Jak zainstalować motyw Solarized Dark Colorpack GTK w systemie Linux

Motyw GTK Solarized Dark colorpack to stylowy ciemny motyw z akcentami ciemnej zieleni i czerni w połączeniu z różnymi kolorami, takimi jak różowy, limonkowy, niebieski, fioletowy i inne. To doskonały motyw GTK na komputery stacjonarne z systemem Linux dla tych, którzy nie lubią lekkich. Oto jak skonfigurować go w systemie.

Pobieranie Solarized Dark Colorpack

Motyw Solarized Dark Colorpack GTK znajduje się na stronie z motywem przypominającym gnome, więc jeśli próbujesz go zainstalować, musisz pobrać go ze strony na stronie.

Ponieważ motyw Solarized Dark Colorpack GTK jest paczką (stąd nazwa Colorpack), każda kolorowa wersja motywu jest osobna do pobrania. Aby rozpocząć proces pobierania, przejdź do Solarized Dark's Strona wyglądająca jak gnomi kliknij sekcję „pliki”. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej.

Cyjan

Aby pobrać wersję Cyan motywu, zlokalizuj Solarized-Dark-Cyan_1.9.1.zip na karcie Pliki i kliknij niebieski przycisk pobierania.

niebieski

Aby zdobyć motyw Niebieski, kliknij przycisk pobierania obok Solarized-Dark-Blue_1.9.1.zip.

Pomarańczowy

Chcesz pomarańczową wersję Solarized Dark? Pobieranie Solarized-Dark-Orange_1.9.1.zip.

Magenta

Aby pobrać wersję Magenta Solarized Dark, pobierz Solarized-Dark-Magenta_1.9.1.zip

Zielony

Aby uzyskać zielony motyw, pobierz Solarized-Dark-Green_1.9.1.zip z sekcji Pliki.

Fioletowy

W przypadku Violet weź Solarized-Dark-Violet_1.9.1.zip ze strony Solarized Dark.

Czerwony

Jak czerwona wersja motywu Solarized Dark GTK? Pobieranie Solarized-Dark-Red_1.9.1.zip z wyglądu Gnome.

Wydobywanie Solarized Dark Colorpack

Zanim będzie można zobaczyć motyw Solarized Dark na komputerze z systemem Linux, pliki należy wyodrębnić z archiwum ZIP, w którym zostały pobrane. Aby wyodrębnić pliki ZIP w systemie Linux, możesz użyć menedżera plików lub terminala. W tym przewodniku wykorzystamy terminal, ponieważ jest on znacznie szybszy.

Aby rozpocząć proces wyodrębniania, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Po otwarciu okna terminala uruchom rozpakuj – pomóż polecenie, aby sprawdzić, czy masz narzędzie Unzip skonfigurowane na komputerze z systemem Linux.

unzip --help

Jeśli nic się nie stanie po uruchomieniu powyższego polecenia, musisz zainstalować Rozpakuj. Aby to zrobić, przejdź do Pkgs.org, wybierz swoją dystrybucję i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Bez rozpakowywania możemy korzystać z Płyta CD polecenie, aby przejść do katalogu „Pobrane”.

cd ~/Downloads.

W katalogu „Pobrane pliki” możemy w pełni wyodrębnić archiwum Solarized Dark ZIP za pomocą rozsunąć suwak Komenda.

unzip Solarized-Dark-*.zip

Kiedy rozsunąć suwak polecenie kończy wykonywanie, zostanie utworzony folder w katalogu „Pobrane”. Nazwa folderu to Solarized-Dark-COLOR.

Uwaga: „KOLOR” oznacza rodzaj pobranego motywu. Na przykład, jeśli rozpakowałeś Solarized Dark Cyan, folder będzie Solarized-Dark-Cyan.

Instalowanie Solarized Dark Colorpack

Archiwum ZIP z Solarized Dark Colorpack zostało zakończone. Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć instalację motywu na komputerze z systemem Linux. Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji opisanymi poniżej.

Pojedynczy użytkownik

Zainstalowanie motywu Solarized Dark Colorpack jako pojedynczego użytkownika jest dobrym pomysłem, jeśli masz tylko jednego użytkownika na komputerze z systemem Linux i nie masz żadnego powodu, aby pozwolić innym osobom na dostęp do tego motywu.

Aby rozpocząć instalację motywu jako pojedynczy użytkownik, użyj mkdir polecenie, aby utworzyć nowy folder o nazwie .themes.

mkdir -p ~/.themes

Po utworzeniu nowego folderu .themes w katalogu domowym użyj mv polecenie, aby umieścić motyw Solarized Dark w katalogu.

mv Solarized-Dark-* ~/.themes

W całym systemie

Zainstalowanie motywu Solarized Dark w całym systemie sprawi, że będzie on dostępny dla wszystkich użytkowników systemu Linux, nie tylko dla ciebie. Przenieś okno terminala do katalogu „Pobieranie” za pomocą Płyta CD polecenie, aby rozpocząć instalację.

cd ~/Downloads

Podnieś terminal do rootowania sudo -s

sudo -s

Używając mv polecenie umieść motyw Solarized Dark GTK w /usr/share/themes/ informator.

mv Solarized-Dark-* /usr/share/themes/

Włączanie Solarized Dark Colorpack

Solarized Dark Colorpack jest zainstalowany na komputerze z systemem Linux, ale proces nie został zakończony. Ostatnim krokiem tego procesu jest włączenie Solarized Dark Colorpack jako domyślnego motywu GTK na pulpicie Linux.

Aby włączyć motyw Solarized Dark Colorpack GTK na pulpicie Linux, zacznij od otwarcia obszaru „Ustawienia” pulpitu Linux. Następnie po przejściu do obszaru „Ustawienia” poszukaj „Motywów” i zmień bieżący motyw, którego używasz na pulpicie, na motyw Solarized Dark zainstalowany z pakietu kolorów.

Masz problemy z aktywacją Solarized Dark Colorpack na komputerze z systemem Linux? Wybierz środowisko pulpitu z poniższej listy, aby dowiedzieć się dokładnie, jak zmienić domyślny motyw.