Udostępnij teraz w social media:

Nowa Edge jest oparta na Chromium i pozwala zainstalować dowolne rozszerzenia Chrome w Edge. Jeśli jednak spróbujesz zainstalować motywy, nie możesz. Można się tego spodziewać, ponieważ Microsoft buduje Edge’a na Chromium, ale wprowadza do niego modyfikacje. To jest jeden z nich, ale możesz go obejść i zainstalować motywy Chrome na Chromium Edge.

Aby zainstalować motywy Chrome na Chromium Edge, musisz pobrać plik motywu i zainstalować go jako rozpakowane rozszerzenie.

Pobierz plik motywu

Aby jednak uzyskać motyw, będziesz musiał użyć Chrome i motywu Chromium o nazwie Zdobądź CRX. Zainstaluj go, a następnie w Chrome odwiedź stronę motywu w Chrome Web Store i kliknij ikonę rozszerzenia GET CRX obok paska adresu URL.

Sprawdź -   Jak włączyć alerty LED Flash tylko wtedy, gdy Twój iPhone jest cichy

Wybierz opcję Pobierz CRX tego rozszerzenia, co spowoduje pobranie pliku CRX rozszerzenia.

Zainstaluj na Chromium Edge

Otwórz Chromium Edge i kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu. Wybierz Rozszerzenia z menu. Na stronie rozszerzeń włącz przełącznik trybu programisty w lewym dolnym rogu.

Następnie przeciągnij i upuść plik CRX na stronę rozszerzenia, a zostanie on zainstalowany.

Motywy wyglądają tak dobrze, jak w Chrome.

Odinstalowywanie motywów

Odinstalowanie motywu jest trochę trudne, ponieważ zastosowaliśmy trochę obejścia, aby go uzyskać.

Najpierw zamknij Edge. Otwórz Menedżera zadań i upewnij się, że nie jest uruchomiona żadna instancja ani usługa związana z Edge. Jeśli zobaczysz coś związanego z Edge, zaznacz to i zakończ.

Sprawdź -   Jak uzyskać alerty o wysokim procesorze i pamięci RAM w systemie Windows 10

Otwórz Eksplorator plików i przejdź do następującej lokalizacji;

C:UsersYourUserNameAppDataLocalMicrosoftEdge DevUser DataDefault

W folderze Default poszukaj pliku Preferences. Otwórz go za pomocą Notatnika lub dowolnego innego wybranego edytora tekstu. Użyj funkcji wyszukiwania, aby znaleźć „motyw”.

Znajdziesz taką linię;

"theme":{"id":"aghfnjkcakhmadgdomlmlhhaocbkloab","pack"

Bit „aghfnjkcakhmadgdomlmlhhaocbkloab” to identyfikator zainstalowanego motywu. Będzie się różnić w zależności od zainstalowanego motywu, więc nie będzie pasował do przykładu. Musisz to wszystko usunąć, aby linia wyglądała tak;

"theme":{"id":" ","pack"

Zapisz zmianę, a następnie otwórz Edge. Motyw zniknie. W Edge może pojawić się komunikat, że nie został poprawnie zamknięty. Jest to prawdopodobnie wynikiem zamknięcia procesu związanego z Edge w Menedżerze zadań.

Sprawdź -   Jak utrzymać laptop włączony przy zamkniętej pokrywie w systemie Windows 10