01/20/2022

Jak zainstalować nowy program uruchamiający Minecraft dla systemu Linux

Udostępnij teraz w social media:

Minecraft to jedna z niewielu gier wideo obsługujących platformę Linux. W przeszłości rozmawialiśmy o tym, jak grać w Minecrafta w systemie Linux. W tym samouczku opisaliśmy, jak ręcznie pobrać pakiet Jar, zainstalować Javę i uruchomić grę.

Metoda opisana w starym samouczku do grania w Minecrafta jest teraz przestarzała, a samodzielny plik Jar nie jest już dostępny do pobrania. Jeśli chcesz nadal cieszyć się grą Minecraft w systemie Linux, musisz pobrać nowy program uruchamiający Minecraft dla systemu Linux z Mojang. W tym samouczku pokażemy, jak sprawić, by gra Minecraft działała, instalując nowy program uruchamiający. Zacznijmy!

Pobierz instalator

Mojang umieścił na swojej stronie nowy program uruchamiający Minecraft dla systemu Linux. Aby pobrać go do swojej dystrybucji Linuksa, przejdź do Minecraft.net. Tam zaloguj się na swoje istniejące konto (lub załóż nowe, jeśli musisz to zrobić).

Po zalogowaniu się na swoje konto Mojang w witrynie internetowej, znajdź przycisk „Powrót do Minecraft.net” u góry i kliknij go, aby powrócić do strony głównej witryny. Następnie kliknij przycisk menu po prawej stronie, a następnie zielony przycisk ze strzałką w sekcji „pobierz”.

Sprawdź -   Jak wyświetlić i usunąć wszystkie strony internetowe z danymi zapisanymi na Twoim iPhonie lub iPadzie

Po kliknięciu przycisku pobierania witryna powinna automatycznie wykryć bieżący system operacyjny i wyświetlić zalecaną opcję pobierania dla systemu operacyjnego Linux.

Istnieje wiele różnych opcji pobierania nowego programu uruchamiającego Minecraft dla systemu Linux, w tym pakiet DEB i pakiet AUR społeczności. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami pobierania dla systemu operacyjnego Linux.

Ubuntu / Debian

Mojang stworzył nowy, możliwy do zainstalowania pakiet DEB dla użytkowników Ubuntu i Debian. Jest to doskonały sposób na uruchomienie gry, ponieważ pakiet pobiera Javę i wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się grą bez problemów. Aby otrzymać kopię nowego programu uruchamiającego, na stronie pobierania znajdź „Desktopy” i kliknij opcję „Linux”.

Po kliknięciu „Linux” witryna powinna automatycznie wykryć, że należy pobrać DEB. Jeśli nie, jest to bezpośredni link tutaj.

Pobierz pakiet DEB na swój komputer z systemem Debian lub Ubuntu Linux i przejdź do sekcji konfiguracji w przewodniku.

Arch Linux

Mojang połączył się z oficjalnym pakietem AUR, aby uruchomić Minecrafta w Arch Linux. Aby go zdobyć, musisz zainstalować pomocnika Trizen AUR. Aby rozpocząć, użyj menedżera pakietów Pacman, aby zainstalować pakiety Base-devel i Git.

sudo pacman -S base-devel git

Następnie pobierz kod pomocnika Trizen AUR. Pobranie tej aplikacji znacznie ułatwi działanie gry Minecraft.

git clone https://github.com/trizen/trizen

Zainstaluj aplikację Trizen.

cd trizen
makepkg -sri

Gdy aplikacja Trizen działa na Arch, przejdź do sekcji konfiguracji tego samouczka.

Sprawdź -   Jak znaleźć lokalizację folderu startowego systemu Windows 10?

Kłapnięcie

Twórcy Minecrafta mają na stronie pobierania dla użytkowników Linuksa ogólne archiwum TarGZ, które umożliwia wszystkim, nawet tym, którzy nie używają Ubuntu, Debian lub Arch Linux, uruchomienie aplikacji. Niestety, ta metoda jest żmudna, więc wspaniale jest zobaczyć, że nowy program uruchamiający Minecraft dla systemu Linux jest w sklepie Snap.

Aby pobrać grę Minecraft ze sklepu Snap, musisz najpierw włączyć Snapd w swoim systemie. Aby to zrobić, przejdź do tego samouczka tutaj i postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi Twojej dystrybucji Linuksa. Po zakończeniu przejdź do sekcji konfiguracji.

Flatpak

Minecraft jest na Flathubie jako Flatpak, więc jeśli używasz dystrybucji, która go obsługuje, będziesz w stanie szybko pobrać grę. Aby pobrać grę Minecraft przez Flatpak, musisz zainstalować środowisko wykonawcze Flatpak. tutaj, aby uzyskać pomoc, jak to zrobić.

Gdy środowisko wykonawcze Flatpak będzie działać w Twojej dystrybucji, musisz skonfigurować Flathub, aby pakiet Minecraft był dostępny. Aby włączyć Flathub, otwórz terminal i wprowadź poniższe polecenie.

sudo flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Po uruchomieniu repozytorium Flathub przejdź do sekcji konfiguracji, aby zakończyć instalację.

Sprawdź -   Jak dodać informacje o systemie do pulpitu systemu Linux?

Skonfiguruj instalatora

Teraz, gdy już omówiliśmy, jak pobrać pakiet instalacyjny Minecrafta dla różnych dystrybucji Linuksa, czas zainstalować go w systemie. Aby działał w konkretnym systemie operacyjnym Linux, otwórz okno terminala i postępuj zgodnie z instrukcjami odpowiadającymi używanemu systemowi operacyjnemu.

Ubuntu / Debian

Aby nowy program uruchamiający działał na komputerach z systemem Ubuntu i Debian, użyj polecenia CD, aby przejść do katalogu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

Po wejściu do folderu „Pobrane” uruchom narzędzie dpkg, aby zainstalować pakiet.

sudo dpkg -i Minecraft.deb

Po początkowej instalacji pakietu mogą wystąpić problemy z zależnościami. Napraw to za pomocą:

sudo apt install -f

Arch Linux

Najtrudniejszą częścią uruchomienia Minecrafta na Arch Linux jest skonfigurowanie Trizen. Teraz, gdy masz już narzędzie gotowe do użycia, wystarczy jedno proste polecenie, aby zainstalować nowy program uruchamiający Minecraft. W terminalu wprowadź następujące polecenie.

trizen -S minecraft-launcher

Kłapnięcie

Gdy Snapd działa, uzyskanie nowego programu uruchamiającego Minecraft jest prostym poleceniem szybkiej instalacji.

sudo snap install mc-installer

Flatpak

Dzięki środowisku wykonawczemu Flatpak i repozytorium Flathub działającym w systemie Linux będziesz mógł szybko zainstalować najnowszy program uruchamiający Minecraft z instalacją flatpak.

flatpak install flathub com.mojang.Minecraft

x