Udostępnij teraz w social media:

Śnieg jest lekkim motywem dla Linuksa, który jest zgodny ze specyfikacją projektową podobną do komputera Mac z szarawymi gradientami kolorów. Podczas gdy fani popularnych motywów Material Design, takich jak Adapta lub Arc, może się to nie podobać, Snow wypełnia lukę dla ludzi, którzy kochają Mac, używają Linuksa i chcą czegoś nowoczesnego.

Pobieranie śniegu

Motyw Snow GTK jest dostępny do pobrania dla wszystkich użytkowników Linuksa za pośrednictwem strony z motywem przypominającym Gnome. Aby uzyskać ten temat, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku przedstawionymi poniżej.

Krok 1: Udaj się do Gnome-look.org i znajdź kartę „Pliki” i kliknij ją, aby uzyskać dostęp do opcji pobierania dostępnych w witrynie dla motywów.

Krok 2: W obszarze pobierania śniegu (Pliki) dostępne są dwie opcje pobierania. Pierwsza opcja to Snow.tar.xz, główny motyw śniegu. Drugi to Snow-alien.tar.xz.

Wybierz jedną z opcji (Śnieg lub Śnieżny kosmita), wybierając niebieski przycisk obok pliku.

Krok 3: Po kliknięciu niebieskiego przycisku na ekranie pojawi się komunikat pobierania. Kliknij opcję „Pobrane”, aby natychmiast pobrać Snow lub Snow Alien do folderu „Pobrane” na komputerze z systemem Linux.

Po zakończeniu pobierania aplikacji Snow przejdź do następnej sekcji przewodnika.

Sprawdź -   Jak uzyskać próbnik kolorów w systemie Windows 10

Odśnieżanie

Motyw Snow GTK, a także Snow Alien, muszą zostać w pełni wyodrębnione z ich archiwów TarXZ przed próbą użycia ich jako motywów systemowych na pulpicie Linux.

Rozpakowywanie archiwów TarXZ w systemie Linux najlepiej wykonać przy pomocy smoła polecenie w wierszu poleceń systemu Linux. Dlaczego? Wiersz poleceń jest bardzo szybki, wydajny i pozwoli użytkownikom manipulować plikami i radzić sobie z nimi za pomocą jednego polecenia, zamiast zajmować się żmudnością menedżerów plików systemu Linux.

Aby rozpocząć proces wyodrębniania, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami ekstrakcji krok po kroku poniżej.

Krok 1: Pobrane pliki śniegu i śniegu obcych są przechowywane w folderze „Pobrane”. Jednak gdy okno terminala jest otwarte, nie ma go w tym folderze. Musisz przenieść tam sesję terminalową za pomocą Płyta CD polecenie poniżej.

cd ~/Downloads

Krok 2: W katalogu „Pobrane pliki” uruchom ls polecenie w połączeniu z grep narzędzie do sprawdzenia, czy rzeczywiście pobrałeś Snow lub Snow Alien.

ls | grep Snow.tar.xz  ls | grep Snow-alien.tar.xz

Zakładając, że polecenie generuje wydruk, który pokazuje Snow.tar.xz lub Snow-alien.tar.xz, będziesz mógł przejść do następnego kroku. Jeśli nie, pobierz go ponownie.

Krok 3: W pełni wypakuj zawartość plików Snow lub Snow Alien TarXZ, wykonując tar xvf polecenie poniżej.

tar xvf Snow.tar.xz

lub, w przypadku Snow Alien:

tar xvf Snow-alien.tar.xz

Po zakończeniu procesu wyodrębniania zobaczysz Snow lub Snow-alien folder w katalogu „Pobrane”. Potwierdź to za pomocą ls polecenie poniżej.

ls | grep Snow

lub, dla Snow Alien

ls | grep Snow-alien

Po potwierdzeniu nowych folderów przejdź do następnej sekcji przewodnika.

Sprawdź -   Jak dołączyć do spotkania Microsoft Teams bez aplikacji

Instalowanie systemu Snow w systemie Linux

Zainstalowanie motywu Snow GTK na pulpicie Linux, podobnie jak wypakowanie go z archiwum TarXZ, wymaga terminalu. Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami opisanymi poniżej, które odpowiadają preferowanej metodzie instalacji.

Pojedynczy użytkownik

Zainstalowanie motywu Snow GTK w systemie Linux w trybie pojedynczego użytkownika oznacza, że ​​tylko jeden użytkownik ma dostęp do motywu (użytkownik, który go instaluje). Ta metoda jest idealna, jeśli tylko jedna osoba ma dostęp do twojego komputera z systemem Linux i nie planujesz dodawać żadnych innych użytkowników.

Aby zainstalować motyw Snow GTK na komputerze z systemem Linux jako pojedynczy użytkownik, zacznij od otwarcia okna terminala i przeniesienia go do folderu „Pobrane” za pomocą Płyta CD Komenda.

cd ~/Downloads

W katalogu „Pobrane pliki” skorzystaj z mkdir polecenie, aby utworzyć nowy folder o nazwie ~/.themes w twoim katalogu domowym (~).

mkdir -p ~/.themes

Na koniec przenieś folder motywu Snow GTK z katalogu „Pobrane” do nowo utworzonego ~/.themes folder za pomocą mv Komenda.

mv Snow/ ~/.themes

Alternatywnie, aby przenieść motyw Obcy śnieg, wprowadź te polecenia.

mv Snow-alien/ ~/.themes

W całym systemie

Instalując motyw Snow GTK w całym systemie, wykonaj następujące czynności. Najpierw otwórz okno terminala i przenieś sesję terminala do katalogu „Pobieranie” za pomocą Płyta CD Komenda.

cd ~/Downloads

W katalogu „Pobrane” przenieś terminal od zwykłego użytkownika do użytkownika root za pomocą sudo -s.

sudo -s

Na koniec zainstaluj motyw Snow GTK w katalogu / usr / share / themes / za pomocą mv Komenda.

mv Snow/ /usr/share/themes/

W przypadku Snow Alien wykonaj następujące czynności:

mv Snow-alien/ /usr/share/themes/

Włączanie śniegu w systemie Linux

Motyw Snow GTK jest zainstalowany na komputerze z systemem Linux. Jednak sama instalacja motywu nie wystarczy, aby pulpit systemu Linux zaczął z niego korzystać. Musisz zmodyfikować ustawienia wyglądu, aby domyślny motyw został zmieniony na Snow lub Snow alien.

Sprawdź -   Jak skonfigurować Chromecasta z iPhonem

Aby włączyć Snow lub Snow Alien jako domyślny motyw GTK na pulpicie Linux, zacznij od otwarcia aplikacji „Ustawienia”. Następnie wyszukaj „Wygląd” lub „Motywy” i zmień domyślny wygląd na Śnieg lub Obcy śnieg.

Masz problemy ze zmianą domyślnego wyglądu ulubionego środowiska Linux? Sprawdź poniższe linki. Przeprowadzą Cię przez proces dostosowywania ulubionych środowisk pulpitu.