienie, jak go uruchomić.

Sprawdź -   Jak znaleźć i usunąć zduplikowane zdjęcia na iPhonie

Aby rozpocząć instalację, uruchom okno terminala na pulpicie systemu Linux. Aby to zrobić, naciśnij klawisze Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia, które odpowiadają używanemu systemowi operacyjnemu Linux.

Ubuntu

sudo apt install git

Debian

sudo apt-get install git

Arch Linux

sudo pacman -S git

Fedora

sudo dnf install git -y

OpenSUSE

sudo zypper install git

Ogólny Linux

Jak wspomniano wcześniej, pakiet Git jest niezwykle ważny dla wielu systemów operacyjnych Linux i projektów open source. Z tego powodu nie powinno być trudno znaleźć i zainstalować pakiet Git, otwierając menedżera pakietów, wyszukując „git” i instalując go w zwykły sposób.

Nie możesz znaleźć pakietu Git w źródłach dla systemu operacyjnego Linux? Udaj się do Pkgs.org. Na swojej liście dla Git przedstawiają kilka systemów operacyjnych Linux, a także linki do pakietów dla Git. Alternatywnie pobierz kod źródłowy narzędzia z witryny programistycznej i skompiluj.

Sprawdź -   Jak włączyć szyfrowanie PGP dla Thunderbirda w systemie Linux za pomocą Enigmail

Pobierz Xenlism

Po zainstalowaniu narzędzia Git można bezpiecznie pobrać motyw ikony Xenlism na pulpit systemu Linux za pomocą następującego polecenia.

https://github.com/xenlism/wildfire.git

Pozwól, aby motyw ikony Xenlism został pobrany do twojego systemu. Po zakończeniu pobierania wszystkie pliki pojawią się w folderze oznaczonym „wildfire”. Aby spojrzeć na zawartość tego folderu, użyj CD, aby przejść do katalogu i uruchom LS, aby wyświetlić.

cd wildfire
ls

Zainstaluj Xenlism

Aby skonfigurować motyw ikon Xenlism w systemie Linux, musisz przenieść terminal do podkatalogu „icons” w folderze „wildfire” za pomocą polecenia CD.

cd icons

Po wejściu do katalogu „icons” uruchom polecenie LS, aby wyświetlić ikony zawarte w pakiecie ikon Xenlism.

ls

Upewnij się, że zawartość katalogu „icons” na komputerze z systemem Linux odzwierciedla jego wygląd w serwisie GitHub. Następnie wykonaj poniższe instrukcje dotyczące całego systemu lub instrukcje dla jednego użytkownika.

Zainstaluj w całym systemie

Zainstalowanie Xenlism w całym systemie to najłatwiejszy sposób, aby wszyscy używający komputera z systemem Linux mieli dostęp do motywu ikon. Aby to zrobić, użyj polecenia mv z sudo i umieść wszystko w / usr / share / icons /.

sudo mv Xenlism-* /usr/share/icons

Zainstaluj dla jednego użytkownika

Chcesz, aby motyw ikony Xenlism był dostępny dla jednego użytkownika na komputerze z systemem Linux? Zainstaluj go jako pojedynczy użytkownik, umieszczając wszystkie pliki w ~ / .icons w katalogu domowym.

mkdir -p ~/.icons

mv Xenlism-* ~/.icons

Aktywuj Xenlism

Po zainstalowaniu musisz ręcznie zmienić domyślny motyw ikon na motyw ikony Xenlism. Aby to zrobić, otwórz aplikację ustawień systemu w środowisku pulpitu Linux.

Sprawdź -   Jak szybko uruchamiać i zatrzymywać usługi systemu Windows bez Menedżera zadań

Teraz, gdy aplikacja ustawień jest otwarta na komputerze z systemem Linux, czas przejrzeć ustawienia sekcji „Wygląd” i kliknąć ją myszą. Ewentualnie, jeśli nie możesz znaleźć „wyglądu”, poszukaj „ikon”, „motywów” lub czegoś podobnego.

Po wybraniu opcji „wygląd”, „ikony” lub „motywy” w ustawieniach poszukaj opcji modyfikacji ikon systemowych. Następnie użyj menu, aby zastosować motyw ikony Xenlism jako domyślny motyw ikony systemu.

Potrzebujesz pomocy przy konfigurowaniu motywu ikony Xenlism na komputerze z systemem Linux? Jesteśmy za twoimi plecami! Zapoznaj się z poniższą listą łączy, aby uzyskać więcej informacji na temat każdego z popularnych środowisk pulpitu Linux, aby uzyskać dalsze wskazówki dotyczące stosowania motywów ikon.