Jak zainstalować niepodpisane dodatki w przeglądarce Firefox 43

Udostępnij teraz w social media:


Firefox 43 pojawił się zaledwie kilka dni temu, a wraz z nim nowa funkcja bezpieczeństwa, którą Firefox wprowadził już do swoich kanałów beta, trafiła do stabilnej wersji. Od wersji 43 nie można już instalować niepodpisanych dodatków. To posunięcie ma na celu zapobieżenie niczego nie podejrzewającym użytkownikom przypadkowego zainstalowania złośliwych dodatków spoza rynku Firefox. Intencje Mozilli są bez wątpienia szlachetne, ale większość użytkowników nie jest zadowolona z tej zmiany. Install Unsigned Add-ons to dodatek do Firefoksa, który pozwoli Ci zainstalować niepodpisane dodatki. Nie blokuje początkowej próby Firefoksa, aby ostrzec Cię przed potencjalnym zainstalowaniem niewiarygodnego dodatku, jednak po wyraźnym kliknięciu przycisku „zezwól” możesz zainstalować dodatek.

  Jak usunąć, archiwizować i edytować kanał Slack (kompletny samouczek)

Gdy instalujesz niepodpisany dodatek w przeglądarce Firefox 43, zobaczysz następujące wyskakujące okienko. Kliknięcie „Zezwól” nie jest pomocne, ponieważ nadal nie pozwala na zainstalowanie dodatku. Być może są wyjątki, kiedy to działa, ale w większości nie robi nic.

Po zainstalowaniu Instaluj niepodpisane dodatki zobaczysz początkowy znak ostrzegawczy. Po kliknięciu przycisku „Zezwól” pojawi się drugie ostrzeżenie z opcją instalacji. Kliknij go, a dodatek zostanie zainstalowany.

zainstaluj niepodpisany dodatek

Instalowanie niepodpisanych dodatków umożliwia także sprawdzanie i włączanie dodatków, które Firefox 43 mógł wyłączyć podczas uaktualniania przeglądarki. Niestety, dodatek wyskakuje okno z pytaniem, czy chcesz sprawdzić wyłączone dodatki za każdym razem, gdy otwierasz przeglądarkę Firefox, co jest ponad irytujące.

  Jak przełączać i dostosowywać widok konwersacji w programie Outlook

zainstaluj niepodpisane dodatki

Prawdopodobnie najlepiej jest włączyć dodatek tylko wtedy, gdy musisz zainstalować niepodpisany. W ten sposób nadal możesz skorzystać z kontroli bezpieczeństwa, którą dodał Firefox.

Zainstaluj Zainstaluj niepodpisane dodatki dla przeglądarki Firefox

x