Udostępnij teraz w social media:

Neo-to to fantazyjny, neonowy motyw GTK na pulpit systemu Linux. Wygląda na to uroczo i na pewno urozmaici twój nijaki pulpit Linuksa! Oto jak zainstalować go na komputerze z systemem Linux!

Pobieranie Neo-to

Motyw Neo-to GTK jest dostępny dla wszystkich użytkowników Linuksa do pobrania za pośrednictwem Gnome-look.org Witryna internetowa z motywem. Istnieje kilka różnych odmian motywu Neo-to GTK do pobrania.

Aby pobrać dowolną wersję motywu, zacznij od przejścia na stronę o wyglądzie Neo-to Gnome. Po wejściu na stronę kliknij kartę „Pliki”, aby wyświetlić różne pakiety tematyczne dostępne do pobrania.

W obszarze „Pliki” kliknij niebieską ikonę pobierania w kolumnie „DL”, aby rozpocząć pobieranie. Pobieranie motywu Neo-to nie zajmie dużo czasu. Po zakończeniu przejdź do następnej części przewodnika.

Wyodrębnianie Neo-to

Motyw Neo-to GTK jest dystrybuowany do użytkowników Linuksa w postaci archiwum TarXZ. To archiwum musi zostać wyodrębnione przed zainstalowaniem motywu, ponieważ motywów Linuksa nie można aktywować w formacie archiwum.

Aby rozpocząć wyodrębnianie, otwórz okno terminala na pulpicie systemu Linux. Aby otworzyć okno terminala, naciśnij kombinację klawiszy Ctrl + Alt + T. Następnie użyj polecenia CD, aby przejść do katalogu „Pobrane”, w którym został pobrany plik motywu.

cd ~/Downloads

Rozpakowywanie można rozpocząć po wejściu do folderu „Pobrane”. Za pomocą polecenia tar wyodrębnij pliki motywu No-to na swój komputer.

Sprawdź -   Jak skonfigurować IntelliJ IDEA IDE w systemie Linux

Jeśli pobrałeś pakiet motywów „neo-to.tar.xz”, możesz go łatwo wyodrębnić za pomocą następującego polecenia.

tar xvf neo-to.tar.xz

Czy pobrałeś motyw „neo-to-white.tar.xz” do użycia na komputerze z systemem Linux? Wyodrębnij go za pomocą następującego polecenia.

tar xvf neo-to-white.tar.xz

Chcesz zainstalować pakiet motywów „neo-to-lighter-headerbar.tar.xz” na swoim komputerze? Jeśli tak, musisz wprowadzić poniższe polecenie.

tar xvf neo-to-lighter-headerbar.tar.xz

Po całkowitym wyodrębnieniu pakietów motywów Neo-to można rozpocząć instalację. Przejdź do następnej sekcji przewodnika, aby skonfigurować Neo-to na komputerze z systemem Linux!

Instalowanie Neo-to

Istnieją dwa sposoby zainstalowania motywu Neo-to GTK w systemie Linux. Pierwszy sposób instalacji motywu jest znany jako jeden użytkownik, dzięki czemu tylko osoba, która go zainstaluje, ma do niego dostęp. Drugi sposób instalacji Neo-to jest znany jako ogólnosystemowy, co umożliwia każdemu użytkownikowi Linuksa dostęp do motywu po zainstalowaniu.

Sprawdź -   Jak zainstalować aplikację UWP na dysku zewnętrznym w systemie Windows 10

Aby rozpocząć instalację Neo-to w systemie Linux, otwórz okno terminala. Po otwarciu okna terminala postępuj zgodnie z preferowaną metodą instalacji poniżej.

Pojedynczy użytkownik

Aby zainstalować Neo-to jako pojedynczy użytkownik, zacznij od polecenia mkdir, aby utworzyć nowy folder motywu w katalogu domowym. Ten folder motywów umożliwi Twojemu kontu użytkownika dostęp do motywu Neo-to GTK.

mkdir -p ~/.themes

Po utworzeniu nowego folderu ~ / .themes będziesz mógł instalować motywy lokalnie na swoim komputerze, aby tylko twoje konto użytkownika Linuksa miało do nich dostęp. Następnie użyj polecenia CD, aby przejść do katalogu „Pobrane”. Katalog „Pobrane” to miejsce, w którym pakiet motywu Neo-to został wcześniej rozpakowany.

cd ~/Downloads/

W katalogu „Pobrane” użyj polecenia mv, aby przenieść pliki motywu Neo-to do nowo utworzonego katalogu ~ / .themes.

mv  neo-to*/ ~/.themes/

Po przeniesieniu wszystkiego plik motywu Neo-to jest instalowany w trybie jednego użytkownika. Potwierdź, że instalacja zakończyła się pomyślnie, uruchamiając poniższe polecenie ls.

ls ~/.themes

W całym systemie

Aby zainstalować Neo-to w trybie ogólnosystemowym, zacznij od uzyskania dostępu do katalogu „Pobrane”, do którego pakiet motywów został wcześniej rozpakowany. Możesz uzyskać dostęp do tego folderu, korzystając z poniższego polecenia CD.

cd ~/Downloads

W katalogu „Downloads” użyj polecenia sudo -s, aby podnieść sesję terminala do „root” bez opuszczania katalogu, w którym się znajdujesz.

sudo -s

Gdy sesja terminala ma uprawnienia administratora, można rozpocząć instalację Neo-to w trybie ogólnosystemowym. Używając polecenia mv, zainstaluj Neo-to w katalogu / usr / share / themes /.

mv neo-to*/ /usr/share/themes/

Po zakończeniu instalacji Neo-to jest konfigurowany na komputerze z systemem Linux w trybie ogólnosystemowym. Aby sprawdzić, czy instalacja się powiodła, uruchom poniższe polecenie ls.

ls /usr/share/themes/

Aktywacja Neo-to

Motyw Neo-to GTK jest instalowany na komputerze z systemem Linux, ale zainstalowanie go nie aktywuje motywu. Aby zacząć używać motywu Neo-to GTK na komputerze z systemem Linux jako domyślnego motywu GTK, musisz zmienić domyślny motyw GTK na „Neo-to”.

Sprawdź -   Jak grać w Fallout: New Vegas w systemie Linux

Nie masz pewności, jak zmienić domyślny motyw GTK na komputerze z systemem Linux? Zapoznaj się z poniższą listą łączy i wybierz środowisko graficzne, którego używasz w systemie Linux, aby dowiedzieć się, jak zmieniać motywy GTK!