Jak zainstalować motyw Sweet GTK

Udostępnij teraz w social media:

Czy potrzebujesz nowego, unikalnego motywu na pulpit systemu Linux? Rozważ wypróbowanie motywu Sweet GTK! Ma świetny wygląd, jest bardzo nowoczesny i podobny do Maca, a jednocześnie wyróżnia się spośród wielu innych motywów inspirowanych Apple.

Uwaga: Sweet GTK to pakiet tematyczny. Po zainstalowaniu użytkownicy mogą wybrać wersję „jasną” lub „ciemną”.

Zainstaluj Git

Kod źródłowy motywu Sweet GTK znajduje się na stronie GitHub dewelopera. Pobieranie Sweet bezpośrednio z tej strony jest świetnym pomysłem, ponieważ umożliwia pobranie najnowszej wersji motywu, z najnowszymi poprawkami itp. Jednak interakcja ze stroną Sweet GitHub wymaga specjalnego pakietu terminala: Git. Aby pobrać ten program, uruchom okno terminala i postępuj zgodnie z instrukcjami pasującymi do używanego systemu operacyjnego Linux.

Ubuntu

sudo apt install git

Debian

sudo apt-get install git

Arch Linux

sudo pacman -S git

Fedora

sudo dnf zainstaluj git

OpenSUSE

sudo zypper install git

Ogólny Linux

Git to najpopularniejsze narzędzie do zarządzania kodem źródłowym na platformie Linux. Działa z nim wiele projektów (wraz z usługami takimi jak GitHub czy GitLab). Jeśli używasz mniej znanej dystrybucji Linuksa i potrzebujesz programu Git, nie martw się! Po prostu wyszukaj w menedżerze pakietów „git” i zainstaluj go tak, jak zwykle instalujesz programy.

  Ta aplikacja twierdzi, że usuwa wodę z głośnika telefonu iPhone

Nie możesz znaleźć programu Git w swoim systemie operacyjnym? Rozważ pobranie i zainstalowanie go ze źródła. Kod jest dostępny tutaj.

Skonfiguruj motyw Sweet GTK w systemie Linux

Jak wspomniano wcześniej: musisz zainstalować Sweet przez GitHub. Ta droga jest najłatwiejsza, ponieważ Git może szybko pobrać wszystkie pliki na dowolny komputer w jednej chwili, zamiast zajmować się rozpakowywaniem archiwów Zip lub plików TarGZ. Aby pobrać motyw Sweet, otwórz okno terminala i uruchom polecenie git clone.

git clone https://github.com/EliverLara/Sweet.git

Polecenie clone mówi Gitowi, aby pobrać motyw Sweet GTK do folderu domowego i umieścić wszystko w folderze Sweet. Możesz wejść do tego folderu motywów za pomocą polecenia CD.

cd Sweet

W katalogu „Sweet” znajdują się wszystkie ważne pliki motywów GTK. Aby przyjrzeć się bliżej danym, uruchom polecenie ls.

ls

Kiedy możesz sprawdzić, czy wszystkie pliki GTK są zgodne z tym, co jest pokazane na stronie GitHub motywu, możesz bezpiecznie zainstalować Sweet w systemie Linux. Wykonaj poniższe czynności, aby poprawnie skonfigurować.

  Jak zmienić automatycznie generowany tekst alternatywny dla obrazów w usłudze Office 365

Zainstaluj Sweet dla jednego użytkownika

Skonfigurowanie motywu Sweet GTK, aby tylko jedno konto użytkownika miało do niego dostęp, jest dobrym pomysłem, jeśli nie udostępniasz nikomu komputera. Aby to zrobić, musisz najpierw utworzyć folder .themes. Aby utworzyć nowy folder, otwórz okno terminala i użyj polecenia mkdir.

mkdir -p ~/.themes

Po utworzeniu nowego folderu przenieś do niego pliki motywów Sweet GTK i zakończ instalację.

cd ~/

mv Sweet ~/.themes

Zainstaluj Sweet w całym systemie

Chcesz, aby więcej niż jeden użytkownik miał dostęp do motywu Sweet GTK i korzystał z niego? Musisz go zainstalować w całym systemie! Aby to zrobić, przejdź do katalogu domowego za pomocą polecenia CD. Następnie, używając sudo, umieść motyw w / usr / share / themes /.

cd ~/

sudo mv Sweet /usr/share/themes/

Słodki motyw ikon

Motyw Sweet GTK wygląda świetnie sam w sobie, ale nie jest kompletny bez pasującego motywu ikon. Zestaw ikon, który najlepiej pasuje do tego motywu, jest znany jako Aqua Dark.

Aby motyw ikony Aqua Dark działał, pobierz go za pomocą tego linku. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować go na komputerze z systemem Linux.

  Jak oglądać Netflix na telewizorze innym niż Smart TV (pełny przewodnik)

Krok 1: Przenieś terminal do ~ / Downloads za pomocą polecenia CD.

cd ~/Downloads

Krok 2: Wyodrębnij plik archiwum Aqua Dark TarXZ za pomocą polecenia tar.

tar -xvf Aqua-Dark.tar.xz

Krok 3: Zainstaluj Aqua Dark.

Pojedynczy użytkownik

Aby skonfigurować Aqua Dark dla pojedynczego użytkownika, utwórz folder .icons, a następnie przenieś do niego pliki.

mkdir -p ~/.icons
mv Aqua-Dark ~/.icons/

W całym systemie

Aby uzyskać ogólnosystemową konfigurację Aqua Dark, umieść pliki ikon w / usr / share / icons /.

sudo mv ~/Downloads/Aqua-Dark/ /usr/share/icons/

Włączanie Sweet

Sweet jest skonfigurowany na komputerze z systemem Linux, ale nie będziesz mógł z niego korzystać, chyba że go włączysz.

Otwórz „Ustawienia”, a następnie wyszukaj „Wygląd” lub „motywy” i zmień motyw na „Słodki”. Pamiętaj też, aby zmienić domyślną ikonę na „Aqua Dark”.

Nie wiesz, jak ustawić Sweet jako domyślny motyw GTK w systemie Linux? Możemy pomóc! Sprawdź jeden z samouczków na poniższej liście!

Uwaga: Sweet to motyw oparty na GTK, więc nie będzie działał w środowiskach graficznych, takich jak KDE Plasma 5, LXQt lub inne środowiska inne niż GTK.

x