Jak zainstalować opartą na Chromium wersję przeglądarki Brave w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

Firma Brave zmieniła przeglądarkę z własnego, wewnętrznego silnika renderującego na Chromium. W rezultacie wszystkie metody instalacji, które omówiliśmy w naszym przewodniku na temat instalacji przeglądarki Brave, są teraz niedokładne.

W tym przewodniku pokażemy nowe sposoby instalacji najnowszej przeglądarki Brave na komputerze z systemem Linux. Aby rozpocząć, odinstaluj starą wersję z komputera. Następnie zainstaluj wszelkie oczekujące aktualizacje oprogramowania i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Instrukcje instalacji Ubuntu / Debian

Nowa wersja przeglądarki Brave nie jest już dostępna w sklepie Ubuntu Snap Store. W związku z tym, jeśli chcesz korzystać z najnowszej wersji Brave, musisz zainstalować ją za pomocą niestandardowego repozytorium oprogramowania. Aby rozpocząć proces instalacji, otwórz okno terminala i użyj apt install polecenie, aby skonfigurować pakiety „apt-transport-https” i „curl”, które są wymagane do skonfigurowania repozytorium Brave.

Uwaga: można wykonać te instrukcje na komputerze z systemem Linux Debian, aby uruchomić przeglądarkę Brave. Jednak w niektórych wersjach systemu operacyjnego może być konieczna wymiana trafny polecenia z apt-get polecenia.

sudo apt install apt-transport-https curl

Po instalacji pakietów „apt-transport-https” i „curl” użyj kędzior polecenie pobrania klucza do wydania repozytorium Brave. Nie pomiń tego kroku! Bez pliku klucza repo nie będzie działać z Ubuntu!

curl -s https://brave-browser-apt-release.s3.brave.com/brave-core.asc | sudo apt-key --keyring /etc/apt/trusted.gpg.d/brave-browser-release.gpg add -

Po dodaniu klucza wydania nadszedł czas, aby dodać w repozytorium oprogramowania Brave do komputera z systemem Linux Ubuntu. Używając Echo polecenie, dodaj w repozytorium.

echo "deb [arch=amd64] https://brave-browser-apt-release.s3.brave.com/ stable main" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/brave-browser-release.list

Po dodaniu repozytorium oprogramowania musisz uruchomić aktualizacja Komenda. Użycie tego polecenia spowoduje skonfigurowanie możliwości zainstalowania przeglądarki Brave wraz z apt install Komenda.

sudo apt update

Wreszcie, kiedy apt update polecenie jest zakończone, będziesz mógł zainstalować przeglądarkę Brave za pomocą apt install Komenda.

sudo apt install brave

Arch instrukcje instalacji Linux

Twórcy przeglądarki Brave nie stworzyli oficjalnego pakietu dla Arch Linux. Jednak osoby korzystające z Arch Linux nadal będą mogły korzystać z Brave, ponieważ użytkownicy przesłali niestandardowy pakiet do AUR Arch Linux.

  Jak sprawdzić, jaki masz zegarek Apple

Aby rozpocząć instalację Brave na Arch Linux, musisz włączyć obsługę AUR. Aby to zrobić, otwórz okno terminala i użyj Pacman polecenie poniżej, aby zainstalować pakiety „git” i „base-devel”.

sudo pacman -S base-devel git

Po instalacji pakietów „git” i „base-devel” na Arch Linux, czas zainstalować pomocnika AUR Trizen. Ta aplikacja znacznie ułatwi konfigurację Brave, ponieważ automatycznie zajmie się wszystkimi zależnościami. Aby zainstalować aplikację Trizen, wprowadź poniższe polecenia.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git  cd trizen  makepkg -sri

Po skonfigurowaniu aplikacji Trizen na komputerze Arch Linux instalację przeglądarki Brave można wykonać za pomocą trizen -S polecenie poniżej.

trizen -S brave-bin

Instrukcje instalacji Fedory

W Fedorze Linux będziesz mógł zainstalować przeglądarkę z oficjalnego repozytorium oprogramowania Brave. Aby rozpocząć instalację, musisz zainstalować pakiet „dnf-plugins-core”. Używając instalacja dnf polecenie poniżej, skonfiguruj „dnf-plugins-core”.

sudo dnf install dnf-plugins-core

Po instalacji „dnf-plugins-core” na komputerze Fedora z systemem Linux, użyj config-manager polecenie subskrypcji repozytorium przeglądarki Brave. Pamiętaj, że to repozytorium działa z Fedorą, a także z CentOS i RHEL 8+.

sudo dnf config-manager --add-repo https://brave-browser-rpm-release.s3.brave.com/x86_64/

Teraz, gdy repozytorium oprogramowania dla Brave znajduje się na twoim komputerze Fedora z systemem Linux, nadszedł czas, aby użyć rpm – import polecenie, aby dodać plik klucza repozytorium Brave.

sudo rpm --import https://brave-browser-rpm-release.s3.brave.com/brave-core.asc

Wreszcie, gdy wszystko zostanie skonfigurowane, będziesz mógł zainstalować Brave z instalacja dnf Komenda.

sudo dnf install brave-browser

Instrukcje instalacji OpenSUSE

Korzystasz z OpenSUSE Linux i potrzebujesz zainstalować nową wersję przeglądarki Brave? Otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie wykonaj krok po kroku proces opisany poniżej.

  Jak udostępniać linki „Utwórz kopię” do plików Google

Krok 1: Zainstaluj aplikację Curl na komputerze z systemem OpenSUSE Linux, ponieważ jest to wymagane do prawidłowego działania oficjalnego repozytorium oprogramowania Brave.

sudo zypper install curl

Krok 2: Teraz, gdy aplikacja Curl jest skonfigurowana na komputerze z systemem Linux OpenSUSE, pobierz oficjalny klucz repozytorium oprogramowania Brave, używając rpm – import Komenda.

sudo rpm --import https://brave-browser-rpm-release.s3.brave.com/brave-core.asc

Krok 3: Używając addrepo polecenie, zasubskrybuj swój komputer OpenSUSE Linux PC do oficjalnego repozytorium oprogramowania przeglądarki Brave. Pamiętaj, że to repozytorium będzie działać tylko z OpenSUSE 15.0, 15.1 i nowszymi. Jeśli używasz starszej wersji systemu operacyjnego, nie będzie działać!

sudo zypper addrepo https://brave-browser-rpm-release.s3.brave.com/x86_64/ brave-browser

Krok 4: Na koniec zainstaluj nową wersję przeglądarki Brave na komputerze z systemem Linux OpenSUSE za pomocą instalacja zyppera polecenie poniżej.

sudo zypper install brave-browser

x